Vítězná vlna pokračuje, dorostenci si poradili s Černými Vlky

Klára Bártková | 06.10.2023

Ve čtvrtém kole Regionální ligy dorostu zajížděli havířovští dorostenci k utkání proti Černým Vlkům, které bylo na programu od 16:30 na kopřivnickém zimním stadionu. Domácí se sice bleskurychle ujali vedení, nicméně AZet ještě do konce první dvacetiminutovky srovnal, navíc pak přidal další branky, zatímco Vlci už se neprosadili.

Regionální liga dorostu - 4.kolo pá 6.10.16:30
HC Černí Vlci - AZ Havířov
1:4
(1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Kysela (Hudeček) – 19. Vrubel, 38. Šebesta (Bystroň), 43. Kajzar (Kubálek), 52. Ptáček. Rozhodčí: Gebauer - Kojda, Šimiček. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

HC Černí Vlci: Jadrníček – Knápek, Vik, Kuchař, Kyjanka, Jurča, Bílek – Jalůvka, Poruba, Kysela, Marejka (A), Chalupa, Elich (C), Prokeš, Hudeček, Ošmera
AZ Havířov: Kozel – Vudarčík, Burgert (C), Kůrka, Bystroň, Kubálek, Barteczek – Vrubel, Bolek, Lacina (A), Šebesta, Michalík, Bialy, Kajzar, Kanich, Czerný, Šlampiak (A), Ptáček

Vstup do utkání se mladíkům z Havířova nepovedl, protože už v čase 00:23 se prosadil domácí Lukáš Kysela1:0. Jednalo se však o jedinou střelu, která v utkání propadla za záda havířovského brankáře.

Necelé dvě minuty před první sirénou se havířovským dorostencům naskytla přesilová hra, která mohla výrazně pomoct k tomu, aby AZet vyrovnal. A povedlo se, Matouš Vrubel nedal rožnovskému gólmanovi šanci – 1:1.

Na další branku si diváci museli počkat až do 38. minuty, kdy se znovu mohli radovat svěřenci Marka Pavlačky, Michal Šebesta si totiž počkal na přihrávku od Štěpána Bystroně a zamířil přesně do brány – 1:2.

Těsné vedení svítilo na světelné tabuli jen chvíli, protože Havířov zanedlouho po zahájení třetí dvacetiminutovky opět skóroval, tentokrát se trefil David Kajzar1:3. Gólman Vlků pak inkasoval ještě jednou, a to když si neporadil se zakončením Matěje Ptáčka1:4.

Havířovští dorostenci tak zatím v této sezóně nepocítili prohru a po čtyřech utkáních vedou tabulku se 12 body.

Marek Pavlačka (trenér AZ Havířov): Dnešní utkání bylo zatím nejtěžší od začátku sezóny. Domácí do něj vstoupili velice dobře, měli dobrý pohyb, byli silní na puku i v osobních soubojích a celkově byli dobře organizovaní, proto se taky hned v úvodu dostali do vedení. Nám se trochu šťastným gólem podařilo vyrovnat a dostat se do několika šancí, které jsme ale bohužel nevyužili. Ve druhé třetině jsme domácí celek nedisciplinovanou hrou dostali do několika přesilovek, ale naštěstí jsme díky naší obětavosti, zblokovaným střelám a dobrým zákrokům gólmana Černým Vlkům skórovat nedovolili. V závěrečné dvacetiminutovce nám velice pomohlo zvládnuté oslabení, zlepšená disciplína, bojovnost, zodpovědná a trpělivá hra. Navíc nás svým dobrým výkonem podpořil i brankář, takže z tohoto velice těžkého utkání bereme další důležité tři body. Všichni hráči si zaslouží pochvalu a doufám, že na bodový zisk navážeme i v neděli, kdy nás čeká další těžký duel v Opavě.