AZet porazil Rysy 4:2

Daniel Wróbel | 18.08.2020

HAVÍŘOV - AZet si ve čtvrtém přípravném utkání poradil s Frýdkem-Místkem 4:2. Hosté hned dvakrát srovnali skóre, ale v poslední třetině domácí hokejisté rozhodli, když přidal rozhodující branku Martin Adamský a vítězství pak pojistil gólem do prázdné brány Jakub Doktor. K příštímu přípravnému zápasu odcestují azeťáci na led Znojma, kterému mají co vracet. Tento zápas se odehraje ve čtvrtek 20.8.2020 od 18:00 hodin.

Přípravné zápasy - 4.kolo út 18.8.17:30
AZ Heimstaden Havířov - HC Frýdek-Místek
4:2
(1:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Adamský (Dajčar, Bednář), 30. Procházka (Bořuta, Cihlář), 47. Adamský (Mrowiec, Bednář), 60. Doktor (Seman) – 22. Matěj (Przybyla), 39. Martynek (Z. Malík). Rozhodčí: Rapák, Cabák – Hranoš, Hanzlík. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Diváci: 1.000. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka – Bořuta, Mrowiec, Rašner, Rutar, Dajčar, Chroboček – Doktor, Seman, Procházka – Rousek, Bednář, Adamský – Fridrich, Maruna (C), Sklenář – Suchý, Cihlář, Dvořák.
HC Frýdek-Místek: Malík – Jenáček, Malík, Adámek, Kubíček, Vosátko, Homola – Matěj, Macháček, Mikulík – Blaško, Przybyla, Martynek – Konečný, Pindel, Flok – Tomi, Geidl, Klimša.

Utkání začalo ve svižném tempu, do první vážnější šance se tlačil Havířov, ale Rysi akci zastavil za cenu faulu. Na trestnou lavici se na dvě minuty poroučel Malík. Výhodu jednoho muže domácí využili, když se v čase 3:12 po nahození Dajčara prosadil Martin Adamský, AZet rychle vedl 1:0. Hosté byli obdrženou brankou zaskočeni, ve vážnějších šancích byl pouze Havířov. Nejprve přihrával autor prvního gólu Adamský na Bořutu, ale gólman Malík se překvapit nenechal. V druhé velké šanci byl havířovský Rousek, kterého křižnou přihrávkou našel Bednář. První jmenovaný byl sice na pravém kruhu osamocen, ale Malík stačil včas přemístit svůj levý beton. Rysi byli ve slibné šanci na začátku 12. minuty, to se Martynek prezentoval pohlednou střelou, nicméně Stezka si i s následnou dorážkou Tomiho. V 17. minutě se havířovský Bednář dostal k puku v obranném pásmu hostí, z otočky našel Rouska, který zakončoval z první, ale Nick Malík ukázal svoji kvalitu, když vystrčil svůj levý beton včas. Minutu před koncem první třetiny se domácí Ondřej Procházka, ocitl u puku k překvapení všech hráčů hostí, ale puk se mu do brány zastrčit nepodařilo. První třetina skončila výsledkem 1:0 pro domácí.

Druhá perioda začala zlepšeným výkonem Rysů, který vygradoval v čase 21:44, první branku hostí vstřelil Pavel Matěj, přihrával mu Dan Přibila, na světelné tabuli svítil stav 1:1. Havířovem obdržená branka otřásla. V čase 23:37 se havířovský Fridrich poroučel na trestnou lavici za podrážení. Rysi byli v tlaku, ale Stezku se jim nepodařilo překonat. V přesilovce měli dvě velké šance Martynek a Tomi. Fridrich se opět dostal na trestnou lavici ve 27. minutě, tentokrát to bylo za hákování. V oslabení měl velkou šanci Adamský, který ujel obráncům hostí, ale v nájezdu Malíka nepřekonal. AZet se dočkal v čase 29:09, to ujel Ondřej Procházka, kterého skvěle uvolnil Antonín Bořuta. Gólman Malík neměl nejmenší šanci, bylo to 2:1. Osm minut před koncem druhé třetiny měl šanci kapitán domácích Maruna, ale jeho střelu Malík vyrazil do rohu. V 33. minutě dostal havířovský Doktor dvě minuty za držení a domácí se museli bránit. V přesilovce měl největší šancí hostí z pravého kruhu Flok, ale Stezka našel puk na své hrudi. Havířov měl obrovskou šanci, když gólman Malík špatně rozehrál. Opět platilo otřepané nedáš, nedostaneš. Gólman Rysů malík našel rychlou rozehrávkou Rostislava Martynka, který prostřelil Aleše Stezku, v čase 38:11 byl stav 2:2, který vydržel do konce druhé třetiny.

