Junioři zakončili sezonu výhrou nad Kladnem

Petr Miklas | 15.03.2019

Posledním zápasem v rámci skupiny o 17. - 20. místo dnes zakončili svou letošní extraligovou sezonu havířovští junioři. V hodně kombinované sestavě vyzvali kladenské Rytíře a zejména díky třem bodům útočníka Wiktora Bochnaka se po vyrovnaném průběhu mohou radovat z výhry 3:2 po samostatných nájezdech. Výhrou si pojistili konečné 17. místo v soutěži, ale přestože skončili šest pozic od sestupových příček o jejich pokračování v extralize rozhodne až konečný výsledek reorganizace, kterou připravuje hokejový svaz.

DHL Extraliga juniorů - 48.kolo pá 15.3.17:00
AZ Residomo Havířov - HC Kladno
3:2sn
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Bochnak W. (Uhlíř, Kylnar), 42. Tomeček (Bochnak W.), 65. rozh. náj. Bochnak W. – 12. Hašek (Filip, Volráb), 40. Bláha O. (Filip, Bláha M.). Rozhodčí: V. Fiala – Hlavatý, Konvička. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Střely na branku: 27:35 (6:8, 11:13, 9:12, 1:2). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.

AZ Residomo Havířov: Štipčák – Hrček, Zdeněk "A", Uhlíř, Pavelek, Thiel, Ševěčel "C", Topolanský – Pavlačka, Mastič, Moškoř – Bochnak W., Tomeček, Kylnar – Grygar, Juhász, Béreš.
HC Kladno: Novotný – Volráb, Šmatlák, Flachs, Zíka, Funk, Veber, Zich "C" – Šimek, Hašek, Bernat, Bláha M., Bláha O. "A", Rendla, Filip, Čermík "A", Kuzďas.

Hned první útok AZetu skončil brankou, když se v polovině 2. minuty prosadil Wiktor Bochnak, jenž zakončil kombinaci s Uhlířem a Kylnarem. V 6. minutě měli dvě velké šance hosté, ale Bernata i Ondřeje Bláhu vychytal Štipčák.

V 12. minutě bylo vyrovnáno, když Kladno zásluhou Petra Haška využilo přesilovku. V 15. minutě mohli jít Rytíři do vedení, ale Ondřej Bláha pálil jen do boční sítě domácí branky. Po první třetině tedy platil stav 1:1.

Ve druhé třetině se hrálo téměř bez přerušení a s minimem šancí. Rytířům se necelou minutu před koncem druhé dvacetiminutovky podařila krásná kombinace na ose Martin Bláha, Matyáš Filip a Ondřej Bláha, jenž zakončil do odkryté branky. Po dvou třetinách proto vedlo Kladno 1:2.

Ve třetí třetině AZ vyrovnal, když ve 42. minutě Wiktor Bochnak zavezl puk do útočné třetiny a nahrál zpoza branky Danielu Tomečkovi, který střelou z první překonal Novotného.

Ve 48. minutě měl dvě velké šance domácí Moškoř, ale nejprve netrefil branku a podruhé jej vychytal Novotný. Pak už měli šance jen hosté, ale zato pořádné. V 53. minutě jel Martin Bláha sám na Štipčáka, ale ten jej vychytal. V 56. minutě pak trefili Rytíři dvakrát horní tyč - nejprve Volráb, po něm Filip.

Nikdo ale gól nedal a po výsledku 2:2 následovalo prodloužení.

Ani v prodloužení nikdo nedal gól, šance měli jen hosté, ale Štipčáka nepřekonali. Následovaly tak samostatné nájezdy. V těch se prosadil pouze domácí Wiktor Bochnak, jenž se trefil k levé tyči a rozhodl tak o zisku bodu navíc pro AZ.

Oběma týmům končí sezóna. Kladno obsadí konečné 19. místo v DHL extralize juniorů, AZetu patří 17. příčka