Domácí junioři byli proti Pražanům bez šance

Lukáš Jandora | 24.10.2022

Havířovští junioři nestačili na své stejné staré protivníky ze Slavie, bohužel nenavázali na minulou domácí výhru proti Přerovu a připsali si devátou porážku z úvodních deseti duelů.

Liga juniorů - 11.kolo ne 23.10.15:10
AZ Havířov - HC Slavia Praha
0:7
(0:1, 0:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 4. Vosmík (Moyseyev, Dráb), 35. Kvasnička (Málek, Kříženecký), 37. Dobner (Štípek), 41. Curran (Vosmík, Holanik), 44. Kluch (Curran, Hrdlička), 44. Tichý (Štípek, Dráb), 56. Vosmík (Hrdlička, Holanik). Rozhodčí: Václav Šutara — Milan Gančarčík, Vladimír Hladík. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 68. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:7.

AZ Havířov: Smolka (od 44. Maňásek) – Lazár, Wlodara, Bílek, Maršálek, Valouch, Brančík, Kreutz – Middleton, Kolat, Pohl, Mikula, David, Lajoš, Ungr, Siekierka, Urbančík, Jelének, Makovec
HC Slavia Praha: Pittr – Hrdlička, Málek, Stejskal, Kříženecký, Kluch, Dráb – Holaník, Curran, Dobner, Hasman, Fibigr, Moyseyev, Tichý, Jokl, Kvasnička, Štípek, Vosmík

Pražané byli po celé utkání jasně lepším týmem, havířovské výrazně přehrávali, vytvořili si velké množství šancí, které však začali proměňovat až od poloviny utkání. I proto na branku Vosmíka, který ve 4. minutě otevřel skóre, navázali až v minutě 35., od té doby už však na ledové ploše existovalo prakticky jen jednou mužstvo. Výsledné skóre vypovídá o průběhu hry, odpovídá tomu, jak velká převaha hostí byla. Domácí se prakticky nedostávali do větších šancí, měli jich minimum, hostujícímu brankáři Pittrovi jeho čisté konto značně usnadnili.