Dorostenci nezvládli zápas v Brně na Technice

Lukáš Jandora | 17.02.2023

Naši dorostenci dnes zajeli na půdu favorizované Techniky Brno, která i díky náskoku deseti bodů na náš celek byla v utkání favoritem. Navíc dorostu se v poslední době né zcela daří, 4x po sobě odešli hráči havířovského AZetu poraženi...

Liga dorostu - 31.kolo pá 17.2.18:20
VSK Technika Brno - AZ Havířov
5:1
(1:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 9. Smrž (Minář), 39. Hladký (Hamák), 47. Smrž (Hejduk, Matyáš), 57. Hladký, 58. Smrž (Hrabinec) – 37. Makula (Szarowski, Barnošák). Rozhodčí: Čuňočka — Tichý, Smetková. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

VSK Technika Brno: Kalinichenko — Matyáš, Navrátil, Hrabinec, Mozr, Starý, Čaňo, Hejduk, Smola — Balog, Minář, Hamák, Olma, Provazník, Smrž, Zelinka, Hnízdil, Hladký
AZ Havířov: Král — Burgert, Jurček, Šenkyřik, Drastich, Krpec, Bortoli, Szarowski — Ptáček, Bielesz, Makula, Barnošák, Ščerba, Konesz, Kósa, Toma, Morillas, Jarolím

Na první branku utkání se čekalo necelých 9 minut, to když přihrávku domácího Mináře zužitkoval, a svou již 20. branku v sezóně zapsal, Michal Smuž - 1:0. Čekání na další gól poté trvalo poměrně dlouhou dobu, své mančafty totiž drželi především oba brankáři, jak brněnský Kalinichenko, tak i hostující Viktor Král chytali velmi dobře. Druhý gól v utkání si po asistencích Szarowskiho a Barnošáka připsal Wiktor Mikula, který Havířovany vrátil do utkání - 1:1. Však slezská radost netrvala moc dlouho, o necelé dvě minuty později se prosadil David Hladký, připsal si svůj 16. gól v sezóně, který se nakonec ukázal jako vítězný - 2:1

To proto, že ve zbylém průběhu zápasu se gólově prosazovali už jen Brňané. Ve třetí periodě přidali další tři branky, nejprve se ve 47. minutě trefil podruhé v utkání Michal Smuž - 3:1, no a v samém závěru se také podruhé prosadil David Hladký, když v čase 57:00 zvyšoval už na 4:1. O 52 vteřin později dokonal svůj dnešní hattrick střelou do prázdné brány Michal Smuž - 5:1.

Naši dorostenci tak prohráli už popáté v řadě, šanci na reparát budou mít už v neděli 19.2., kdy od 15 hodin hostí v Gascontrol Aréně tým Vsetína.

Marek Pavlačka (trenér AZ Havířov): Dnes jsme chtěli navázat na bojovný výkon ze Vsetína a prorvat šňůru porážek. Jenže to zase nevyšlo, spíše na nás bylo vidět, že ta křeč a zmar z prohraných zápasů se prohloubila. Utkání se nám nepovedlo, moc světlých momentů, které by nás nastartovaly a bodovou krizi zastavily, tam nebylo, v poslední pětiminutovce jsme se navíc rozložili jako domek z karet, díky tomu Brno zaslouženě vyhrálo.