Ve šlágru kola se utká první Havířov s druhou Opavou

04.11.2011 | David Motloch

O šlágr 17. kola se v sobotu postarají týmy Havířova a Opavy. Utká se totiž první s druhým. Z tohoto pohledu lze těžko hledat atraktivnější zápas. Oba celky disponují po odehrané čtvrtině soutěže velkou formou a herní pohodou. Minulý zápas sice AZet s tímto soupeřem vyhrál 5:2, ovšem teď se utkání přesouvá na půdu Opavy, a zde Slezan ještě ani jednou neprohrál. Kdo se bude radovat tentokrát? Dokáže Havířov přetrhnout kouzlo opavské arény, nebo si Slezan udrží domácí neporazitelnost a oplatí Havířovu minulou porážku?

Jak už zde bylo řečeno, Opava doma ještě neprohrála. Ovšem tento celek odehrál na svém ledě pouze šest utkání. Sérii domácích zápasů odstartuje Slezan právě duelem s Havířovem, kdy postupně vyzve Frýdek-Místek, Karvinou a Vsetín.

Minulý zápas si Slezan neporadil s Prostějovem. Opavští hráči se v tomto utkání sice rychle dostali do vedení, když se prosadil Černý, ale Jestřábi z Prostějova vývoj zápasu otočili a nakonec utkání zcela ovládli výsledkem 5:2.

5:2 skončilo také poslední měření sil mezi Opavou a Havířovem. Ovšem vývoj zápasu byl mnohem dramatičtější, než samotný výsledek napovídá. Opavští dokonce dvě třetiny vedli 1:0 zásluhou Kociána. Vyrovnávací branka Krafta, která přišla až ve 45. minutě ale nakonec zavelela k obratu domácích, kteří si tak nakonec připsali přesvědčivé vítězství.

Slezan se může pochlubit nejlepším útokem ve druhé lize. Nastřílel doposud 63 branek, což je společně s Karvinou největší cifra. Havířov dal o čtyři branky méně. Ovšem AZet vytasí na opavský útok svou obranu. Havířovští hráči doposud inkasovali pouze 30 branek, což žádný jiný tým nedokázal (nejblíž je Prostějov a Přerov - 37 branek).

Jedničku v brankovišti Opavy dělá bývalý havířovský brankář Dušan Šafránek. Klubovým statistikám vévodí Tomáš Grofek s 16 body. Alespoň bod na zápas si kromě již zmiňovaného Grofka udržuje také Tomáš Měch a Ivo Kocián. Právě toto trio se zasluhuje o tolik produktivní útok Slezanu.

Obrana týmu je nadmíru produktivní. Josef Tichý doposud ve 12 zápasech nasbíral uctihodných 13 bodů. Pozadu není ani Radek Tůma (9 bodů) a Michal Kukol (8 bodů). V opavských řadách působí také Aleš Jurčík, havířovský hráč, který je zde na hostování a ve 12 zápasech si zatím připsal jeden bod.

Havířov se veze na vítězné vlně. Neprohrál už 11 zápasů v řadě a při této bravůrní sérii ztratil pouhý bod. Minulý zápas porazil v těžkém střetnutí Prostějov. Jestřábi v zápase vedli, AZet ale svou bojovností nakonec vývoj zápasu otočil a zvítězil 3:2.

Minulé střetnutí s Opavou chytal Lukáš Daneček a dá se očekávat, že v sobotu nastoupí znovu, jelikož Adam Vrba chytal poslední dva zápasy. Na marodce je kromě Luďka Lhotského také Marek Kopún. Start Daniela Krafta, jehož trápí střevní potíže, je nejasný.

Havířovský tým společně s redakcí se od začátku listopadu účastní akce Movember, kdy po celý měsíc si všichni zúčastnění nechají narůst knír. Tato kampaň je součástí boje proti rakoviny prostaty, která se u mužů vyskytuje stále častěji. Více podrobností zde.

Sestavy týmů z posledního zápasu:

AZ Havířov : Vrba - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L., Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček, Říčka, Pechanec, Brezani, Pavlas

HC Slezan Opava:Šafránek - Bednárek, Kysela, Vrabel, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík, Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Černý, Grofek, Vítek, Chalupa, Mlýnek

Další zápasy 17. kola

HC Frýdek-Místek – HC Bobři Valašské Meziříčí (17:00)
HC Zubr Přerov – HC Uherské Hradiště (17:00)
HC Karviná – LHK Jestřábi Prostějov (17:00)
VHK Vsetín – HC RT Torax Poruba (17:30)

Šlágr 17. kola 2. ligy je na programu v sobotu 5.11. od 18 hodin na opavském zimním stadionu. Na tento zápas pořádá havířovský fanclub výjezd, připoj se i ty a podpoř svůj oblíbený klub!

Pro ty, kteří nemohou na tento zápas dorazit, je připravený online přenos zde.