Mladší dorost napravil porážku z 1. kola a smetl Olomouc 8:0

Tomáš Vlček | 04.09.2016

Ve druhém kole extraligy mladšího dorostu zavítal AZ na olomoucký led. V utkání s místními Kohouty byl od počátku pánem na ledě a soupeři nedovolil téměř nic. Výsledek utkání tak byl jen otázkou výše skóre, které se nakonec zastavilo na 8:0. Další utkání sehrají havířovští mladíci ve čtvrtek doma od 17:30 se Šumperkem.

ELMD - 2.kolo ne 4.9.12:00
HC Olomouc - AZ Havířov
0:8
(0:1, 0:5, 0:2)

Branky a nahrávky: 6. Byčkov (Revaj), 23. Čienčala (Čempel), 25. Revaj (Backa, Tomeček), 29. Tomeček (Thiel, Grygar), 34. Čempel (Byčkov), 39. Dufek, 54. Dufek, 56. Přeček (Bláha, Tomeček). Rozhodčí: Zbořil – Doleček, Novotná. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 6:56. Průběh utkání: 0:0, 0:8.

HC Olomouc: Machatý – Harabiš, Hladiš, Pospíšil, Nekvapil, Vinter, Kocián, Mikulec – O. Tichý, Handl, Tomajko, J. Tichý, Pernický, Dvořák, Přecechtěl, Janíček, Rosecký, Pražan, Pírek.
AZ Havířov: Štipčák – Dabrowski, Koubek, Frančiak, Thiel, Grygar, Hrček, Macurák, Čipera – Bláha, Čienčala, Tomeček, Wawrzckiewicz, Backa, Dufek, Přeček, Pindel, Stromko, Byčkov, Čempel, Revaj.

Na první branku zápasu se čekalo necelých šest minut. Pak nabil Marek Revaj Filipu Byčkovovi a ten vstřelil svůj první extraligový gól v životě. Více branek havířovští z celkem 23 (!) střeleckých pokusů v první třetině nedali. To až ve druhé dvacetiminutovce se rozpoutala ze strany AZetu branková smršť. Ve 23. minutě se prosadil Jan Čienčala, o necelé dvě minuty později po pěkné kombinaci Marek Revaj a ve 29., při přesilovce, Daniel Tomeček. Na 5:0 zvyšoval ve 34. minutě Matěj Čempel a skóre třetiny uzavřel po samostatné akci Karel Dufek. Pak se brankostroj Havířova trochu pozastavil, ale stejný hráč se v 54. minutě prosadil ještě jednou a konečnou podobu výsledku dal za dvě minuty Aleš Přeček.