AZet si poradil také s Novým Jičínem a dále se drží na vítězné vlně

Klára Bártková | 05.10.2024

V cestě za dalšími body stál havířovským hokejistům v sobotní podvečer Nový Jičín. Úvod zápasu byl sice poněkud klidný, a byť měl AZet o něco více příležitostí, šance si vypracovali také hosté. Následně už ale domácí předvedli svou kvalitu a od začátku druhé třetiny měli zápas pod kontrolou.

2. liga - 6.kolo so 5.10.17:00
AZ Havířov - HC Nový Jičín
6:1
(2:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Apolenář (Pavlík, Ševčík), 10. Franek (Klimša, Bednář), 22. Franek (Bednář, Pindel), 22. Ćmiel (Antoníček), 35. Konečný (Tvrdý, Šuhaj), 52. Klimša (Bednář, Kunc) – 4. Škarka (Gebauer). Rozhodčí: Blaha – Gančarčík, Hladík. Vyloučení: 1:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1082. Průběh zápasu: 0:1, 6:1.

AZ Havířov: Šimonů – Michálek, Kunc, Chroboček (A), Hrachovský, Ševčík, Valenta (A), Ščurek – Tomi, Šuhaj, Klimša (C) – Bednář, Pindel, Franek – Antoníček, Ćmiel, Konečný – Tvrdý, Pavlík, Apolenář
HC Nový Jičín: Dolíška (22. Žurek) – Vosátko, Stratil, Havlík, D. Holáň, Hruška (A), J. Holáň, Mička – Flok, Pawliczek, Gebauer (C) – Kalač, Škarka (A), Kořenek – Hlávka, Berka, Hudeček – Capil, Šotkovský, D. Handl – Činčala

Hned na začátku úvodního dějství se domácím naskytla početní výhoda. Slezané ji sice skoro celou strávili v útočném pásmu a Dolíška se během ní pořádně zapotil, za svá záda ale žádný kotouč nepustil. Naopak hned poté, co přesilová hra AZetu skončila, domácí chybovali a Ďábli měli velikou příležitost jít do vedení. Gebauer vystihl havířovskou rozehrávku, se kterou se přesunul až před bránu, následně se posunul ještě trochu na pravou stranu, odkud puk vrátil Martinu Škarkovi, který už jen doklepl do odkrytého místa v brance – 0:1

Dlouho se hosté z vedoucí branky radovat nemohli, už po třiceti vteřinách totiž bylo srovnáno. Bylo to poté, co Pavlík šikovně přihrál Jakubu Apolenářovi, který následně prudce zamířil do horního růžky brány a nedal novojičínskému brankáři žádnou šanci – 1:1. V polovině první třetiny zahrávali domácí další přesilovku. Na rozdíl od té první však tuto hodně rychle využili. Už po pěti vteřinách totiž za záda Dolíšky zamířil Tomáš Franek2:1

Hosté se sice na kotouči drželi méně, když už se ale do nějaké šance dostali, většinou stála za to. To by se dalo říct i o příležitosti Hudečka. Ten si totiž v útočné třetině všiml odraženého kotouče, se kterým se poté šikovně přesunul až mezi kruhy, odkud těsně minul horní růžek branky. Ještě pár vteřin před úvodní sirénou mohl střelec druhé havířovské branky zvýšit vedení domácích, když jel sám na brankáře, jenže tentokrát se nerozhodl pro úplně dobré zakončení a Dolíška ho v pohodě zastavil u svého betonu.

Vstup do druhé třetiny se domácím hokejistům povedl brilantně. Co se Tomáši Frankovi nepovedlo na konci předešlé periody, to se mu povedlo na začátku té druhé. Bylo to po akci, kdy Pindel objel bránu a přihrál křižně před ni, kde se nacházel ještě Bednář, jenž puk posunul právě na Franka, který střelou z první rozvlnil síť hostující klece – 3:1

Netrvalo to ani půl minuty a domácí slavili znovu. Antoníček se v tu chvíli postaral o střelu od modré, kterou z předbrankového prostoru dorazil za záda Dolíšky Matouš Ćmiel4:1. Nový Jičín se ve stejný čas rozhodl pro změnu v bráně, a tak místo Dolíšky nastoupil Žurek. Který ale také hostující branku neuzamkl, v přesilové hře ho totiž překonal Viktor Konečný, jenž tečoval ránu Tvrdého od modré – 5:1. Skóre se mohlo měnit ještě jednou, neboť domácí se ocitli v šanci, která vypadala, že nemůže skončit jinak než gólem, jenže Bednáře výborným zákrokem vychytal Žurek.

Poslední třetina už byla zase mnohem klidnější a do hry se občas dostali i hosté. Nicméně kromě šesté branky AZetu, kdy kotouč do brány tečoval David Klimša6:1, už žádná větší šance k vidění nebyla.

Domácí tak zvítězili 6:1 a v letošním ročníku zatím ztratili pouze bod.