AZ za extraligovým Zlínem zaostal o jedinou branku

Jozef Valenčík | 30.08.2016

Havířov odehrál v letošní přípravě již druhý zápas s extraligovým celkem, po utkání s Vítkovicemi na havířovský led zavítal ve středeční podvečer Zlín. Ve velmi dobré třetí třetině AZ sahal po vyrovnání, ale to nakonec nepřišlo a tak si Zlín připsal těsnou výhru 1:2.

Přípravné zápasy - 0.kolo út 30.8.18:00
AZ Havířov - PSG Berani Zlín
1:2
(0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 55. Štumpf (Pechanec) – 30. Veselý (Vlach, Bořuta), 33. Matějíček (Okál, Žižka). Rozhodčí: Fiala, Šutara – Gančarčík, Čaja. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 39:28. Diváci: 2.009. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

AZ Havířov: Laco – Krisl, Lenďák, Petran, Korím, Seman, Nesvadba, Bahounek – Sztefek, Haas, Dvořáček – Meidl, Kotala, Bednář – Pořízek, Pechanec, Štumpf – Orság, Matula, Gřeš
PSG Berani Zlín: Šafránek – Matějíček, Blaťák, Holomek, Bořuta, Kotvan, Horák, Žižka – Gago, Holík, Říčka – Honejsek, Vlach, Veselý – Okál, Hrazdíra, Kubiš – Štastný, Chytil, Ondráček

Speciální náboj mělo utkání pro Roberta Říčku, havířovský hráč ve službách Zlína dal o sobě vědět hned v první minutě útočným výpadem. Následně se ukázal také Havířov a to konkrétně Daniel Štumpf, který se zjevil sám před Šafránkem, no neuspěl. Ohánět se musel na druhé straně také Laco v bráně AZ, ale na neposedný kotouč z hokejky Vlacha si dal pozor.

V čase 13:42 přišla na řadu chvíle Roberta Říčky a fanoušků AZ Havířov, kteří svému oblíbenci poděkovali za vše, co pro Havířov udělal a stále dělá. Ve zbytku první třetiny se ani jeden tým nedostal k výraznější šanci, více ze hry však měl přece jen favorit ze Zlína.

Ve druhé třetině se začalo dosti opatrně, šance měl na havířovské straně Bednář, kterému u opačné branky kontroval Gago, ale ani jedna ze situací brankou neskončila. Ve 30. minutě zápas pálil velmi nebezpečně Petran a jeho pokus se dokonce otřel o tyčku, no branka z toho nebyla. To vše se již odehrálo v přesilové hře AZetu, která však pokračovala rychlým brejkem Zlína a ten k neradosti domácích příznivců využil Ondřej Veselý, jenž situaci dva na jednoho zakončil lišácky mezi betony Laca.

Inkasovaná branka v oslabení Havířov malinko zaskočila a PSG toho využilo k dalšímu tlaku. Ve 33. minutě Marek Matějíček nahodil kotouč od modré čáry a ten přes houšť hráčů propadl až do havířovské svatyně. Zlín také po druhém gólu pokračoval v aktivní hře, ale branka z toho již nebyla.

Do třetí periody vlétl AZ motivován zabojovat o dobrý výsledek a bylo to na ledě znát. Jenže Bednář a po něm ani Orság nedokázali snížit. Havířov hnalo za gólem přesně 2009 diváků, kteří svůj tým v této periodě hlasitě povzbuzovali a radost z gólu mohla v K&K PNEU Aréně vypuknout na plno v čase 54:19, to se prosadil ranou od modré Daniel Štumpf.

AZ cítil šanci na další skvělý výsledek v přípravě, a přestože měl několik šancí, a v závěru zkusil také hru bez brankáře, tak vytoužené vyrovnání nepřišlo. Zlín si tak ze Slezska odvezl těsnou výhru o jediný gól.

V rámci přípravy se po skončení zápasu odehrálo ještě pětiminutové prodloužení tři na tři, které skončilo výhrou Zlína v poměru 2:1. Následně přišly na řadu také samostatné nájezdy a v těch byl úspěšnější taktéž extraligový celek.

Štefan Mikeš (AZ Havířov): Zlín je kvalitní mužstvo, což dával najevo. My jsme první dvě třetiny nehráli náš hokej. Až ve třetí třetině jsme se rozbruslili, zbavili jsme se přílišného respektu, dostali soupeře pod tlak, dali jsme gól a mohli jsme přidat další. Celkově to byla dobrá prověrka, v našem týmu se ukázalo vícero mladých hráčů v dobrém světle. Ukázali svou perspektivu a časem se mohou zařadit k hráčům v extralize.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): Byl to spíše takový bojovný hokej i vlivem špatného ledu, ale bylo to pro oba soupeře stejné. Nicméně kvalita hry byla slušná, i když padlo málo branek, ale šancí bylo dost. Oba gólmani zachytali výborně. My jsme v závěru polevili a Havířov toho využil ke snížení a měl i šance na vyrovnání.