Od úterního přípravného zápasu se Vsetínem je možnost ve Fanshopu vyměňovat vouchery permanentek za plastové karty. Platí pro permanentky zakoupené do 12. 8.
Prodej permanentek na další sezonu probíhá online (odkaz ZDE) nebo ve Fanshopu na stadionu (každou středu od 13h do 18h). Podrobnosti v článku ZDE.

Junioři zakončili sezonu výhrou nad Kladnem

Petr Miklas | 15.03.2019

Posledním zápasem v rámci skupiny o 17. - 20. místo dnes zakončili svou letošní extraligovou sezonu havířovští junioři. V hodně kombinované sestavě vyzvali kladenské Rytíře a zejména díky třem bodům útočníka Wiktora Bochnaka se po vyrovnaném průběhu mohou radovat z výhry 3:2 po samostatných nájezdech. Výhrou si pojistili konečné 17. místo v soutěži, ale přestože skončili šest pozic od sestupových příček o jejich pokračování v extralize rozhodne až konečný výsledek reorganizace, kterou připravuje hokejový svaz.

DHL Extraliga juniorů - 48.kolo pá 15.3.17:00
AZ Residomo Havířov - HC Kladno
3:2sn
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Bochnak W. (Uhlíř, Kylnar), 42. Tomeček (Bochnak W.), 65. rozh. náj. Bochnak W. – 12. Hašek (Filip, Volráb), 40. Bláha O. (Filip, Bláha M.). Rozhodčí: V. Fiala – Hlavatý, Konvička. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Střely na branku: 27:35 (6:8, 11:13, 9:12, 1:2). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.

AZ Residomo Havířov: Štipčák – Hrček, Zdeněk "A", Uhlíř, Pavelek, Thiel, Ševěčel "C", Topolanský – Pavlačka, Mastič, Moškoř – Bochnak W., Tomeček, Kylnar – Grygar, Juhász, Béreš.
HC Kladno: Novotný – Volráb, Šmatlák, Flachs, Zíka, Funk, Veber, Zich "C" – Šimek, Hašek, Bernat, Bláha M., Bláha O. "A", Rendla, Filip, Čermík "A", Kuzďas.

Hned první útok AZetu skončil brankou, když se v polovině 2. minuty prosadil Wiktor Bochnak, jenž zakončil kombinaci s Uhlířem a Kylnarem. V 6. minutě měli dvě velké šance hosté, ale Bernata i Ondřeje Bláhu vychytal Štipčák.

V 12. minutě bylo vyrovnáno, když Kladno zásluhou Petra Haška využilo přesilovku. V 15. minutě mohli jít Rytíři do vedení, ale Ondřej Bláha pálil jen do boční sítě domácí branky. Po první třetině tedy platil stav 1:1.

Ve druhé třetině se hrálo téměř bez přerušení a s minimem šancí. Rytířům se necelou minutu před koncem druhé dvacetiminutovky podařila krásná kombinace na ose Martin Bláha, Matyáš Filip a Ondřej Bláha, jenž zakončil do odkryté branky. Po dvou třetinách proto vedlo Kladno 1:2.

Ve třetí třetině AZ vyrovnal, když ve 42. minutě Wiktor Bochnak zavezl puk do útočné třetiny a nahrál zpoza branky Danielu Tomečkovi, který střelou z první překonal Novotného.

Ve 48. minutě měl dvě velké šance domácí Moškoř, ale nejprve netrefil branku a podruhé jej vychytal Novotný. Pak už měli šance jen hosté, ale zato pořádné. V 53. minutě jel Martin Bláha sám na Štipčáka, ale ten jej vychytal. V 56. minutě pak trefili Rytíři dvakrát horní tyč - nejprve Volráb, po něm Filip.

Nikdo ale gól nedal a po výsledku 2:2 následovalo prodloužení.

Ani v prodloužení nikdo nedal gól, šance měli jen hosté, ale Štipčáka nepřekonali. Následovaly tak samostatné nájezdy. V těch se prosadil pouze domácí Wiktor Bochnak, jenž se trefil k levé tyči a rozhodl tak o zisku bodu navíc pro AZ.

Oběma týmům končí sezóna. Kladno obsadí konečné 19. místo v DHL extralize juniorů, AZetu patří 17. příčka