AZ Havířov

Registrační formulář na akci Hokej na dvorcích naleznete ZDE.

Dorostenci v Porubě dvakrát vedli, přesto prohráli 2:4

Josef Nudera | 03.03.2022

Předposlední utkání dorostenců AZ Heimstaden Havířov se v rámci Extraligy dorostu odehrálo v Porubě. Havířov už má jistý sestup, ale i přesto neodjížděl na led rivala prohrát. Havířov se dokázal dostat dvakrát do vedení o jednu branku. To se prosadil Olaf Zachariasz a Tomáš Sedlák. Poruba dokázala v obou případech vyrovnat a do třetí třetiny se tak šlo za nerozhodného stavu 2:2. V úvodu třetí třetiny potrestala Poruba vyloučení Havířova, a to přineslo zlom v utkání. Havířov v průběhu třetí třetiny obdržel ještě jednu branku a domů se tak vrací s prohrou 2:4. Poslední utkání dorostu v extraligové sezoně se odehraje v Havířově v sobotu 5.3.2022 od 12 hodin, kdy vyzve AZ Mladé Draky Šumperk.

Extraliga dorostu - 37.kolo čt 3.3.17:15
HC RT TORAX Poruba - AZ Heimstaden Havířov
4:2
(1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Kršík (Stasiuk, Wardas), 27. Wardas (Kršík, Jeřábek), 43. Stasiuk (Wardas, Kršík), 53. Konečný (Wendelín, Veselý) – 4. Zachariasz (Jung), 27. Sedlák (Zachariasz). Rozhodčí: Hykel – Janoško, Návrat. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 22:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

HC RT TORAX Poruba: Mareček – Jeřábek, Janeček, Pavlíček, Kalužík, Glos – Stasiuk, Kršík, Wardas – Konečný, Wendelín, Veselý – Hlaváč, Šrubař, T. Vehovský
AZ Heimstaden Havířov: Přecechtěl – Bortoli, Kisza, Beleš, Valouch, Zielinski, Pilíšek, Vadovič – Karas, Ungr, Kubečka, Middleton, Jarolím, Sedlák, Jung, Svozil, Zachariasz, Toma

První třetina utkání byla docela vyrovnaná a hra převážně plynula z jedné strany na druhou. Úvodní gól však padl už ve čtvrté minutě. Stav zápasu otevřel hostující Olaf Zachariasz. Za malý okamžik mohl Havířov vést už o dvě branky, jenže hostující dorostenci nabídnutou přesilovou hru nevyužili. A když se od další branku nepostarali modrobílí, tak se s radostí o to postarala Poruba. Na 1:1 vyrovnal Štěpán Kršík. Po vstřeleném góle šli Porubané znovu do čtyř. I tentokrát dokázali oslabení ubránit. V závěru třetiny nabídli hosté početní výhodu i domácím. Poruba ale v první dvacetiminutovce část přesilovky nevyužila, a tak se šlo da šaten za nerozhodného stavu.

Druhá dvacetiminutovka měla stejný obraz jako perioda první. Oba mančafty se nikam moc nehnaly a čekaly na své střelecké příležitosti a jednu z šancí jako první opět využili hosté. AZ poslal do vedení Tomáš Sedlák. Porubští hokejisté však na jeho branku našli rychlou odpověď. Za pouhých 22 vteřin vyrovnal na 2:2 Viktor Wardas. Jak Poruba, tak Havířov si do zaznění druhé sirény ještě vyzkoušely početní převahu. Skóre se však ani v jednom případě neměnilo, a tak po dvou třetinách svítily na světelné tabuli dvě dvojky.

Třetí část hry patřila porubským dorostencům. V úvodu totiž fauloval Vadovič a domácí tak měli další početní výhodu, kterou i využili. Vedení poprvé nasměroval na porubskou stranu Lev Stasiuk. Vzápětí šla do čtyř Poruba. Havířovští ale naskytnutou možnost neproměnili. Naopak Porubané dokázali vstřelit další branku. Dominik Konečný navyšoval na dvougólový rozdíl. V závěru třetiny mohl Havířov ještě s utkáním něco udělat, jenže v dalším oslabení byla Poruba opět stoprocentní a hostům už do poslední sirény nic nedovolila. Dorostenci tak porazili AZ Heimstaden Havířov 4:2.

Autor reportáže: Patrik Rošič (hcporuba.cz)

Instagram Youtube