VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu zajíždíme do Brna

19.11.2010 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V sobotu 20. 11. 2010 zajíždí AZet ke svému zápasu 21. kola 2. ligy na led mužstva VSK Technika Brno. Naše borce tak čeká po dlouhé době venkovní zápas s klubem ze druhé poloviny tabulky. Vzhledem k posledním skvělým výkonům a famózní osmizápasové vítězné šňůře, se tak nabízí dobrá příležitost přivézt do Havířova další body. Zda se to povede, uvidí diváci v sobotu od 17:00 v Brněnské Hokejové hale dětí a mládeže.

Brněnští Vysokoškoláci jsou už sice šestým rokem pravidelnými, a poměrně úspěšnými, účastníky 3. nejvyšší soutěže, ale od léta 2009 se jejich situace velmi zkomplikovala. Technici se nejprve přestěhovali do Blanska a bídnou sezónu, doprovázenou rozpadem hráčského kádru, nakonec zachránili jen díky tomu, že se kvůli reorganizaci soutěží nesestupovalo. A ani v této sezóně to nemají vůbec jednoduché. Své domácí zápasy začali sice hrát v Rosicích, ale kvůli mnoha komplikacím se po více než roce rádi tento měsíc vrátili z „exilu“ zpět do Brna.

Ani výsledkově nepanuje v týmu spokojenost. Po nadějném začátku přišla devítizápasová šňůra proher, na kterou vedení klubu reagovalo posílením hráčského kádru. To se projevilo jak na výkonech, tak i zlepšenými výsledky. Z posledních pěti zápasů si brněnští připsali tři vítězství (naposledy otočili zápas ve Frýdku-Místku z 0:2 na 3:2), ale např. domácí prohra s posledním Uničovem byla hodně překvapivá. V dosavadním průběhu soutěže tak mužstvo pod vedením trenéra Romana Kaňkovského získalo zatím celkem 17 bodů a v tabulce mu patří 12. příčka.

Kádr Techniky nepostrádá vedle mladíků i borce s mnoha zkušenostmi. Nad všechny v tomto vyčnívají útočníci Miroslav Barus a Petr Kaňkovský, který se dokonce zpět v hráče proměnil po několika letech trenérské kariéry.

V brance se střídají zkušenější Ondřej Jirkův a mladík Josef Novák. V solidně fungující obraně se vedle dlouholetých opor Pavla Strýčka (2 + 4) a Jana Habrovce (2 + 4) prosazuje i mladý Filip Žalud (1 + 5). Zato neproduktivní útok je slabinou týmu. Díky pouze 45 vstřeleným brankám je v tomto ukazateli VSK po Uherském Hradišti druhým nejhorším v celé lize. Více se bodově prosazují jen hráči prvního útoku Kamil Rajnoha (8 + 8) a Zdeněk Mráz (7 + 5), a nejlepší nahrávač týmu Miroslav Barus (2 + 13).

První vzájemné utkání vyhrál AZet v Havířově, i díky čtyřem využitým přesilovkám, přesvědčivě 5:0. Popřejme tedy svěřencům Jana Danečka potvrzení posledních kvalitních výkonů a všem divákům parádní hokejovou podívanou, nejlépe s bodovým ziskem pro AZet.

Sestavy mužstev v posledním odehraném utkání:

AZ Havířov: Vrba (Daneček) - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík - Maruna, Klimša, Najdek - Stránský, Sztefek, Potočný - Vydra, Říčka, Pavlas

VSK Technika Brno: Jirkův (Novák) - Habrovec, Košecký, Vojsovič, Babic, Strýček, Žalud, Špaček - Mráz, Bělohlávek, Rajnoha, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Nekvasil, Barus, P. Kaňkovský, Matouš, Šedý, Jelínek

Přehled ostatních zápasů 21. kola:

Sobota 20.11.: HC Břeclav – HC Bobři Valašské Meziříčí, LHK Jestřábi Prostějov – HC Uherské Hradiště HC Nový Jičín - HC Plus Oil Orlová

Neděle 21.11.: VHK Vsetín - HC Zubr Přerov, HC Slezan Opava - SHK Hodonín, HC Uničov - Salith Šumperk