Úvod do závěrečného dějství byl lehce rozpačitý. Havíři sice byli v lehkém tlaku, ale ten byl přerušen vyloučením Bednáře, který na konci 42. minuty dostal dvě minuty za podrážení. Rysi přesilovku nevyužili a sami se dostali do úzkých, když v čase 43:56 Flok hákoval havířovského útočníka. Bylo nařízeno trestné střílení. Exekutorem byl Ondřej Procházka, ten však "nevymíchal" gólmana Malíka, protože mu puk sjel. Třetí gól domácích vstřelil v čase 46:51 opět Martin Adamský, který dostal na střed přihrávku od obránce Mrowiece. Adamský z první našel mezeru u levé tyče brány, bylo to 3:2. O chvíli později se Tomáš Dajčar prezentoval bombou od modré, tu tečoval Cihlář, puk se nakonec ocitl v rohu kluziště. AZet se v čase 51:57 musel opět bránit, když Jan Dvořák šel na dvě minuty za podrážení. V oslabení byl v dobré šanci Maruna, ale Malík byl pozorný. Bednář v 55. minutě ujel po pravé straně, udělal si stahovačku, ale jeho střela mířila bohužel nad. Po šanci Havířova byli nuceni hosté faulovat, Adámek si šel odsedět dvě minuty za podrážení. Domácí se pokaždé osvobodili, ale nepoučili se. V čase 56:46 si šel na dvě minuty vyzkoušet pohodlí trestné lavice autor druhého gólu Procházka. Hosté odvolali gólmana Malíka, Maruna se dostal ke kotouči, jel přes celé pásmo, ale prázdnou bránu z bekhendu netrefil. To však nemuselo domácí mrzet, protože do prázdné brány se trefil útočník Jakub Doktor, který uzavřel skóre zápasu na 4:2.

Pavel Zdráhal (AZ Heimstaden Havířov): Vyhráli jsme a to jsme přesně potřebovali po těch dvou porážkách. Od první třetiny jsme hráli aktivní hokej a dobře jsme bruslili. Podle mě jsme měli už v první třetině vést o dvě nebo tři branky, ale bohužel jsme neproměnili šance ať už kvalitou gólmana nebo naší neschopností. V závěrečné třetině jsme pak ten gól dali a vyhráli jsme zcela zaslouženě.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): My jsme do zápasu vstoupili katastrofálně. Všude jsme byli o krok později a první třetina rozhodně pro Havířov. To že to skončilo jenom 1:0 byl jen malý zázrak. Druhá třetina paradoxně asi nejlepší z naší strany. Prvních deset minut jsme tam měli i nějaké přesilovky, které jsme si vynutili vlastním pohybem. Nedali jsme z nich gól, ale i tak přišlo vyrovnání. Poté jsme se klidně mohli dostat do vedení těma přesilovkama, nestalo se tak a dostali jsme gól na 2:1. Třetí třetina byla podobná jako ta první. Havířov byl lepší, byl všude rychleji. Celou dobu si v kabině říkáme, že máme držet posty, ale někteří naši mladší hráči to nejsou v určitých střídáních schopni akceptovat a realizovat. Poté powerplay, mohli jsme dát gól, měli jsme šanci. Ale to už je potom vabank a dostali jsme gól na 4:2. Takže Havířov určitě lepší a my uvidíme, jak nám to bude dál fungovat.