AZet proti Zubrům dotahoval, ale jedna branka chyběla

Petr Bortlík | 29.01.2020

Souboj třetího se sedmým vypadal v úvodu utkání na debakl. Již v osmé minutě vedl domácí Přerov 3:0, ovšem AZeťáci se v průběhu utkání zvedli a snížili na 3:2. Závěrečná hra bez brankáře ale bohužel branku nepřinesla a AZet si tak připisuje čtvrtou porážku v řadě.

CHANCE LIGA - 47.kolo st 29.1.18:00
HC ZUBR Přerov - AZ Residomo Havířov
3:2
(3:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Krisl (Navrátil, Pšurný), 3. Navrátil (Kubeš, Pšurný), 8. Hejcman (Forman, Petrásek) – 20. Chroboček (Kotala, Doktor), 28. E. Němec (O. Procházka, Mrowiec). Rozhodčí: Obadal, Ondráček – Novák, Otáhal. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1195. Střely na branku: 21:37, (8:10, 7:18, 6:9). Zblokované střely: 9:12. Vhazování: 40:30. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

HC ZUBR Přerov: Petrásek – Krisl (C), Kubeš, Weinhold, Zbořil (A), Bodák, Forman, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný (A), Navrátil – Berger, Hejcman, Číp – Goiš, Popelka, Š. Kratochvil – Süss, Moučka, F. Dvořák.
AZ Residomo Havířov: Stezka – Rašner, Mrowiec, Malina (A), Nepokoj, Kachyňa, Chroboček – Kotala (A), E. Němec, O. Procházka – Doktor, Baláž, Bambula – Fridrich, Maruna (C), Dvořák – Bernovský, Danielčák, Pawliczek.

Vstup Přerova do zápasu byl snový. Už po 26 vteřinách Zubři soupeře zatlačili, vybojovali puk za Stezkou a Jiří Krisl dělovkou od modré otevřel skóre. O chvíli později našel Kubeš volného Jakuba Navrátila a ten se také nemýlil. V osmé minutě už Zubři využitou přesilovkou odskočili na tříbrankový rozdíl. Darek Hejcman vzal všechno na sebe a krásnou individuální akci zakončil přesnou střelou. Hanáci úvodnímu dějství dominovali a hosty prakticky k ničemu nepustili, až jedenáct sekund před sirénou dokázal AZ snížit v přesilovce díky Davidu Chrobočkovi.

Do druhé třetiny lépe vkročili hráči Havířova, kteří byli jako živou vodou polití, naopak Zubři se dlouho hledali. Druhou branku mohli přidat hosté hned několikrát, nakonec jejich tlak plynoucí i z mnoha domácích chyb vyvrcholil ve 28. minutě, kdy puk nechytatelně pod břevno zavěsil Erik Němec. Ofenzivní nálada AZetu na chvíli skončila paradoxně až s vlastní přesilovkou, přesto však byl ve druhém dějství lepším týmem.

Třetí část byla tuhým bojem z obou stran. Havířovští měli velkou šanci po spolupráci Rašnera s Bambulou, zahrozit ale uměli i Zubři. Hosté si nepomohli pátou početní výhodou a utkání pomalu spělo ke konci. Stezka zůstal dvě minuty před koncem na střídačce a Slezané to zkoušeli v šesti, Zubři ale nakonec těsný jednogólový náskok ubránili a připisují si další tři body do tabulky.

Autor reportáže: Daniel Doležal a Petr Komárek, hokejprerov.cz

Následující utkání sehraje AZet v sobotu 1.2. v Gascontrol aréně proti Vsetínu. Přijďte hráče podpořit v náročném období, ať se vrátí na vítěznou vlnu, úvodní buly bude vhozeno v 17:00.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Po těch třech gólech přišlo uspokojení od všech hráčů až na jednoho. Dneska nám tři body vychytal Míša Petrásek v bráně. Po třech gólech byli hráči i fanoušci namlsaní a pak jsme na třicet minut vypnuli. Mohli jsme na střídačce říkat, co jsme chtěli. Zaplaťpánbůh to bylo po dvou třetinách 3:2, opakuji – díky Michalovi. Třetí třetinu už jsme odehráli tak, jak jsme si představovali, a už to bylo lepší.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Dneska nás prvních pár minut stálo tři body, když jsme do utkání nastoupili úplně nepochopitelně vlažně a po hrubých chybách Přerov vedl 3:0. Pak jsme se dali trošičku dohromady, díky tomu gólu z přesilovky a zbylé dvě třetiny už jsme hráli výborně. Bohužel to ale nestačilo na to, abychom zápas obrátili.