AZet sedmkrát inkasoval a z Prostějova se vrací bez bodu

Jozef Valenčík | 03.10.2016

Vstup do zápasu neměl Havířov vůbec špatný, vždyť už ve třetí minutě otevřel skóre Marek Haas. Podruhé do vedení dostal AZet Marcel Petran, ale od stavu 1:2 už přišla na řadu smršť Prostějova. Hrůzostrašnou druhou třetinu prohráli svěřenci trenérů Mikeše a Janečka 5:1 a do branky se v této části hry vůbec poprvé letos dostal Kamil Šimeček. Ten sice inkasoval pouze jednou, ale AZ na body již neměl. Příští utkání odehraje náš tým ve středu od 18:00 doma proti Českým Budějovicím.

WSM liga - 11.kolo po 3.10.18:00
LHK Jestřábi Prostějov - AZ Havířov
7:3
(2:2, 5:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. J. Káňa (L. Krejčík, Půhoný), 19. L. Krejčík (Moskal, Korhoň), 24. L. Krejčík (Káňa, Moskal), 25. Venkrbec (Protivný), 31. Korhoň (Krejčík, Moskal), 36. Novák, 39. Rudovský (Protivný, Kolář) – 3. Haas (Maruna, Korím), 12. Petran (Štumpf), 27. Bednář (Korím, Meidl). Rozhodčí: Škrobák – Kis, Lučan. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1630. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2, 4:3, 7:3.

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor (27. Neužil) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Holomek, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec (C), Rudovský – M. Novák, Moskal, Korhoň – L. Krejčík, J. Káňa, Půhoný – Švec, Fiala, Hozák
AZ Havířov: M. Laco (36. K. Šimeček) – Krisl, Lenďák, Bahounek, D. Seman (C), Petran, Korím, Dudek – Maruna, Haas, Gřeš – V. Meidl, Bednář, Kotala – Sztefek, Pechanec, Štumpf – Pořízek, D. Matula, Orság

Úvodní vhazování prvního letošního střetnutí mezi prostějovskými Jestřáby a havířovským AZ se lépe vydařilo domácímu celku. Necelé tři minuty po úvodním bully se však trestu dopustil v dresu Prostějova Ondřej Holomek. Ten si sotva stačil usednout na trestnou lavici, neboť přesilovou výhodu využil po pouhých jedenácti vteřinách v dresu hostujících Marek Haas. Odpověď Jestřábů na sebe nedala dlouho čekat. Šest minut po otevření skóre vyrovnal stav utkání Jan Káňa, který zametl bekhendem kotouč do Lacovy brány. Skóre zápasu se opět měnilo ve dvanácté minutě. A to když se po vhazování zmocnil odraženého puku Marcel Petran, který jej dělovkou poslal do horního rohu Kantorovi brány. První třetina nabídla i menší potyčku. Žádný z hráčů se však nechtěl pouštět do žádné větší roztržky a tak vše zůstalo bez povšimnutí sudích. O poslední gól první třetiny se minutu a deset vteřin před koncem postaral domácí hráč Lukáš Krejčík. Oba celky tak odcházely po první dvacetiminutovce do kabin za vyrovnaného stavu.

Začátek druhé třetiny jako by kopíroval průběh té první. Tentokrát se však trestu nedopustili hráči v červených dresech, nýbrž soupeři z Havířova. Dvě minuty za hákování si šel do boxu odpykat Antonín Pechanec. Jestřábi dokázali tuto výhodu využít ve svůj prospěch. Ve třiadvacáté minutě poslal poprvé do vedení domácí celek Lukáš Krejčík. Ani ne minutu na to se svěřenci Kamila Přecechtěla radovali znova. Matouš Venkrbec se ve středním pásmu zmocnil puku a následně ho uklidil za Lacova záda. Hostujícímu celku se podařilo poměrně brzy dostat na dostřel jednoho gólu. Třetí branku na straně Havířova si připsal Lukáš Bednář. Zhruba v polovině utkáních se trenér domácích takticky rozhodl vyměnit gólmany. Prostor tak dostal Jakub Neužil, a jak se později ukázalo, byla to dobrá volba. Po té, co se Neužil postavil mezi tyče, následovala nelítostná kanonáda domácího celku. Ve třicáté minutě využil výhody přesilové hry Lubomír Korhoň, který zvýšil stav utkání na 5:3. Další branku přidal šest minut na to Martin Novák, který využil nedorozumění mezi havířovským brankařem a Ledňákem. To už však bylo na hostujícího muže v masce příliš. Poprvé v této sezóně přenechal Marek Laco brankařský post svému kolegovi Kamilu Šimečkovi. Ani toho však Jestřábi gólu neušetřili. Dvě minuty před koncem druhé třetiny upravil stav na konečných 7:3 Jan Rudovský. Ten si navedl puk mezi kruhy a přesnou střelou zápěstím vymetl roh havířovské branky.

Třetí třetina žádné změny ve skóre nepřinesla. Havířovští měli sice na začátku této třetiny možnost využít početní převahy pět na tři, ale Michal Sztefek pouze orazítkoval Neužilovu tyč. Ačkoliv byly v poslední dvacetiminutovce šance na obou stranách, skóre zůstalo neměnné. Cenné body tak pro tentokrát zůstávají na Hané.

Autor reportáže: redakce LHK Jestřábi Prostějov

Kamil Přecechtěl (trenér Prostějova): Dneska jsme byli svědci trochu bláznivého utkání, do kterého jsme vstoupili hodně nekoncentrovaně a nezodpovědně. Po první třetině byl naštěstí stav vyrovnaný. Myslím si, že jsme si takovýto stav rozhodně po předvedeném špatném výkonu v první dvacetiminutovce nezasloužili. Ve druhé třetině se naše hra trochu zlepšila, ale ani přesto jsem po druhé třetině nezůstal v klidu. Dnes to bylo nahoru dolů. Jsem rád, že máme toto utkání už za sebou a že z něj máme tři body.

Štefan Mikeš (trenér Havířova): První třetina utkání byla vyrovnaná. Vše se rozhodlo až ve druhé třetině, kdy jsme dostali pět gólů. Tady už pak není co hodnotit. Zápas jsme pouze dohrávali. Nebyli jsme dost důrazní v osobních soubojích, ztratili jsme sebevědomí a dostávali jsme zbytečné góly. Dopouštěli jsme hrubých individuálních chyb. S takovýmto výkonem se utkání vyhrát nedá.