Junioři doma nestačili na Písek

Lukáš Jandora | 03.02.2023

V rámci 33. kola Ligy juniorů zavítali do Havířova hráči Písku, kterým před tímto duelem patřilo předposlední místě v západní skupině. Stejné umístění, však ve skupině východní, patřilo před zápasem našim borcům. Predikováno tak bylo velmi vyrovnané utkání, po několika minutách bylo divákům v hale jasno, že predikce budou naplněny...

Liga juniorů - 33.kolo pá 3.2.15:00
AZ Havířov - HC Písek
1:2
(0:2, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 34. Plevka (Wlodara, Kolat) – 3. Kaiser (Hlaváček), 11. Cháb (Sládek). Rozhodčí: Koziol — Hanzlík, Gančarčík. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

AZ Havířov: Smolka (Michalik) — Wlodara, Bílek, Valouch, Brančík, Kreutz, Kalina, Lazár — Plevka, Middleton, Kolat, Pohl, Mikula, Lipka, Lajoš, Ungr, Siekierka, Urbančík, David, Makovec
HC Písek: Korytar (Jansa) — Čunát, Velíšek, Šipla, Lechnýř, Cícha, Shaklein — Řehoř, Sabiniok, Hlaváček, Sládek, Šindelář, Mikeska, Dubský, Hořejší, Kaiser, Cháb, Reiser, Fencl, Zátopek

Po dlouhé a strastiplné cestě z jihu Čech šli hosté brzy do vedení, po přihrávce Hlaváčka skóroval už ve 3. minutě utkání Kaiser - 0:1. Na rozdíl dvou branek odskočili písečtí o necelých 8 minut později, konkrétně v 11. minutě se po příhře Sládka prosadil Cháb - 0:2. Tímto skóre skončila i první třetina.

Do té druhé vstoupili domácí aktivně, na snížení si však museli počkat až do 34. minuty, kdy zužitkovali svou přesilovou hru. Wlodara s Kolatem asistovali, branku zaznamenal slovenský forvard ve službách AZetu Jakub Plevka - 1:2

Do posledního dějství vstupovali domácí s jednobrankovou ztrátou, kterou se jim však přes několik šancí nepodařilo umazat. Nepomohla ani téměř tříminutová hra bez brankáře, ve které hosté z Písku své cenné vítězství ubránili.

V utkání zvítězili hubeným skóre, připsali si veledůležité 3 body a na předposlední místě své skupiny odskočili na rozdíl šesti bodů Kladnu. Havířovští po porážce zůstávají ve své skupině předposlední, šanci na další bodový zisk budou mít zase za týden, kdy v Gascontrol Aréně budou hostit Šumperk.

Jan Křivohlávek (trenér AZ Havířov): Zaspali jsme začátek utkání, kdy jsme inkasovali dvě branky, i přes velkou snahu, nasazení a šance, které jsme si vytvořili, se nám podařilo bohužel jen snížit. Do příštího zápasu musíme od začátku nastoupit daleko více koncentrovaní.