VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu nás opět čeká hokejový svátek – bitva s Orlovou o 2. místo

21.01.2011 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Pouhé 2 týdny uplynuly od mimořádné hokejové podívané, kterou v souboji mezi AZetem a HC Plus Oil Orlová sledoval 5. ledna vyprodaný havířovský stadion, a už tuto sobotu mají všichni příznivci hokeje možnost si tento jedinečný zážitek zopakovat. Na vlastní oči se mohou podívat, zda AZet vyhraje v derby už letos popáté, či zda se bude poprvé radovat soupeř.

Od 17 hodin se totiž tito dva velcí rivalové zase utkají a jejich souboj opět už dopředu slibuje skvělé představení. Tradiční, už tak velká rivalita, je ještě umocněna. Bude se totiž hrát přímý souboj o 2 místo v tabulce, které je velmi cenné pro další boje v play off a očekává se opět velmi vysoká návštěva – možná opět vyprodáno!

Situace v tabulce je prakticky vyrovnaná. Oba týmy získaly 66 bodů a AZet je druhý jen díky o 7 branek lepšímu skóre. Ztráta 8 bodů na vedoucí Šumperk a stejně tak náskok 11 bodů před 4. Novým Jičínem, jsou ve zbývajících 7 kolech nadstavbové části soutěže prakticky nesmazatelné a tak oběma týmům už jde opravdu, kromě tradiční rivality a snahy porazit svého soupeře, jen o zmiňované 2. místo v tabulce. To totiž, v případě postupu v 1. kole play off, zaručuje ve 2. kole výhodu 1. a případného 3. zápasu jeho odehrání na domácím ledě, což může hrát při vyrovnanosti soupeřů značnou roli.

Jak na tom jsou jednotlivá družstva před očekávaným soubojem? Začněme u hostů z Orlové. Ambiciózní a mocně posílený tým je v novém roce zdá se ve skvělé formě. Od porážky v Havířově má na svém kontě 4 poměrně přesvědčivá vítězství, z toho dokonce 2 proti lídrovi tabulky ze Šumperka. V klubu si pochvalují, že konečně zapadly do sestavy posily, které přišly v průběhu sezóny a tým šlape tak, jak má. „Naše skvělé výkony jsou výsledkem tvrdé dřiny během vánoční přestávky. Úročí se tvrdá práce celého mančaftu včetně trenéra a vedení“ říká na klubovém serveru útočník Václav Studený. O tom, jakou další motivaci mají orlovští pro sobotní zápas pak svědčí jeho následující slova. „Určitě chceme Havířovu vrátit ty dvě prohry. A já pevně věřím, že jsme nachystáni takovým způsobem, že se nám to povede a na horké půdě uspějeme. Všechno nám teď šlape na sto procent, jsme nachystaní.“

Ani výsledky AZetu nejsou v lednu rozhodně špatné (doma 3 výhry, venku 2 porážky), ale přece jen ta výše porážek a jejich opakovaná příčina, tedy nedisciplinovanost a zbytečné fauly, rozproudily v týmu otevřenou diskusi. „Našim problémem jsou zbytečná vyloučení. Nemůžeme se vymlouvat na nikoho jiného, ani na rozhodčí, ty fauly prostě děláme. Musíme se vrátit k našemu poctivému hokeji. Hrát jednoduše, snažit se nedělat chyby a pak je nemuset řešit fauly,“ řekl trenér Jan Daneček. A manažer i hráč Martin Potočný k tomu dodává. „V kabině to i od samotných hráčů taky jednoznačně zaznělo. Takhle nedisciplinovaně hrát nejde!“ A výsledek se hned dostavil v posledním domácím utkání – minimum vyloučených na naší straně, naopak 4 využité přesilovky a celkem jednoznačné a zasloužené vítězství 6:3 s velmi silným Prostějovem.

Jedna věc, které zdobí AZet celou sezónu, se však ani v těch neúspěšných zápasech nezměnila. Mužstvo bojuje za všech okolností a nevzdává se ani když se mu zrovna nedaří! Tuto svou bojovnost jistě opět prokáže i v sobotním šlágru s Orlovou a spolu se svými fanoušky v zádech jej může posunout k dalšímu vítězství.

Sestavy mužstev v posledním odehraném utkání:

HC AZ Havířov: L. Daneček (Vrba) - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Jurčík, Doczy, Jndřich - Klimša, Najdek, Maruna - Stránský, Sztefek, Vydra – Pavlas, Říčka, J. Daneček - Pechanec

HC PLUS OIL Orlová: Gleich - Štefanka, Javín, Vnenk, Hegegy, Galvas, Tomis, Urbánek, Sznapka, Golab - Mikšan, Luka, Moravec, Grygar, Ivan, Studený, Holuša, Galgonek, Blatoň, Valchař

Přehled ostatních zápasů 34. kola:

Salith Šumperk – HC ZUBR Přerov, LHK Prostějov - HC Nový Jičín, HC Slezan Opava - HC Břeclav, HC Hodonín – HC Bobři Valašské Meziříčí, HC Frýdek-Místek - VSK Technika Brno, VHK Vsetín - HC Uherské Hradiště