AZ Havířov

Z důvodu rozhodnutí vlády jsou od 12. do 25. října zastaveny veškeré hokejové soutěže. GASCONTROL Aréna bude pro veřejnost uzavřena.

Dorostenci na úvod extraligy porazili Vsetín

Tomáš Vlček | 12.09.2019

První kolo dorostenecké extraligy přivedlo dnes na havířovský led hokejisty VHK Vsetín. AZ byl v úvodu lepší a zaslouženě šel do vedení. Hra se pak vyrovnala a dlouho se čekalo na další branky. Až ve třetí třetině havířovští přidali druhou branku, na kterou Valaši našli jen jednu odpoveď. Tři body tak zůstaly doma. Další utkání sehraje AZ v sobotu ve Zlíně.

ELIOD Extraliga dorostu - 1. čt 12.9.17:45
AZ Residomo Havířov - VHK Vsetín
2:1
(1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Kubíček, 50. Kubík (Pavlačka, Kubíček) – 53. Krajčík (Kunst, Dědek). Rozhodčí: Šutara – Janoško, Hranoš. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 120. Střely na branku: 39:22 (18:3, 9:9, 12:10). Průběh utkání: 2:0, 2:1.

AZ Residomo Havířov: Zlatnický – Wlodara, Bílek, Kremnickáý, Kubíček P., Křivohlávek, Puzoň, Zmarzlák – Pavlačka, Kubík, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík, Vojkůvka, Kusak M., Bárta, Horváth.
VHK Vsetín: Nešpůrek – Šedlbauer, Velikovský, Kočí, Mikula, Krajčík, Kunst – Bednařík, Rybár, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Babeliak, Jurek.

V první třetině by AZ aktivnějším týmem. Od 3. minuty hrál přesilovku, ale vůbec ne úspěšně a hosté se s přehledem ubránili. V 7. minutě se už ale poprvé měnilo skóre. Domácí obránce Petr Kubíček po levé straně vnikl do útočné třetiny, stahovačkou na střed se zbavil obránce a pak prudkou střelou poslal puk ke vzdálenější tyči – 1:0. Za minutu na to šli domácí 2 na 1, Horváth vzal zakončení na sebe, ale Nešpůrka ve vsetínské brance nepropálil. V 10. minutě pak neuspěl sám před vsetínským gólmanem Pavlačka. Hosté se do zakončení také občas dostali, ale všechny jejich pokusy vyřešil Zlatnický v brance AZetu. V 17. minutě se dostal ke dvěma zakončením z blízka Kubíček, ale tentokrát neuspěl. Na druhé straně šli hosté ve stejné minutě 3 na 1, Zlatnický ale střelu ze střední vzdálenosti vyrazil do rohu.

Druhá třetina byla už trochu vyrovnanější, a to platilo i pro šance. Nejprve se Pavlačka prosmýkl ve středním pásmu mezi dvěma protihráči a rázem z toho byla situace 2 na 1 pro AZ. Následně přihrál spoluhráči Zmarzlákovi, ale ten zcela sám před Nešpůrkem neuspěl. Na druhé straně se chvíli na to sám před Zlatnickým zjevil Babeliak, ale ani na dvakrát za něj kotouč nedostal. V závěru třetiny už ale opět tahal za delší ofenzivní konec AZ. Ve 35. minutě měl ve vlastním oslabení nedotažené přečíslení 3 na 1 a pak se do samostatného zakončení dostal Bárta. Ani on ale neuspěl. A když ani Kubík o minutu později v dobré pozici Nešpůrka nepropálil, zůstalo skóre 1:0.

Branky přinesla až třetí třetina. Nejprve v 50. minutě havířovský Martin Kubík dostal přihrávku do úniku a střelou mezi betony procpal puk za brankovou čáru – 2:0. Za půl minuty trefil tyč vsetínské svatyně Urbančík, ale branka padla na druhé straně, když obránce Filip Krajčík střelou od modré čáry přesně k levé tyči překonal Zlatnického – 2:1. V dalším průběhu se se sice oba týmy snažily o další branky, ale i přes přesilovku Vsetína od 56. minuty už se diváci žádné nedočkali. AZ tak začal sezonu těsnou výhrou nad Vsetínem 2:1.

Ohlasy k utkání


Tomáš Urbánek (AZ Havířov): My jsme moc rádi za vítězný vstup do soutěže, jejíž úvod pro nás bude díky losu hodně náročný. Do zápasu jsme vstoupili hodně dobře, ale bohužel jsme 1. třetinu odehráli jen 1:0, což bylo podle průběhu hodně málo. Měli jsme vést o 3-4 branky a mohlo být po zápase. Od druhé třetiny to byl vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Rozhodl to, dá se říct, šťastný moment pro nás, kdy hostům přeskočil puk hokejku před prázdnou brankou a my jsme se z protiútoku dostali na 2:0. Pak už jsme to ukopali. Jsme rádi za tři body, spokojeni s určitými fázemi hry, ale byly tam i chybičky na kterých musíme pracovat.


Miroslav Barus (VHK Vsetín): V první třetině jsme očekávali tlak domácích, což se potvrdilo, a ti šli i do vedení. Od druhé třetiny už jsme byli aktivnější, vytvořili jsme si nějaké šance. Ve třetí třetině nám chybělo jen málo k vyrovnání, ale z protiútoku jsme dostali gól na 2:0 a to rozhodlo. Na úvod sezony to bylo z obou stran velmi kvalitní utkání. Hráči velmi dobře bruslili a ukázali, že jsou na sezonu dobře připraveni.

Instagram Youtube