Dorostenci padli v Písku po samostatných nájezdech

Lukáš Jandora | 20.01.2023

Páteční odpoledne ozdobilo utkání píseckých a havířovských dorostenců, do kterého šli jako mírní favorité domácí. Ti papírové prognózy nakonec přeci jen potvrdili, i když Slezané v průběhu zápasu sahali po tříbodovém zisku...

Liga dorostu - 27.kolo pá 20.1.15:15
HC Písek - AZ Havířov
3:2sn
(0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Prušák (Dvořák, Kápl), 35. Müller, rozh. náj. Hanzák (TS) – 21. Barnošák, 24. Barnošák (Toma, Krpec). Rozhodčí: Zeliska — Hradil, Tichý. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

HC Písek: R. Batih (M. Kacbunda) — K. Zevl, A. Sobíšek, T. Hanzlík, J. Kozel, M. Smetana, L. Čunát, V. Dvořák — V. Pártl, J. Kajtman, V. Škrdlant, V. Kápl, M. Živnůstka, R. Prušák, J. Hanzák, M. Müller, O. Havlena
AZ Havířov: V. Král (J. Kusak) — D. Beleš, V. Jurček, P. Šenkyřik, D. Drastich, O. Szarowski, A. Krpec, M. Bortoli — D. Bielesz, J. Jarolím, B. Barnošák, A. Ščerba, F. Konesz, M. Kósa, D. Lacina, J. Toma, M. Ptáček

Na první branku jsme v tomto utkání čekali na začátek druhé třetiny, to když se trefil Bruno Barnošák - 0:1, Stejný hráč zvyšoval o 3 minuty později, to když zužitkoval přihrávky Tomy a Krpce - 0:2

Ještě do konce druhé třetiny však bylo vyrovnáno, i domácím stačily 4 minuty na vstřelení dvou branek. Nejprve se ve 31. minutě prosadil Prušák - 1:2, aby o chvíli později vyrovnal Müller - 2:2

Závěrečná třetina o vítězí nerozhodla, gól diváci neviděli ani v prodloužení a tak utkání dospělo až do samostatných nájezdů. V nich kralovali brankáři, úvodních 16 nájezdů hráči neproměnili, až ten 17. proměnil v gól písecký Hanzák, havířovský Konesz gólem neodpověděl a tak se ze zisku druhého bonusového bodu radovali hráči Písku.

Havířovanům tak v tabulce východní skupiny Ligy dorostu skupiny Východ patří stále 3. příčka, další utkání je čeká v úterý 24. ledna, kdy v Gascontrol Aréně přivítají hokejisty Chrudimi.