AZ má ze zápasu s Prostějovem tři body

Petr Miklas | 19.09.2020

Dnes jsme byli v GASCONTROL Aréně svědky vynikajícího hokeje, kdy oba týmy hrály aktivně a vytvořily si spoustu šancí. AZ Heimstaden Havířov podržel svými zákroky skvělý Aleš Stezka a díky brankám Cihláře, Kotaly, Doktora a Rašnera bere domácí tým výhru 4:1. Další utkání sehrají naši borci ve středu v Kladně.

CHANCE LIGA - 14.kolo so 19.9.17:00
AZ Heimstaden Havířov - LHK Jestřábi Prostějov
4:1
(1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Cihlář (Doktor), 30. Kotala (TS), 33. Doktor (Cihlář), 59. Rašner (Chroboček) – 12. Chlán (Sova, Žálčík). Rozhodčí: Cabák, Pilný – Bartek, Bohuněk. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 869. Střely na branku: 25:32 (8:13, 12:9, 5:10). Zblokované střely: 7:19. Vhazování: 26:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

AZ Heimstaden Havířov: Stezka – L. Rutar, Kachyňa, Lytvynov, Rašner, Ševěček, Chroboček – O. Procházka, F. Seman, Kotala – Mrva, L. Bednář, Adamský – D. Sklenář, Cihlář, Doktor – Petriska, Maruna, Fridrich.
LHK Jestřábi Prostějov: Bláha– Sova, Hefka, Staněk, Drtil, Hrdinka, Piegl – Motloch, Bartoš, Mrázek – Vachutka, T. Kaut, T. Jandus – Hrníčko, Chlán, Žálčík – Ouřada, M. Novák, Wojnar.

Hned ve druhé minutě šel AZ do oslabení a v něm ho při střele Nováka podržel brankář Stezka. Jestřábi přesilovku nevyužili, a tak šel do vedení Havířov. Na konci 5. minuty Dominik Cihlář šikovně tečoval Doktorovo nahození od modré čáry mezi Bláhovy betony – 1:0. Hosté mohli srovnat v 7. minutě, ale Bartoše bravurně vychytal Stezka. Na druhé straně se domácí Petriska prosmýkl mezi obránci hostí a zkusil překonat Bláhu bekhendem mezi betony, ale gólman Prostějova scvakl své chrániče včas. Druhý gól tak byl k vidění v čase 11:12 a radovali se z něj hosté. Žálčíkovu střelu Stezka jen vyrazil a pro Petra Chlána už nebyl problém v brankovišti dorazit puk do odkryté branky – 1:1.

Od 13. minuty hrál AZ přesilovku. Zasypal branku Jestřábů sprškou střel, Kotala dokonce trefil tyč, vše ale bez brankového efektu. Hosté pak přežili i další oslabení a následně se hra oboustranně zklidnila. Až v samém závěru první třetiny ujel v oslabení Adamský, ale střelou mezi betony Bláhu nepřekonal.

Druhá třetina začala dohrávanou přesilovkou Jestřábů. Ta zůstala nevyužita, nicméně hosté si v následujících minutá podrželi mírnou herní převahu. V šanci se před Stezkou objevil Žálčík, ale neuspěl. Od 27. minuty pak hrál přesilovku zase AZ. Doktor v ní v dobré pozici svou střelou jen prověřil připravenost Bláhy. Skóre se měnilo až před polovinou utkání. Jakub Kotala byl při samostatném úniku na Bláhu faulován Hrníčkem a nařízené trestné střílení sám prudkou střelou pod vyrážečku proměnil – 2:1.

Za tři minuty už AZ vedl o dvě branky. Jakub Doktor dostal kousek za modrou čárou nabito od Cihláře a střelou z první těsně nad ledem zvýšil na 3:1. Snížit mohl ve 35. minutě Novák, který se šikovně z pravé strany prosmýkl před Stezku, ale nepřekonal ho. Závěr třetiny byl hodně divoký. Nejprve byl v šanci v přesilovce Kaut, ale Stezka dvojzákrokem zachránil. V té samé přesilovce zahrozili i domácí, když po Kotalově akci a Lytvynovově střele proskákal puk poloprázdným brankovištěm.

I třetí třetina nabídla zajímavou podívanou. Nejprve v přesilovce Jestřábů hasil Stezka šance Mrázka a Nováka. Po jejím skončení se Kotala dostal za záda obránce, ale v těžké pozici svou žabku poslal těsně nad. V 53. minutě se hrálo 4 na 4, prostějovský Piegl pálil tvrdě na Stezku, ale ten odolal.

V 55. minutě Adamský krásně našel najetého Kotalu, ale tomu puk odskočil od hole mimo tyče, jinak by zakončoval do odkryté branky Prostějova. O minutu později šel AZ do čtyř, zatímco Jestřábi odvolali brankáře. Ani v situaci 6 na 4 se ale hosté neprosadili. Naopak, už po skončení oslabení, trefil prázdnou prostějovskou branku přes celé hřiště Alex Rašner a upravil skóre na konečných 4:1.

Jiří Režnar (AZ HEIMSTADEN Havířov): Hra se přelévala z jedné strany na druhou, stejně jako v domácím zápase se Sokolovem. Tam jsme jenom neměli to štěstíčko a ty góly nedali. Manšafty které mají mladé kluky, tak u nich to vypadá, že nemají zkušenosti, ale oni to tou svojí snahou, bojovností a bruslením nahrazují. Zápas byl dobrý, hrálo se nahoru a dolů, my jsme byli šťastnější v tom, že jsme dali ten gól a odskočili jsme Prostějovu. V závěru se nám podařilo udržet oslabení a dát gól.

Jiří Šejba (LHK Jestřábi Prostějov): Zápas měl vysoké tempo, hrálo se nahoru a dolů. Nikdo se nezasunul do obrany. V první třetině byli domácí lepší, ve druhé jsme měli spoustu šancí, které jsme neproměnili a o tom byl celý výsledek. Hráči Havířova ukázali svou kvalitu. My jsme hráli až do konce, v přesilovce 6 na 4 jsme neudělali to, co máme natrénováno. Hráči na ledě odevzdali to, co jsme si řekli v kabině.