Junioři podlehli šumperským Drakům

Lukáš Jandora | 19.01.2023

Havířovští junioři zavítali ve čtvrtek do Šumperku, kde se v rámci 29. kola střetli s domácími Draky. A ačkoliv šli do vedení, tak body domů nakonec nepřivezli. Po porážce o dvě branky zůstávají ve své skupině na posledním místě, s tříbodovou ztrátou na Chrudim a právě Šumperk.

Liga juniorů - 29.kolo čt 19.1.18:00
Draci Šumperk - AZ Havířov
3:1
(0:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 35. Křivohlávek (Šotkovský, Minařík), 40. Bařica (Minařík), 56. Netolický – 31. Middleton (Wlodara). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Všetečka. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Draci Šumperk: Ryšavý (Ježek) – Cekr, Netolický (A), Křivohlávek, Slabý, Minařík (C) – Ševčík, Bařica, Haas, Miškovský, Tomeš, Najman, Lichner, Szabó, Slováček (A), Šotkovský
AZ Havířov: Smolka (Michalik) – Valouch, Wlodara, Maršálek, Kalina, Kreutz, Kalandra, Lazár, Siekierka, Lajoš, Žák, Mikula, Ungr, Plevka, Urbančík (C), Middleton, Makovec, Kolat, Lipka, Pohl

V utkání šli, prakticky přesně v polovině utkání, do vedení hosté z Havířova, kdy po pásmu velmi neatraktivního hokeje plného nepřesností, který byl navíc kouskován nejrůznějšími přerušeními, vstřelil branku Adam Middleton poté, co Wlodara vypálil od modré a mladý havířovský forvard usměrnil kotouč za domácího gólmana, který toho příliš neviděl - 0:1

Srovnáno bylo po 4 minutách, při domácích stálo trochu štěstí, nenápadná střela Milana Křivohlávka zboku zapadla za našeho brankáře - 1:1

Za dalších 5 minut se skóre měnilo opět, z gólu se opět radoval Šumperk. Patrik Bařica se vydal do pásma podporován svým kolegou a svou nepříjemnou střelou procedil puk za gólmana Smolku - 2:1.

Pojistku na 3:1 pak Draci přidali necelých 5 minut před koncem, nikým nehlídaný, rychlonohý Marek Netolický nabral vítr do plachet, dostal se za naše hráč a zakončil do horní části branky.

Z vítězství v poměru 3:1 se tak radoval domácí Šumperk.