V sobotu bude AZet bojovat o body v Litoměřicích

15.01.2016 | Petr Miklas

WSM liga pokračuje svým 41. kolem, ve kterém bude soupeřem Havířova Stadion Litoměřice. Hráči AZetu se dostali do pohody a vyhrávali jeden zápas za druhým. Naposledy sice podlehli českobudějovickému Motoru, ale i na jihu Čech předvedli dobrý výkon a sahali minimálně po bodu. Litoměřice budou chtít prodloužit svou vítěznou vlnu – vyhrály totiž třikrát za sebou.

Stadion přivezl tři body z Jihlavy

Po soustředěném výkonu, kdy celý tým bojoval a výborně bránil, vyhrály Litoměřice v Jihlavě nejtěsnějším rozdílem 1:0. Hosty podržel v těžkých chvílích gólman Jaroslav Pavelka, který nepustil za svá záda jediný puk.

Tyto tři body Litoměřicím pomohly dostat se na osmé místo v tabulce, s jednobodovým náskokem tak jsou právě před naším AZetem. Tabulka WSM ligy je velmi vyrovnaná, od pátého do jedenáctého místa jsou bodové rozdíly minimální. Každý zápas je tak velmi důležitý v honbě za body do vytouženého play-off.

Oporami Stadionu jsou zkušený útočník Kalla a mladý gólman Pavelka

Kanadské bodování Litoměřic vede Jaroslav Kalla, jenž má 30 bodů za 10 gólů a 20 asistencí. Za ním jsou Zdeněk Doležal s 28 body (14+14) a s odstupem Lukáš Nedvídek, který má 21 bodů (13+8). Z obránců jsou na tom nejlépe Angel Krstev s 15 body (2+13) a Aleš Pavlas se 14 body (4+10). Jasnou jedničkou v brankovišti Kališníků je dvadvacetiletý Jaroslav Pavelka, jenž chytal ve 32 zápasech, má úspěšnost zákroků 91,40% a třikrát vychytal nulu. Záda mu kryje o několik měsíců mladší Martin Michajlov, ten ale neodchytal ani jeden zápas od začátku, dostal se do hry jen třikrát a tak má úspěšnost zákroků jen - 85,45.

AZet bude chtít potvrdit dobrou formu

Zápasy AZetu je v poslední době radost sledovat i proto, že naši hokejisté konečně dokážou dobré výkony přetavit v body. Jak už bylo zmíněno výše, z posledních šesti zápasů hned pět vyhráli za tři body! V kabině panuje pohoda a odhodlanost vyhrávat, takže se dá očekávat, že Havířov bude v tomto trendu pokračovat.

Teď se ale bude muset vypořádat s těžkým soupeřem, kterým Litoměřice bezesporu jsou. AZet z dosavadních třech střetnutí s Kališníky odešel dvakrát poražen, přičemž to bylo po těsných výsledcích 4:3, v jednom případě až po nájezdech. Hned první utkání s tímto celkem ale vyhrál, když na domácím ledě nadělil Stadionu 6:2.

Změny v sestavě nebudou

V sestavě Havířova nedojde k žádným změnám, tým odjede do Litoměřic ve stejném složení, v jakém hrál poslední utkání v Českých Budějovicích.

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Laco – Krisl, Lenďák, Bahounek, Mazanec, Graca, Punčochář – Maliník, Pechanec, Štumpf – Okál, Hudeček, Kanko – Kalus, Sedláček, Kotala – Gřeš, Bednář, Matějek. Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janeček.

HC Stadion Litoměřice Pavelka – Bílek, Toman, Mikliš, Šulc, Piegl, Pavlas, Plášil – Doležal, Kristl, Kalla – Nedvídek, P. Beránek, Švagrovský – Berger, Rousek, Přeučil – Půlpán, Kastner, Krátoška Trenéři: Miloš Říha, Daniel Tvrzník.

Utkání začíná 16.1. v 17 hodin na ledě Kalich Areny v Litoměřicích. Pokud se na zápas nemůžete podívat přímo na místě, můžete jej sledovat díky textovému on-line přenosu na tomto odkazu.

Fanoušci chystají do Prahy vlakový výjezd. Info najdete zde.