AZet po domácí výhře nad Hodonínem bere tři body

Petr Miklas | 07.12.2022

Dnes jsme viděli vyrovnané utkání, domácí AZet se dostal díky brankám Antoníčka a Mrvy do vedení 2:0, ale po Apolenářově trestu na 5 minut a do konce utkání Hodonín snížil. I když byly k vidění šance na obou stranách, gól už nepadl a Havířov tak bere tři body za výhru 2:1. Další utkání sehrají naši borci už v sobotu 10.12. od 15 hodin na domácím ledě proti Vyškovu.

2. liga - 22.kolo st 7.12.17:30
AZ Havířov - SHKM Hodonín
2:1
(1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Antoníček (Pawliczek, Ćmiel), 31. Mrva (Spratek, Kolarz) – 34. Romančík (Dufek, Škápik). Rozhodčí: Rapák – Bartek, Voznička. Vyloučení: 2:3, navíc Apolenář (HAV) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 417. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1.

AZ Havířov: Štipčák – Dudáš "A", Havlík, Kunc, Kolarz "C", Hudec, Mrowiec, Ščurek – Mrva "A", Spratek, Kratochvil – Apolenář, Zdeněk, Haas – Pawliczek, Ćmiel, Antoníček – Tvrdý, Pastor, Middleton.
SHKM Hodonín: Šurý (Zollpriester) – Kališ, Němec, Škápik "A", Vyrůbalík, Šmach "A", Kučera, Billa – Dufek "C", Romančík, Matějka, Charvát, Bartes, Medek, Štědrý, Halík, Krejčí.

První branka dnešního utkání padla už po dvou minutách, když krásnou kombinaci se Ćmielem a Pawliczkem zakončil střelou do odkryté branky Petr Antoníček.

V polovině 5. minuty se do brejku dostal Spratek, ale s forhandovým blafákem si na Šurého nepřišel. Skóre se neměnilo ani v polovině 18. minuty, když Šurý vychytal domácího Spratka a na druhé straně neuspěl se střelou mezi Štipčákovy betony Štědrý.

Po první třetině proto domácí vedli 1:0.

V polovině utkání navýšil vedení AZetu Jakub Mrva, jenž zužitkoval dobrou nahrávku Spratka. Jenže krátce nato přišlo vyloučení Apolenáře na 5 minut a do konce zápasu, které hosté potrestali.

V polovině 34. minuty totiž kombinaci s Dufkem zakončil Michal Romančík. Ve 36. minutě ujel obraně Baníku Pastor, ale Šurý jeho pokus o bekhendový blafák zastavil. Po čtyřiceti minutách to tedy bylo 2:1.

Ve třetí třetině branka nepadla, hostům nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a Havířov si tak připsal tři body za výhru 2:1.

Další utkání sehrají naši hráči v sobotu 10.12. na ledě GASCONTROL Arény proti Vyškovu. Utkání začíná v 15:00.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Tři body jsme potřebovali jako sůl, protože nám teď tři zápasy za sebou nevyšly. Jsem rád, že se tým semknul a kluci se k tomu postavili dobře. Hodonín taky potřebuje každý bod a potřebuje se zvednout, takže jsme věděli, že to nebude nic lehkého. Začali jsme dobře, drželi jsme útočné pásmo, ale pořád nás trápí špatná produktivita. V zápase máme čtyři samostatné nájezdy, nedáme z toho nic a pak ten zápas probíhá tak, jak probíhá. To znamená, že musíme hrát o výsledek do poslední minuty. Nicméně kluky chci pochválit za zodpovědnou hru dozadu. Trošku jsme upravili taktiku a fungovalo to. Pořád se trápíme v přesilovkách, v tréninku nám to jde, ale potřebujeme to dostat do zápasů. Závěr utkání jsme ale zvládli, kluci to dobře odbránili a můžeme se radovat ze tří bodů.

Aleš Bachánek (SHKM Hodonín): Teď trošku trpíme na tu střeleckou potenci, protože máme zraněných pět útočníků z prvních dvou formací. Je to těžké, bereme mladé kluky a snažíme si něco vytvořit a něco vymyslet. Bohužel nám to teď moc nejde. Jinak jsme hráli to, co jsme chtěli, ale chybělo nám trochu štěstí a při power-play větší tlak do brány. Jinak bychom si bod nebo dva odvezli.