Ve čtvrtek jízda na Karvinou! Ovládne derby opět AZ?

25.12.2012 | Josef Nudera

Netradičně ve čtvrtek a pro tuto sezonu mezi svátky, odehraje AZ Havířov další venkovní utkání, se svým regionálním rivalem – Karvinou! Tento termín vyzývá všechny fanoušky k velkému výjezdu do Karviné, vždyť Havířov v minulém utkání s tímto soupeřem derby zcela ovládnul. Nyní nás ale opět čeká po Prostějovu těžké venkovní utkání a naši bojovníci budou potřebovat vaši podporu. Zápas v Karviné začíná ve čtvrtek 27. 12. 2012 od 18 hodin!

Zápasy se sousední Karvinou jsou něčím zvláštní, je to něco, co není hmatatelné. Jedná se o zápasy s chutí derby, kdy si téměř pokaždé najde do ochozů stadionu cestu řada fanoušků. V minulé sezoně se ve finálové sérii povedlo tohoto soupeře porazit a tím rozpoutat vlnu oslav a jízdu baráží, která i když neskončila postupem, tak přinesla legendární zápasy (pozn. redakce např. výjezd do Klášterce nad Ohří). Zpět k našemu soupeři, Havířov s ním letos má vzájemnou bilanci vyrovnanou, prohru z ledu Karviné odčinil AZ v K&K PNEU Aréně, kde derby zcela ovládnul. Bude Havířov i ve čtvrtek slavit 3 body a přijede z Karviné spokojen?

Havířov stále drží 1. příčku ligového pořadí, kde se už dlouhou dobu nenechal nikým vystřídat. Tato pozice, ale není vůbec jednoduchá a naši hráči se museli již tradičně prát o body téměř v každém utkání, kdy se soupeř
Bude ve čtvrtek důvod k radosti?
chce na AZ vytáhnout. Situace se zraněními není ideální, ale pomalu se blíží přelom roku a hráči by se měli postupně vracet do sestavy a několik jich už trénuje.

V utkání, které pojali havířovští fanoušci jako mega-výjezd na Hanou, se ale body na stranu nesypaly. Začátek utkání s Prostějovem by asi každý hráč AZ rád smazal. Tam už během úvodních 2 minut Havířov prohrával 0:2. Do konce první periody se už čísla na výsledkové tabuli nezměnila. Tak, jak se povedlo vstoupit raketově do úvodní periody Prostějovu, se sice Havířovu nezdařilo, ale rychlou branku si na začátek prostředního dějství stejně připravil Tomáš Bursík. Jenže o dvě minuty později už byl opět rozdíl mezi oběma celky dvoubrankový. Začátky všech třetin byly opravdu vydatné na branky a Jan Kolařík opět dopomohl AZ k dotažení utkání. Když v 57. minutě vyrovnal, hrdina zápasu s Novým Jičínem, David Klimša, tak vše nasvědčovalo tomu, že se bude muset prodlužovat. Prostějov, ale dokázal v téže minutě opět skórovat a zápas vyhrál 4:3.

Na čele kanadského bodování je stáleJan Kolařík (21+13), který si svou sbírku branek navýšil právě v utkání s Prostějovem. Jeho dvorním nahrávačem je Antonín Pechanec (10+21) bodově se také v sezoně daří Michalu Sztefkovi (7+16). Na čele obranných řad je stále Petr Prokop (6+13) a také Patrik Rimmel (6+9). Důležitou roli hraje v letošní druholigové sezoně i Jiří Krisl (5+10), který se postaral obě asistence v předminulém utkání s GEDOSEM.

V brance si drží vysoká čísla úspěšnosti Lukáš Daneček (92,8%) a potvrzuje, jak je pro Havířov důležitý. Záda mu kryje Petr Matoušek (88,84%), který v sezoně již dokázal, že je silnou dvojkou. Tuto dvojici doplnil na, necelé 3 utkání v brance Ondřej Tomšů (95,35), ten se, ale po uzdravení obou borců soustředí na juniorku.

HC BANÍK KARVINÁ

HC BANÍK Karviná určitě nehraje podle svých představ. Loňský velký rival Havířova, především v tabulce, nemůže najít ideální rozpoložení a stále se neubrání náhlým výpadkům. Přesto je celek kolem Davida Moravce velmi nebezpečný a není vůbec na místě tento kádr odepisovat. Těmto výkonům odpovídá 7. příčka v tabulce, Karviná tam sídlí se 37 body a celkovým skórem 91:98.

Jakou připraví taktiku Aleš Flašar?
Karviná musela v minulém utkání bojovat na domácím ledě s celkem Přerova. Přerov se dokázal dostat do vedení, na které reagovala Karviná v 16. minutě, když vyrovnal David Mikšan. Začátek druhé třetiny přinesl nejprve vedení Baníku zásluhou Pavla Kowalczyka, která ale mělo jepičí život, protože ještě v téže minutě vyrovnal Osina. Závěr třetí třetiny přinesl velké drama, když nejprve získal 4. minuty před koncem Přerovu vedení Hanák, Karviná ale reagovala v poslední minutě v přesilové hře, kterou ještě umocnila odvoláním brankáře, úspěšným střelcem byl Rosůlek. Zubři si i přesto odvezli z Karviné výhru, když dvě minuty po startu prodloužení úspěšně pálil Kundrátek.

Na čele kanadského bodování je stále Libor Pavliš, který už ale za Karvinou nenastupuje. Roli nejproduktivnějšího útočníka převzal David Mikšan (11+11), kterému šlape na paty Brandon Contratto (7+12), zanedbatelný není ani příděl Vladimíra Luky (7+6).

V obranných řadách se může Baník spolehnout na Pavla Kowalczyka (3+17) a samozřejmě Miroslava Javína (2+9). Na brankářském postu odchytal více utkání Lukáš Smolka (87,05%), o pouhé dva zápasy méně má David Iláš (90,91%). Toto střídání brankářů nám neumožňuje tipovat, který z nich se postaví mezi tři tyče proti AZetu.

Sestavy z minulého zápasu

HC AZ Havířov 2010: Matoušek (od 21.Daneček) - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Graca, Jonáš - Bursík, Najdek, Matějek - Kanko, Pechanec, Kolařík - Stránský, Potočný, Klimša - Pavlas, Kasperlík, Diviš

HC Baník Karviná Smolka (Iláš) - Deutsch, Zajac, Krause, Kowalczyk, Javín, Vnenk, Sznapka, Žvátora - Nystedt, Holý, Badžo, Samiec, Blatoň, Zuber, Moravec, Mikšan, Rosůlek, Luka, Ivan, Contratto.

Onlajn přenos

Pokud nebudete na zimním stadionu v Karviné přítomni, můžete opět sledovat klasický onlajn přenos, který pro vás připraví karvinská redakce.

Kdo bude po závěrečné siréně šťastnější? Už ve čtvrtek v Karviné...