V sobotu se AZet představí v Novém Jičíně

22.10.2011 | Tomáš Vlček

Po středeční výhře nad Frýdkem – Místkem bude dalším soupeřem AZetu v sobotu na vlastním ledě HC Nový Jičín. Prodlouží havířovští vítěznou sérii i v zápase se svým ne zrovna oblíbeným soupeřem? Nebo uspějí domácí a odlepí se ode dna ligové tabulky? Uvidíme v sobotu od 17:00.

Nový Jičín letos zažívá podivnou sezónu. Po úvodní prohře v Havířově porazil dva velmi silné týmy – Prostějov a Karvinou a v tabulce se tlačil na ty nejvyšší příčky. Jenže pak přišla pětizápasová série proher a navíc kontumace zápasů 1. – 3. kola kvůli neoprávněnému startu svého brankáře Šrámka a rázem byli novojičínští bodově na nule a v tabulce na dně. Po výhře v Porubě to už už vypadalo na zvrat, ale nečekaná porážka doma s Frýdkem – Místkem a následně i s Prostějovem vrátila vše zpět. Shrnuto podtrženou mají po 12. kolech novojičínští pouhé tři body a uzavírají pořadí v ligové tabulce.

Zkušený a sehraný tým kouče Petra Kneblíka i letos těží z bodového příspěvku útočníků Robina Gabeuera a Petra Macháčka, i když nejproduktivnějším hráčem je překvapivě obránce Dušan Andrýsek. V obraně pak spoléhá na zkušenosti Petra Guldy a Pavla Hrušky. Jistotou v brance byl dlouho Lukáš Šrámek, ale v posledních zápasech stál v brankovišti převážně Tomáš Kozák, kterému se však zatím příliš nedaří.

To AZet je i přes poněkud upracovaná a vybojovaná vítězství v posledních zápasech rozhodnut pokračovat ve vítězné sérii a neopustit čelo tabulky. Komplikací může snad jen být, zda se dají do pořádku hráči zranění v posledním duelu proti Frýdku-Místku – Robin Pavlas a Robert Najdek. Zda se tak stane a jak si naši hráči v sobotu povedou, uvidíme od 17:00.

Sestavy v posledním zápase:

HC Nový Jičín: Kozák - Horák, Hradil, Pelikán, Hruška P., Gulda, Slavík - Gebauer, Macháček, Skaloš - Zedník P., Brynecký, Štěpják - Chvostek, Toman, Částečka R. (od 21. Tomášek)

AZ Havířov: L. Daneček (Vrba) - Rimmel, Prokop, Krisl , Machálek, Balčík, Vydra, M. Zientek, L. Zientek - Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný , Stránský, J.Daneček, Říčka, Pavlas, Brezani, Kraft, Pechanec

Další zápasy 13. kola:

Frýdek–Místek – Vsetín, Opava – Valašské Meziříčí, Prostějov – Poruba, Karviná – Uherské Hradiště