AZ veze tři body i z Nového Jičína, Ďáblům nasázel deset branek

Petr Miklas | 04.10.2023

AZ má parádní vstup do sezóny, vyhrál i čtvrté utkání a potřetí za sebou soupeři vstřelil dvouciferný počet branek. Hráči AZetu se prosadili hned v úvodu utkání a postupně svůj náskok navyšovali, domácí dokázali jen korigovat skóre. To narostlo až na konečných 3:10. Za Havířov nastřílel hattrick Daniel Spratek, po dvou brankách dali Dominik Pawliczek a Tomáš Franek. Jedním gólem se pod výhru podepsali Marcel Kunc, Jan Křivohlávek a David Klimša. Další utkání nás čeká v sobotu 7.10., kdy už od 15 hodin hostíme Žďár nad Sázavou.

2. liga - 4.kolo st 4.10.18:00
HC Nový Jičín - AZ Havířov
3:10
(1:3, 1:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 18. Konečný (J. Holáň), 33. Gebauer (Hanák, Zdeněk), 51. Konečný (Květoň, Flok) – 2. Spratek (Pawliczek), 4. Klimša (Franek, J. Křivohlávek), 17. J. Křivohlávek (Kunc, Franek), 24. Pawliczek (Mrva, Spratek), 26. Spratek (Mrva, Pawliczek), 37. Franek (J. Křivohlávek, Klimša), 48. Kunc (Klimša, Franek), 51. Spratek (Klimša, Kunc), 58. Franek (Klimša), 59. Pawliczek (Spratek, Mrva). Rozhodčí: Škach – Konvička, Frais. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 458. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:7, 3:7, 3:10.

HC Nový Jičín: Šimonů – Andrýsek, Báchor, Dudáš, Hanák, J. Holáň, Hruška – Konečný, Flok, J. Sluštík (A) – Zdeněk, Květoň, Berka – Matěj, Gebauer (C), Hilšer – Handl, Škarka.
AZ Havířov: Sachr – Ficek, Kunc, Valenta, Havlík, Ščurek, Vosátko, Ševčík – Klimša (A), J. Křivohlávek, Franek – Mrva (A), Spratek, Pawliczek – Apolenář, Ćmiel, Kratochvil – Tvrdý, Pavlík, Haas (C).

Hráči AZetu se bleskově dostali do dvoubrankového vedení. Po minutě a dvanácti vteřinách hry Pawliczek

zavezl puk do útočného pásma a vypálil, Šimonů puk vyrazil před Daniela Spratka, jenž domácího brankáře svou dělovkou nekompromisně prostřelil. O dvě minuty později navýšil vedení AZetu David Klimša, který zakončil rychlým bekhendovým blafákem kombinaci s Frankem a Křivohlávkem.

Na konci 17. minuty využil Jan Křivohlávek nenápadnou střelou od modré přesilovku. O minutu později se poprvé prosadili domácí, když se k odraženému puku dostal Viktor Konečný a zametl jej do branky. Po první části tedy platil stav 1:3.

I do druhé třetiny vstoupili lépe hráči v modročerných dresech. V polovině 24. minuty dobře napadal Mrva, po něm Spratek přenechal puk pro Dominika Pawliczka, jenž švihem poslal puk pod horní tyč branky Ďáblů. O dvě minuty později si oba hráči role vyměnili, Pawliczek našel Daniela Spratka, který předvedl, že také umí švihem poslat puk pod horní tyč.

V polovině 33. minuty se ke slovu dostali znovu domácí, když Sachr vyrazil puk po střele Zdeňka, i následné dorážce Hanáka, ale Robin Gebauer už pálil do okdryté branky a Sachr neměl šanci gólu zabránit. Na konci 38. minuty si Tomáš Franek v mezikruží přikopl puk na čepel hole a rychlou střelou k pravé tyči nedal Šimonů šanci. Po dvou třetinách tak bylo skóre 2:6.

Podobný obraz hry byl k vidění i ve třetí části. V polovině 48. minuty se prosadil střelou od modré čáry Marcel Kunc, jenž tak využil přesilovku. V 51. minutě využili přesilovku i domácí, když pěknou kombinaci s Květoněm a Flokem zakončil Viktor Konečný. To ale bylo ze strany Nového Jičína vše, pak už dával góly jen Havířov.

O půl minuty později totiž pěknou tečí zkompletoval hattrick Daniel Spratek a v 58. minutě po Klimšově přihrávce nadvakrát překonal Šimonů Tomáš Franek. Neuplynula ani minuta, když se podruhé v zápase prezentoval střelou pod víko Dominik Pawliczek, jenž tak uzavřel skóre na konečných 3:10.

Další utkání sehrají naši borci v sobotu 7.10. na ledě GASCONTROL Arény, kde již od 15 hodin přivítáme Žďár nad Sázavou.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Nebyl to jednoduchý zápas, i když to tak podle skóre může vypadat. Branky nám napadaly hlavně ve třetí třetině, která z naší strany byla herně nejlepší. Hráli jsme v ní tak, jak chceme, zodpovědně a aktivně. V první třetině jsme měli trochu problémy s rozehrávkou, propadali jsme a soupeř měl šance. V těžkých chvílích nás podržel Sachy (David Sachr). Když to bylo o dvě nebo o tři branky a soupeř měl tlak, tak nám svými zákroky dodal klid. Ale my mu musíme pomoct, ve třetí třetině už se nám to dařilo a soupeře jsme lépe pokrývali. Mrzí mě počet našich vyloučení, ten byl na můj vkus až moc velký, to si nemůžeme dovolit.