Junioři dostali tenisového kanára

Lukáš Jandora | 21.10.2023

Ke svému 11. utkání v sezóně nastoupili v sobotu po poledni naši junioři. V rámci Ligy juniorů hostili soupeře se slavným jménem a historií, však junioři Kladna jsou na tom v tomto ročníku ještě hůře. V Havířově se však vytáhli, podle výsledku to může vypadat, že se hrálo utkání tenisové...

Liga juniorů - 11.kolo so 21.10.12:30
AZ Havířov - Rytíř Kladno
0:6
(0:3, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Šeba (Šíma, Nedvěd), 14. Spilka (Typolt), 18. Mejtský (Vimmer), 38. Kut (Šátek), 40. Nedvěd (Šeba, Nácovský), 53. Mejtský (Kouba, Šátek). Rozhodčí: Janda — Vojtášek, Cygal. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Průběh utkání: 0:5.

AZ Havířov: ​Maňásek (21. Michalik) – Maršálek, Kalina "A", Lazár, Kreutz, Ćmiel, Valouch, Juřík – Barnošák, Kolat "C", Middleton "A", Zálesňák, Vizváry, Siekierka, Kubečka, Toma, Žák, Konesz, Lipka, Jarolím
Rytíř Kladno: Zavoral – Šátek, Novák, Nácovský "A", Šeba, Svoboda, Trojna – Netrh, Šíma, Nedvěd, Spilka, Mejtský, Kouba "C", Kut, Vimmer, Typolt, Kulich

V první třetině se hrál poměrně vyrovnaný hokej, však hosté byli daleko lepší v proměňování svých šancí. Už v 9. minutě otevřeli skóre, když využili svou přesilovou hru. Od modré vystřelil švihem David Šeba, Maňásek měl zřejmě zakrytý výhled, puk prošel až za jeho záda - 0:1. Podruhé se skóre měnilo v minutě čtrnácté, po zaváhání domácí obrany dostal hezkou přihrávku od mantinelu Richard Spilka, brankáři Maňáskovi udělal blafák, ten byl neúspěšný, však kladenský hráč nikým neatakován se dostal k dorážce, ze které skóroval - 0:2. Trenér Jan Křivohlávek si po této brance vzal oddechový, však Kladno po chvíli udeřilo potřetí. Rychlý protiútok Rytířů táhl Matyáš Mejtský, nerozpakoval se a i když měl možnost přihrávat, tak hezky vystřelil na Maňáskovu lapačku, která tentokráte nebyla dostatečně rychlá. Trefeno velmi dobře k tyči - 0:3. Za tohoto stavu šly oba týmy do kabin, však nutno říct, že průběhu utkání by slušeno jiné skóre...

Do druhé třetiny domácí vystřídali brankáře, Maňáska v bráně nahradil Michalik, dlouho neměl žádnou velkou práci. Neměl ji ani hostující Zavoral, hrál se spíše bojovný hokej, vyložené šance nepřicházely. Hosté své vedení 2x navýšili až ke konci druhého dějství. Ve 38. minutě přišla malinko kuriózní situace, kdy po střele Jana Kuta propustil Michalik kotouč, ten se pomalu "šoural" za brankovou čáru, domácí gólman se jej ještě pokoušel zastavit, však touš nakonec čáru přeci jen překročil, rozhodčí byl blízko, viděl dobře - 0:4. No a ještě hůře bylo o necelé dvě minuty později, kdy diváci viděli akci, která by mohla aspirovat na pomyslnou Zlatou přilbu. Slalomové branky si z hráčů AZetu postavil Zdeněk Nedvěd, projel přes polovinu hřiště jako nůž máslem, vykoupal i brankáře a zakončoval prakticky do prázdné. Nádherný gól, klobouk dolů - 0:5.

V závěrečném dějství se utkání prakticky už jen dohrávalo, přesto však hostující Zavoral předvedl několik dobrých zákroků, díky kterým si připsal zasloužené čisté konto. Jediná branka ve třetím dějství padla v 53. minutě. Střelu hostí od modré zlikvidoval Michalik, však k dorážce na brankovišti se dostal osamocený Matyáš Mejtský a zasunul prakticky do prázdné brány - 0:6

Tenisový kanár je pro havířovské velmi krutý, nebyli odevzdaným ani výrazně horším soupeřem, však hosté školili také z produktivity...