V sobotu dorazí do města Valaši

31.01.2020 | Vít Káňa

V sobotu prvního února se AZ představí doma proti Valachům. Vsetín okupuje třetí příčku CHANCE ligy, má stejný počet bodů jako druzí Zubři (84). V posledním zápase Valaši vyjeli do hlavního města, kde prohráli se Slavií 4:2. AZ se v posledním zápase představil na ledě Přerova a i když zápas prohrál 3:2, tak v jeho hře bylo vidět zlepšení. Přijďte podpořit AZ v boji o první šestku, na kterou aktuálně ztrácíme dva body.

VHK ROBE Vsetín - 3. místo, 84 bodů, skóre 146:121

Valaši jsou zaslouženě na třetím místě ligy, pět posledních zápasů se pro ně vyvíjelo následovně. 18. ledna Vsetín čelil na Lapači Motoru, se kterým padl 0:3. V Přerově pak prohrál po samostatných nájezdech 3:2. Na Stadionu zvítězil vysoko 6:2. V předposledním zápase si doma poradil s Chomutovem 2:0. I když v posledním zápase padli na Slavii 4:2, pro kterou to byl sedmý vítězný zápas v řadě. Valaši se v Praze nepředstavili v nejlepší možné sestavě, chyběli jim totiž David Tůma a kapitán Vít Jonák, u obou není jisté, zda nastoupí v Havířově. Již delší dobu Valaši postrádají Radima Kucharczyka a jistotu v obranné řadě Ondřeje Slováčka. Po zápase vyjádřil Luboš Jenáček svou nespokojenost s prací sudí v CHANCE lize (viz jeho vyjádření níže).

Co Vás okamžitě při pohledu na tabulku CHANCE ligy trkne do oka je počet střel, které jsou schopni Valaši vypálit na soupeřovu bránu. V průměru to dělá 36.15 střely za zápas, to je nejvyšší číslo v lize. Na bránu vsetínského gólmana letí jen 26.02 střely. Valaši dali už 146 gólů, což je po Motoru a Litoměřicích nejvyšší příděl v celé soutěži.

Na Lapači zbrojili před koncem přestupního období získali zkušeného středního útočníka Romana Vlacha, který v letošní sezóně oblékal dresy extraligových týmů Plzně a Pardubic. Ti dříve narození si jej vybavují z angažmá ve Zlíně. Roman Vlach bude připraven nastoupit v Havířově. Valaši si nepořídili jen útočníka, již čtyři zápasy za Vsetín odehrál bývalý kapitán Slovanu Ondřej Smetana, ten na Vsetíně hostuje do konce sezóny.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín) po zápase na Slavii: "Jsme zklamaní, měli jsme si odvést minimálně jeden či dva body. Pro mě je obrovské zklamání, jak se píská první liga. Je tam obrovské množství neodpískaných faulů a polofaulů, což českému hokeji nepomáhá. Jinak to byl bojovný zápas. Ve druhé třetině jsme mohli dát více gólů a odskočit, ale to se nám bohužel nepodařilo. Dostali jsme gól v poslední minutě. Je to škoda, ale my se určitě připravíme na sobotu a věřím, že budeme bodovat."

Sestava Valachů na Slavii: Bláha – Ondračka, Smetana, J. Drtina, Jeřábek, Hryciow, Hunkes – Hořanský, Rehuš, Gorčík – Březina, Pechanec, Karafiát – Procházka, L. Volf, Dostálek – Vašenka, Šilhavý, Vítek.

AZ RESIDOMO Havířov - 7. místo, 70 bodů, skóre 118:124

Havířov v poslední době neprožívá nejlepší výsledkové období. Hráči ze Slezska se totiž v posledních osmi zápasech radovali z výhry pouze jednou, to když 18. ledna dokázali vyhrát 2:1 v derby, které se hrálo v Porubě. Ve dvou zápasech se z ledu dokonce poroučeli se sedmigólovým přídělem (na Motoru 7:1 a doma prohráli se Slavií 7:2). V zápase proti Zubrům, to už vypadalo na další „blikanec“, nicméně AZ se dokázal na konci první třetiny vzchopit a snížit na 3:1. Ve druhém dějství se podařilo týmu dotáhnout na rozdíl jediného gólu, bohužel Zubři už v zápase nekapitulovali.

Na marodce je gólman Jiří Matoušek, který bude chybět minimálně měsíc. S otazníkem je start Filipa Semana Dominika Cihláře. Lukáš Bednář, který nedohrál zápas na MOTORU určitě v sobotu nenastoupí. V posledním zápase se už k týmu připojil po zranění obránce Alex Rašner.

Před koncem přestupového období přišel do AZetu ze Sokolova útočník Jakub Vrána. O kterém manažer Patik Rimmel řekl: „Z důvodu narůstající marodky jsme doplnili kádr o Jakuba Vránu ze Sokolova. Jakub je útočník středního věku, který nám pomůže v závěru sezony.

Trenér Jiří Režnar po zápase v Přerově řekl: „Dneska nás prvních pár minut stálo tři body, když jsme do utkání nastoupili úplně nepochopitelně vlažně a po hrubých chybách Přerov vedl 3:0. Pak jsme se dali trošičku dohromady, díky tomu gólu z přesilovky a zbylé dvě třetiny už jsme hráli výborně. Bohužel to ale nestačilo na to, abychom zápas obrátili.“

Sestava AZetu v Přerově: Stezka – Rašner, Mrowiec, Malina (A), Nepokoj, Kachyňa, Chroboček – Kotala (A), E. Němec, O. Procházka – Doktor, Baláž, Bambula – Fridrich, Maruna (C), Dvořák – Bernovský, Danielčák, Pawliczek.

Asistent trenéra a manažer AZetu Patrik Rimmel před utkáním hlásí „Je to náš poslední zápas před reprezentační pauzou a my ho chceme vyhrát. Na šestku, která je naším dalším cílem, ztrácíme dva body. Je potřeba hrát po celých šedesát minut. Sestavu budeme skládat v sobotu dopoledne, protože marodka se nám opět rozrostla o další hráče.“

Vzájemná utkání:

Oba soupeři se už v této sezóně potkali v ligovém zápase čtyřikrát. Dvakrát zvítězili v základní hrací době Valaši, jednou se radovali i po samostatných nájezdech. V prvním letošním zápase, který se hrál v půlce září, vyhrál AZ a je to také prozatím jeho jediné letošní vítězství.

Vstupenky na utkání si můžete zakoupit zde. Pro Ty z vás, kteří se nedostanou přímo do GASCONTROL Arény máme připravený online přenos