V sobotu poslední zápas před play-off. Hostíme přerovské Zubry

11.02.2011 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V – Po dvou venkovních zápasech v Prostějově a Orlové se v sobotu 12. 2. 2011 představí tým mužů AZetu Havířov opět po deseti dnech na domácím ledě. V bitvě 3. se 4. mu soupeřem ve 40. kole 2. ligy, které je zároveň poslední v nadstavbové části, bude tým HC ZUBR Přerov. V jaké formě se oba týmy nachází pár dnů před začátkem vyvrcholení sezóny, se můžete přijít podívat od 17 hodin.

Oba soupeři se letos střetli již třikrát, a zatím jsou o něco málo úspěšnější Havířovští. Po vítězství doma 5:2 a prohře 0:3 v Přerově v základní části, vyhrál totiž AZet v nadstavbě na horkém přerovském ledě koncem ledna 3:2 na SN, když rozhodující branku zaznamenal Martin Potočný. Jak na tom jsou oba týmy před čtvrtým vzájemným duelem?

Přerovští po poněkud nevyrovnaných podzimních výkonech museli v závěru základní části soutěže velmi důrazně zabojovat o místo v první šestce. To se jim nakonec podařilo, ale jejich vstup do „nádstaby“ byl doslova katastrofický, neboť ji zahájili pěti porážkami. Na přelomu ledna a února se však třemi výhrami v řadě odpoutali od svých sousedů v tabulce, tedy Prostějova a Nového Jičína. I díky tomu mají v tuto chvíli již zajištěno důležité 4. místo, znamenající výhodu domácího prostředí (pro úvodní a případný třetí zápas) v 1. kole play-off. Za jejich výsledkovým vzestupem stojí jednak kvalitní a široký kádr, kterým disponovali Zubři po celou sezónu, ale také příchod několika posil. Síla přerovských je tedy nezpochybnitelná a AZet v sobotním duelu nečeká rozhodně nic lehkého.

To AZet s výjimkou lednového příchodu obránce Milana Doczyho svůj kádr nijak nemění. Tým prokazoval i v nadstavbě výborné výkony, přivezl spoustu bodů z venkovních duelů a s výjimkou Šumperku a Orlové dokázal porazit všechny soupeře. A ten, kdo viděl středeční divoký zápas v Orlové musí souhlasit, že Havířov v něm rozhodně nebyl horší a zkušenými posilami nabytý domácí tým vyhrál s velkou porcí štěstí. Prohra sice AZetu přiřkla konečné 3. místo v tabulce, ale brát to jako neúspěch, by podle předsezónních předpokladů bylo veliké rouhání. Naopak spokojenost jednoznačně převažuje a v play-off ji může Danečkova družina ještě zvýšit.

Je tedy zřejmé, že se družina trenéra Lubomíra Oslizla, může do Havířova vydat naprosto v klidu a před vyřazovacími boji si zahrát dobrý hokej s kvalitním soupeřem. A vzhledem k tomu že i AZet má již své jisté, budou mít oba celky prostor pro vyzkoušení si všeho potřebného před rozhodující částí sezóny. Zápas tedy asi nepřinese nervydrásající bitvu o každý kousek ledu, ale vzhledem ke kvalitě obou týmů bude mít i tak jistě vysokou úroveň.

Pikantností duelu jistě ale bude souboj o první místo v kanadském bodování 2. ligy - východ. Po zatím odehraných 37 kolech jsou totiž v čele se stejným bodovým ziskem dva hráči. Havířovský Robert Říčka a přerovský Martin Kotásek. Oba nasbírali 54 bodů a v přímém souboji se tak může ukázat, kdo je opravdovým králem produktivity celé soutěže. I to je jistě důvod proč se přijít na sobotní zápas podívat a pomoci AZetu k vítězství a Robertovi Říčkovi k co nejvíce bodům. Dokázat to společně můžeme už v sobotu od 17:00.

Sestavy mužstev v posledním odehraném utkání:

HC AZ Havířov: Vrba (Matoušek) - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík, Vydra, Doczy - Maruna, Najdek, Klimša - Stránský, Potočný, Sztefek - Pavlas, Říčka, Daneček J., Pechanec, Brezani

HC Zubr Přerov: Okáč (Tihlář) - Pala, Faltýnek, Osina, Ferenc, Vlček, Musil, Sklenář - Menšík, Ševčík, Sprušil - Kočara, Hanák, Kotásek - Sedlák, Kolařík, Ditrich - Kohút, Kundrátek, Blinka - Sršeň.

Rozhodčí utkání: Schmejkal - Vengřín, Záviský

Přehled ostatních zápasů 40. kola:

Salith Šumperk - HC Nový Jičín, LHK Jestřábi Prostějov – HC Orlová, HC Frýdek Místek - HC Bobři Valašské Meziříčí, SHK Hodonín - HC Břeclav, HC Slezan Opava - VSK Technika Brno, HC Uherské Hradiště – VHK Vsetín