AZ nasázel Novému Jičínu 11 branek

Petr Miklas | 29.08.2023

Hráči AZetu dnes potěšili své fanoušky, když po sérii proher vyprovodili novojičínské Ďábly se skóre 11:0. Hned tři hráči se trefili dvakrát: Matouš Ćmiel, Tomáš Franek a Šimon Pavlík. Tři góly nasázel Daniel Spratek, po jedné brance dali Jakub Mrva a Jiří Tvrdý. David Sachr předvedl několik dobrých zákroků a zaslouženě vychytal nulu. Další přípravné utkání sehraje AZ na domácím ledě 5.9. s Opavou.

Přípravné zápasy - 0.kolo út 29.8.18:00
AZ Havířov - HC Nový Jičín
11:0
(1:0, 5:0, 5:0)

Branky a nahrávky: 12. Spratek (Křivohlávek, Franek), 22. Ćmiel (Mrva), 24. Franek (Vosátko, Křivohlávek), 28. Pavlík (Ševčík, Pawliczek), 35. Ćmiel (Mrva, Kratochvil), 40. Mrva (Ševčík, Kratochvil), 43. Tvrdý (Ščurek), 44. Franek (Klimša, Havlík), 48. Spratek (Haas, Apolenář), 52. Pavlík (Klimša), 58. Spratek (Apolenář). Rozhodčí: Hranoš – Frais, Voznička. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 518. Průběh utkání: 11:0.

AZ Havířov: Sachr – Kunc, Vosátko, Valenta, Ševčík, Ficek, Ščurek, Havlík – Franek, Křivohlávek, Klimša "A" – Mrva "A", Ćmiel, Kratochvil – Apolenář, Spratek, Haas "C"– Tvrdý, Pavlík, Pawliczek
HC Nový Jičín: Hořejší – Báchor, Holáň J., Hruška, Holáň D., Hladiš, Janiczek – Berka, Maliník, Konečný – Gebauer, Flok, Škarka – Kafka, Handl, Juříček – Hilšer.

Hosté měli trochu lepší začátek, k čemuž jim pomohl i přesilová hra, ale velké šance měl AZ. Při vlastním oslabení ujel na začátku 3. minuty Apolenář, ale netrefil branku. Na konci téže minuty ujeli do přečíslení 2 na 1 Klimša s Křivohlávkem, prvně jmenovaný to vzal na sebe, nabruslil si na střed a vypálil na levou tyč, ale minul branku Nového Jičína.

Skóre utkání otevřel na konci 12. minuty Daniel Spratek, jenž pálil po kombinaci s Křivohlávkem do odkryté branky a využil tak přesilovku AZetu. Po první třetině proto platil stav 1:0.

Ve druhé třetině jsme viděli hned pět branek AZetu a to ještě některé své šance nevyužil. Před tím ale mohl vyrovnat Maliník, jenomže Sachr zastavil puk při jeho velké šanci u levé tyče své branky a poté i teč z hole tohoto hráče.

V polovině 22. minuty zahájil brankové hody Matouš Ćmiel, který po Mrvově přihrávce pálil k pravé tyči Hořejšího branky. Na konci 24. minuty už to bylo 3:0, když se po sérii rychlých přihrávek prosadil Tomáš Franek.

Ve 27. minutě se Sachr vytáhl po velké šanci Ďáblů, když levým betonem zastavil puk letící z hole Kafky k levé tyči branky AZetu. To ale byla jen mezihra mezi dalšími brankami Havířova.

V polovině 28. minuty se po závaru před Hořejším k puku dostal Šimon Pavlík, kterému stačilo uklidit jej do sítě. Na konci 35. minuty po parádní kombinaci s Mrvou a Kratochvilem pálil do odkryté branky Matouš Ćmiel, čímž navýšil vedení AZetu na 5:0. Skóre druhé třetiny uzavřel na konci 40. minuty Jakub Mrva, jenž pěkně tečoval puk po Ševčíkově střele, Hořejší neměl šanci zareagovat. Po čtyřiceti minutách to tedy bylo 6:0.

Ve třetí třetině přidal AZet dalších pět branek. V polovině 43. minuty Jiří Tvrdý projel po levém křídle a přesnou střelou do levého horního růžku nedal Hořejšímu šanci. Krátce po něm projel až před Hořejšího a nekompromisně zavěsil Tomáš Franek.

Na konci 48. minuty dostal Daniel Spratek přihrávku na levý kruh a přesnou ranou se nemýlil. V polovině 52. minuty dal desátou branku AZetu v utkání Šimon Pavlík, který po Klimšově přihrávce zpoza branky prostřelil Hořejšího.

Na začátku 58. minuty uzavřel skóre na konečných 11:0, svým třetím gólem v utkání, Daniel Spratek, jenž se po Apolenářově střele dostal k vyraženému puku a poslal jej do odkryté branky.

Jiří Raszka (AZ Havířov): Po velmi špatném zápase v Kopřivnici jsme si sedli a něco jsme si k tomu řekli. Začátek zápasu ovlivnila dvě naše oslabení, to jsme dobře ubránili, pak jsme se pomalu rozjeli a napadaly nám tam góly. Ten výsledek možná vypadá dobře, ale pro mě je důležitá předvedená hra. V dnešním zápase už jsme ukázali hokej, jakým se chceme prezentovat. Hráli jsme agresivní forčeking, měli jsme dobrý pohyb v útočném pásmu a z toho získávali kotouče. Chtěl bych vyzdvihnout poctivou práci dozadu, z bekčekingu jsme získavali spoustu puků a rychle jsme otáčeli hru. Útočníci dobře pracovali při ztrátách kotoučů i za stavu 7:0, vraceli se a pomáhali bekům. Pro mě je tohle důležitější, než výsledek 11:0. Určitě nám pomohlo i to, že jsme poprvé hráli v sestavě, v jaké chceme hrát v lize a poprvé jsme hráli na čtyři pětky. Občas jsme trochu přehrávali situace v útočném pásmu a nedostávali se do střeleckých pozic. Naopak jsme předvedli dobrou práci v předbrankovém prostoru a dali z toho tři góly, což je další plus.