Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

AZet začal domácí trojutkání výhrou 4:0 nad Kadaní

Daniel Wróbel | 18.11.2019

HAVÍŘOV - AZet zvládl úvodní zápas ze tří po sobě jdoucích domácích utkání. Hosty z Kadaně přehrál poměrem 4:0. Dva góly v přesilovkách vstřelil Jakub Kotala, další přidali Lukáš Žiak a premiérově Ľubomír Malina. Aleš Stezka si připsal už třetí nulu na své konto. Další domácí zápas se odehraje hned zítra 19.11. proti Ústí nad Labem, výjimečně od 17:OO hodin.

CHANCE LIGA - 23.kolo po 18.11.18:00
AZ Residomo Havířov - SK Kadaň

Branky a nahrávky: 15. Kotala (F. Seman, Toman), 22. Malina (L. Bednář, R. Veselý), 52. Kotala (Rašner, Baláž), 54. Žiak (Dvořák, Mrowiec). Rozhodčí: Skopal, Doležal – Gančarčík, Zedník. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.108. Střely na branku: 45:20 (11:4, 14:9, 20:7). Zblokované střely: 11:9. Vhazování: 36:21. Průběh utkání: 4:0.

AZ Residomo Havířov: Stezka – Mrowiec, Rašner, Ševěček, Malina, Kachyňa, Chroboček – Toman, F. Seman (A), Kotala – L. Bednář (A), R. Veselý, O. Procházka – Fridrich, Starý, Maruna (C) – Baláž, Žiak, Dvořák
SK Kadaň: Wolf – Novák, Trefný (C), D. Zeman, L. Chalupa, Poizl, Procházka – Michnáč, Kůs, Zabloudil (A) – J. Müller, Čech (A), Wágner – Wojnar, Rindoš, Dubský – Homer, Foltýn

Domácí AZ vstoupil do utkání lépe, už po dvanácti vteřinách se dostal před Wolfa Seman, ale mířil mimo tyče. V 5. minutě Procházka nahrál Bednářovi, ale jeho střelu zlikvidoval Wolf.

I poté měl Havířov herní převahu, ale už ne takové šance. Ve 12. minutě přišla první velká šance Kadaně, když se Müller dostal k puku a měl dost času zamířit, jenže Stezka pohotově zareagoval a zasáhl lapačkou.

O minutu později Kotala vybídl ke skórování Tomana, ten ale promáchl a nic z toho nebylo. Gólu jsme se dočkali až na konci 15. minuty, když zásluhou povedené střely Jakuba Kotaly do levého horního rohu Wolfovy branky využil AZ přesilovku.

V závěru první části hráli hosté dvakrát přesilovku, ale gól nedali. Druhou početní výhodu si navíc pokazili špatným střídáním a hrálo se ve čtyřech na obou stranách. Paradoxně v této situaci přišla největší šance Trhačů - domácí obraně ujel Rindoš, ale s forhandovým blafákem proti Stezkovi neuspěl. Po první třetině tak platil stav 1:0.

Na začátku druhé třetiny hrál AZ zkrácenou přesilovku, měl v ní tlak, ale gól nedal. Nicméně tlak domácích pokračoval i po početní výhodě a byl korunován gólem. Úspěšným střelcem byl obránce Lubomír Malina, jenž po Bednářově přihrávce pálil do poloodkryté branky.

Ve 28. minutě mohla Kadaň snížit, když při přečíslení dvou na jednoho zakončoval Wojnar, Stezka puk vyrazil a nakonec zvládl i závar před svou brankou. Ve 35. minutě mohl naopak navýšit vedení domácích Baláž, který se zbavil v rohu dvou obránců a po otočce se dostal do střelecké pozice, ale Wolf podržel svůj tým.

Ve 39. minutě pálil při přesilovce domácí obránce Rašner, puk se zastavil o pravou tyč Wolfovy branky. Minutu před koncem hrál AZ přesilovku, ale Trhači se dostali do brejku, jenže jejich šanci zastavil výborný Stezka. Po čtyřiceti minutách to tedy bylo 2:0.

Na začátku třetí části pokračoval AZ v přesilovce z prostřední části zápasu, ale nic z toho nebylo. Ve 44. minutě Toman našel před Wolfem volného Semana, ten udělal rychlou bekhendovou kličku, ale puk šel těsně vedle levé tyče Wolfovy branky.

Ve 47. minutě mohli hosté snížit, jenže Wojnarovi, který vybruslil zpoza brány a zakončil v pádu, pokazil akci připravený Stezka. V 51. minutě hrál Havířov další přesilovku, domácí snajpr Veselý trefil levou tyč Wolfovy branky.

Pak měli domácí možnost krátké přesilovky 5 na 3, tu sice nevyužili, ale následnou klasickou přesilovku už ano. Jakub Kotala tečoval střelu Rašnera, puk šel do pravého horního rohu Wolfovy branky, ten neměl šanci zasáhnout. V 54. minutě přidal čtvrtou branku AZetu Lukáš Žiak, který po Dvořákově přihrávce přesnou střelou z mezikruží k tyči překonal gólmana hostí.

Následovala série šancí na obou stranách, ale domácí Veselý a Seman Wolfa překonat nedokázali. Na druhé straně Stezka zlikvidoval šance Wojnara i Zabloudila. V závěru utkání hráli domácí další přesilovku, ale gól už nepadl.

Po výhře 4:0 si AZ připsal povinné tři body, Aleš Stezka má třetí čisté konto v sezóně. Další utkání sehraje AZ už zítra v 17 hodin na domácím ledě s Ústím nad Labem.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Já jsem s dnešním výkonem a výsledkem spokojený. Kadaň, ač poslední tým tabulky, je nepříjemný, disciplinovaný soupeř. Za vyrovnaného stavu hrají aktivní hokej se snahou napadat, těžko se dostává k jejich bráně a dokáží potrápit každý tým. Teď se musíme dobře připravit na zítřejší zápas proti Ústí a připsat si další body.

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): První dvě třetiny jsme hráli to co jsme chtěli. Věděli jsme, že domácí na nás nastoupí, takže jsme chtěli přečkat úvodní tlak a sami být nebezpeční. Bohužel po individuálních chybách jsme dostali v každé třetině gól. Třetí třetinu bych už nerad hodnotil, kdo zápas viděl, tak ví, co mám na mysli. Jinak mělo utkání velmi vysokou úroveň.

Fotogalerie k zápasu