Ovčaři s čistým kontem, dorostenci s plným počtem bodů

Lukáš Jandora | 26.11.2023

Dorostenci havířovského AZetu v minulém kole poprvé v sezóně výsledkově zaváhali, když dva body si z Gascontrol arény odvezli hráči Frýdku-Místku, v sobotu si tak chtěli spravit chuť a urvat další tříbodové vítězství proti celku z Kroměříže. Hlavní postavou zápasu se stal Michal Šebesta, který svůj celek za pohodovým vítězstvím nasměroval výrazným způsobem...

Regionální liga dorostu - 15.kolo so 25.11.16:45
AZ Havířov - HK Kroměříž
7:0
(5:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Šebesta (Vrůbel, Czerný), 5. Michalík (Šlampiak, Kanich), 7. Šebesta (Bystroň, Czerný), 20. Czerný (Šebesta), 20. Šebesta (Czerný, Vrůbel), 43. Vudarčík, 60. Kanich. Rozhodčí: Majetný – Klepek, Vadovič. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Průběh utkání: 7:0.

AZ Havířov: Ovčaři – Vudarčík, Burgert "C", Mikl, Bystroň, Barteczek, Brecher, Kůrka, Bolek, Vrůbel, Michalík, Šebesta, Kajzar, Kanich, Czerný, Šlampiak "A"
HK Kroměříž: Stratil – Kolář, Dopita "A", Kovář, Chytil – Trávníček, Žaroský, Pochylý, Židlík, Zakravač, Mozga, Žabenský, Havlík "C"

Domácí do utkání vstoupili jako uragán, na svého soupeře patřičně "vlítli", za což po zásluze sklidili ovoce už po několika málo minutách, během kterých prakticky rozhodli o osudu sobotního střetnutí. Nejprve se ve 4. minutě prosadil Michal Šebesta, který užitkoval přesné přihrávky Vrůbela a Czerného - 1:0, O necelou minutu později šli domácí do vedení dvoubrankového, to když po střele jednoho z domácích hráčů z kruhu vyrazil hostující gólman puk do kruhu druhého a než se stačil přesunout, tak Marek Michalík jej dopravil do poloodkryté brány - 2:0. No a aby toho nebylo málo, tak za další zhruba minutu a půl byla pro kroměřížské dorostence zkáza dokonána. Přihrávali Bystroň a Czerný, podruhé v utkání se trefil Michal Šebesta - 3:0

Když už to vypadalo, že hosté dohrají úvodní dějství s tříbrankovým mankem, přidali domácí ještě dva góly tzv. do šatny, dva góly v rozmezí pouhých 13 vteřin. Nejprve se prosadil Kristián Czerný, kterého kotouč zřejmě trochu šťastně trefil a od jeho těla se odrazil do brány - 4:0, aby po pár vteřinách hry dokončil svůj podvečerní hattrick Michal Šebesta, kterému přihrávali Czerný s Vrůbelem - 5:0

I ve druhém dějství byli havířovští výrazně lepším celkem, však podvědomě možná malinko polevili, svou roli v tom, že nepřidali další branky, hrál i velmi dobře chytající gólman Stratil. Na další rozvlnění jeho síťky si tak diváci museli počkat až do dějství třetího, kdy nejprve se vteřinu po návratu hostujícího hráče z trestné lavice prosadil Martin Vudarčík, který svou střelu od modré šikovně skryl a Stratil tak na ni nedosáhl - 6:0, skóre utkání uzavřel prakticky "za minutu dvanáct" Richard Kanich, který pelášil sám na hostujícího gólmana, střelou mezi nohy mu nedal šanci, na světelné tabuli v tu dobu svítil čas 20:00 - 7:0

Havířovští dorostenci tak svůj další zápas s velkým přehledem zvládli, upevnili si první místo v tabulce, velmi dobré utkání odchytal jistý gólman Ovčaři. Další měření sil čeká mladé AZeťáky v pátek 1.12., kdy se představí opět v Gascontrol aréně, soupeřem bude celek z Opavy.