VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Ve středu od 18:00 hostíme VHK Vsetín

31.10.2010 | Petr Miklas

Máme za sebou polovinu základní části, což znamená, že domácí utkání budeme hrát ve středy, vždy od 18 hodin. Návštěvu z prvního kola nám oplatí Vsetín, což vzbuzuje mnohá očekávání poté, co se zápas na Lapači nedohrál kvůli nepokojům v hledišti a následnému zásahu ochranky. Doufejme, že násilnosti se opakovat nebudou a uvidíme kvalitní hokej, zakončený nejlépe vítězstvím Azetu.

Počátky hokeje se ve Vsetíně datují již od let 1904-1905, kdy byl ve Vsetíně založen “Ledový klub”, pravidelná činnost se však datuje až od roku 1938. Zpočátku hrálo mužstvo dospělých okrskovou soutěž, později Moravskou hokejovou divizi. Zvláště dobrých výsledků dosáhl tým v sezóně 1948-49, kdy se umístil na 3. místě. V poválečném období hrálo mužstvo pod hlavičkou Sokol Vsetín, později Sokol Dynamo Vsetín. Od roku 1956 už pod názvem Zbrojovka. Novodobá historie klubu se začala psát v sezóně 1986-87. kdy mužstvo Vsetína postoupilo z krajského přeboru do II. NHL, v sezóně 1990-91, postoupilo do druhé nejvyšší soutěže - I. NHL. Toto období Vsetína, kdy mezi našimi mužstvy zuřily líté boje, si mnozí havířovští fanoušci pamatují. V sezoně 1992-93 HC Zbrojovka Vsetín suverénním způsobem vyhrála I. NHL i baráž a zajistila tak pro Vsetín hokejovou extraligu.

V letech 1994-2001 nastala zlatá éra vsetínského hokeje, když dokázali šestkrát vyhrát titul Mistra České republiky. Ta skončila zatčením Romana Zubíčka, vsetínského mecenáše. Vsetín se sice udržel v extralize až do roku 2007, ale od roku 2008 už pod názvem Valašský hokejový klub, s.r.o. hraje 2. ligu. V loňském ročníku skončil po základní části na šestém místě, ve čtvrtfinále play-off vypadl s Přerovem.

V letošním ročníku se Vsetínu příliš nedaří, zejména se slabšími soupeři, což dokázal porážkami na ledě Uničova a Frýdku-Místku, kde prohrál ostudně 6:1. Ale není radno našeho příštího soupeře podceňovat, ve svém kádru má kvalitní hokejisty, mimo jiné nám dobře známého Daniela Bryneckého. V brance by měl nastoupit Lukáš Plšek, kanadské bodování Vsetína vede Daniel Vaňek

Přijďte podpořit AZ už tuto středu od 18. hodin.