AZ Havířov

Finále play-off 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV První domácí utkání ve středu od 17:30!

VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Dorostenci doma vítězně, Hodonínu dali 11 gólů

Matěj Juřík | 17.03.2024

V posledním kole nadstavby regionální ligy dorostu přivítal AZet na svém ledě tým Hodonína. I přes pomalejší začátek utkání se skóre nakonec vyšplhalo na vysokých 11:1. Na tom se pěti asistencemi podílel Matěj Ptáček, pouze jednu branku naopak za svá záda pustil Daniel Ovčaři.

Regionální liga dorostu - 10.kolo ne 17.3.17:00
AZ Havířov - SHKM Hodonín
11:1
(2:0, 3:1, 6:0)

Branky a nahrávky: 3. Quitt (Ptáček), 16. Šebesta (Michalík, Czerný), 22. Nogol (Quitt), 25. Kůrka (Vudarčík, Bialy), 25. Czerný (Michalík, Barteczek), 47. Šlampiak (Ptáček, Barteczek), 50. Czerný (Šebesta), 51. Bialy (Kůrka, Ptáček), 53. Kůrka (Ptáček), 56. Šima (Ptáček, Bialy), 59. Šima – 30. Ringer. Rozhodčí: Tomeček - Bednář, Klepek. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 123. Průběh utkání: 2:0, 3:1, 6:0.

AZ Havířov: Ovčaři (Kozel) – Vudarčík, Burgert (C), Nogol, Šima, Bystroň, Barteczek – Kůrka, Bolek, Lacina, Michalík, Šebesta, Bialy, Kanich, Czerný, Quitt, Šlampiak (A), Ptáček
SHKM Hodonín: Tetůr (Škopík) – Jagoš, Čermák, Kempný, Bárta (A), Žák – Kuča, Drabálek, Mojžíš, Švandelka, Lorenc, Čumba, Pavlovič (C), Ringer, Pantlík, Jandora, Rubecký

Začátek utkání byl poněkud pomalý, postupně se ale tým vedený trenérem Pavlačkou probudil a začal být na ledě dominantní. AZet svého soupeře skoro nepouštěl ke kotouči, sám si naopak tvořil dost šancí. Poprvé v zápase z jedné z nich dokázal gól vytěžit Nicolo Quitt, který propálil brankáře Tetůra střelou nad vyrážečku, na střelu mu přihrál Ptáček. Druhou branku přidal Michal Šebesta, kterému puk do prázdné brány naservíroval Michalík, tomu předtím přihrál Czerný. Po prvních dvaceti minutách byl tedy stav 2:0.

Už po 97 vteřinách druhé třetiny se trefil Štěpán Nogol, který Tetůra překonal střelou k levé tyči, asistenci zapsal Quitt. V přesilovce posunul Bialy kotouč na Vudarčíka, jehož střela se odrazila před Tetůra, kde stál Jakub Kůrka a ten puk dorazil. Chvíli po vhazování ve středovém kruhu poslal do útočného pásma Barteczek Michalíka, který přihrál přes osu hřiště na Kristiána Czerného, ten vsítil pátý havířovský gól. Ale ani AZet nehrál bezchybně, ztrátu puku na modré čáře potrestal gólem z úniku Jonáš Ringer. Do třetí části se tedy vstupovalo za stavu 5:1.

Ve třetí třetině si ale Havířov udělal z Tetůrovi klece střelnici. Nejprve se prosadil ve vlastním oslabení Petr Šlampiak, ke kterému se odrazil puk po Ptáčkově střele, tomu nejdřív přihrával Barteczek. Po Šebestově přihrávce zpoza brány podruhé skóroval Kristián Czerný. Jakub Kůrka vzápětí přihrával od levého mantinelu na střed na Mateusze Bialeho, který střelou z první překonal hodonínského brankáře, druhou asistenci si připsal Ptáček. Matěj Ptáček byl asistentem také u následující branky, když ve středním pásmu přenechal puk dvougólovému Jakubu Kůrkovi, ten naznačil kličku, ale nakonec puk poslal pod horní tyč. Poslední dvě branky utkání zařídil Patrik Šima, nejprve střílel k pravé tyči po přihrávce Ptáčka a Bialeho, poté ujel ze středního pásma, kličkou se zbavil obránce a bekhendem poslal puk za Tetůra. Upravil tak stav na konečných 11:1.

Youtube