FINÁLE PLAY-OFF 2024, AZ HAVÍŘOV - CHOMUTOV. Sedmé utkání FINÁLE v pondělí 29.4. od 17:30!

I přes porážku se nemáme za co stydět, tvrdí trenér Jan Daneček

23.01.2011 | David Motloch

H A V Í Ř O V - Zápasu nechybělo snad vůbec nic. Mnoho zvratů, dramatický průběh zápasu, skvělá atmosféra a závěrečná zápletka. V dalším, v pořadí již 5. vzájemném zápase s Orlovou nebylo o vítězi jasno až do samotného konce. Jedno však domácím hráčům a fanoušků přece jen chybět mohlo, výhra domácího AZetu. Úvahou, jaké faktory toto vyjímečné derby rozhodly se zabýval trenér Jan Daneček a hráči Jiří Krisl s Martinem Potočným, které jsme pro vás vyzpovídali.

Nejprve trenér Jan Daneček shrnul celý zápas:

" Samozřejmě očekávaný zápas ze strany Orlové, protože, jak vidíte jejich výsledky v poslední době byly opravdu velké, takže my jsme čekali, že to pro nás nebude jednoduchý zápas.

Já myslím, že se nemají kluci za co stydět, že se s tím poprali dobře, i když jsme první gól dostali z jasného offsajdu a ten gól to celé rozjel. My jsme prohrávali o dva góly 3:1, dokázali jsme se do hry vrátit, poté vymyšlený faul rozhodčího ke konci druhé třetiny rozhodl, že padl čtrtý gól a ten gól rozhodl celé utkání.

Já jsem věděl, že už asi na víc mít nebudeme, protože ten kádr není tak široký, navíc zranění Potočného bylo takové, že se nemohl hýbat, takže na chvíli vynechal. Potom se zranil Daneček, který dostal do zad, narazil si kostrč. Nakonec dostal Maruna, potom jsme ten konec neměli na khoo hrát, hráli jsme na šest útočníků.

My už jsme pak neměli na to, vymyslet nějakou kloudnou akci anebo by jsme něco s tím výsledkem udělali. Myslím si, že se kluci snažili pro to udělat všechno, ale bohužel ten kádr není tak široký a těch sil ke konci zápasu už nezbylo. Soupeř jich měl víc, protože ten ten kádr měl širší, mohl tam točit ty lidi, navíc se už uchýlil poslední třetinu jenom k bránění. "

Poté jsme zašli za Jiřím Krislem...

Ty jsi dnes jako obránce dal gól z pozice útočníka, mohl bys celou akci popsat?

No ono to nebylo až tak z pozice útočníka, my jsme získali kotouč za bránou, poté se mi povedl zavést puk do rohu a nahrál jsem Říčkovi a oni tu přesilovku hrají tak, že si bek sjíždí před bránu tak jsem tam vlastně zůstal a Pechi (Pechanec) mi to tam výborně nahrál.

V čem byla dneska podle tebe Orlová lepší?

Tak já si nemyslím, že byla Orlová o moc lepší, ale my jsme dostali tři stejné góly a to asi rozhodlo. My jsme pak vyrovnali na 3:3 ale ke konci druhé třetiny jsme tam zase dostali gól, to je prostě taková laxnost, je to škoda.

Co říkáš na atmosféru zápasu?

Tak atmosféra byla zase vynikající, musím je pochválit, je to paráda, protože jich chodí hodně i na ostatní zápasy, ale tohle byl prostě svátek hokeje.

Nakonec jsme zašli za Martinem Potočným...

První zápas po zranění a hned proti Orlové, jaké jsou tvoje pocity z dnešního zápasu?

Tak pocity jsou smutné, sice jsme všichni makali ale je to prostě prohrané derby, musíme se z toho všichni vyspat. Mám dobrý pocit z toho, že jsme všichni makali nadoraz, ale i tak jsme prostě prohráli a to zamrzí, protože jsme dneska nehráli špatně, ale dostali jsme tři identické góly.

Co podle tebe dneska rozhodlo zápas?

Tak u nás to byl asi nedůraz před brankou, protože jsme to brankoviště dneska nedokázali čistit, Orlová také hrála většinou na naší půlce, přitom jsme si v šatně říkali, že se budeme snažit ty puky hrát co nejvíce ven z našeho pásma.