V sobotu Valaši proti Slezanům, kdo zvítězí?

28.09.2012 | David Motloch

Oba týmy mají letos ambice velmi vysoko. Oba týmy vstoupily do soutěže dvěma výhrami. Oba týmy disponují velkou ofenzivní silou. Je tedy jasné, že v sobotu Azet nečeká nic lehkého. To se obvykle říká před každým zápasem bez ohledu na soupeře, ale tentokrát to skutečně platí. Už jenom proto, že se oba týmy prezentují podobným stylem hokeje a diváci se mají rozhodně na co těšit. Zápas začíná v sobotu 29.9. od 17 hodin, přijďte podpořit svůj oblíbený tým!

Vsetín vstoupil do soutěže ve stejném stylu jako Havířov, tedy 2 zápasy =2 vítězství. Pravda, při prvním mistrovském utkání v novém ročníku 2. ligy se Valaši na výhru nadřeli. Posílená Poruba dávala od začátku znát, že nechce zopakovat loňský propadák. Domácí RT TORAX dvakrát dokonce vedl o dvě branky, přesto nadějné vedení nedokázal udržet. Dvěma důležitými brankami se prezentoval František Zúbek a zápas nakonec dospěl do samostatných nájezdů. V nich si rozhodující zářez připsal Podešva a první výhra Vsetína byla na světě. I další utkání skončilo lépe pro svěřence trenéra Hlobila, tentokrát však už bylo ohodnoceno všemi třemi body. Valaši při své domácí premiéře rozstříleli Karvinou 6:2. I tentokrát soupeř vedl, ovšem ve druhé třetině VHk nastřílelo pět branek za sebou, vyhnalo brankáře Iláše z brány a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

Co se týče hráčů, Vsetín nemůže využít služeb Petra a Ondřeje Hrušky. Prvně jmenovaný laboruje s poraněnou rukou, druhý má problémy s kolenem. Tyto ztráty zatím Valachy mrzet nemusí, jelikož si výborně počínají i bez nich. Speciálně trojice hráčů ladí solidní formu. Řeč je o Podešvovi, Zúbkovi a Dubcovi, všichni mají již na svém kontě dvě branky. Do finální sestavy se dostal také exhavířovský Mário Brezáni a po dvou zápasech si připsal již dvě asistence. Obě mistrovská utkání odchytal na pozici jedničky brankář Lukáš Plšek a nejspíš nastoupí i do sobotního klání s Havířovem.

Zřejmě nikoho nepřekvapí, že výsledky Vsetína z posledních dvou klání katapultovaly mužstvo v tabulce hodně vysoko. Konkrétně mluvíme o třetím místě se ziskem pěti bodů a ztrátou pouze jediného bodu na druhý Havířov a první Prostějov. V sobotu se tak bude jednat o souboj sousedních týmů v tabulce. Vsetín letos disponuje především ofenzivní silou, po dvou zápasech mají na svém kontě jedenáct vstřelených branek, což je druhý nejlepší počin v lize. O sobotním soupeři se vyjádřil i brankář Lukáš Daneček. „Mají tam spoustu mladých kluků, což znamená hodně pohybu a bruslení. Bude to nepříjemné utkání a opět rozhodne naše koncovka do brány. Jak dáme soupeři šanci, tak se budeme trápit s každým. Půjdeme do zápasu s respektem a dáme do toho všechno.“

Právě o Lukáše Danečka se mohli havířovští hráči opřít v předešlých dvou zápasech. Za svá záda pustil pouze dvě branky, jinak to byl ale on, kdo držel tým nad vodou, pokud byl pod tlakem. Na zajímavou šňůru má zaděláno i Antonín Pechanec, který se v obou zápasech dokázal střelecky prosadit a o pokračování této série bude usilovat i v sobotu. Branku už si připsal Jan Maruna, Marek Kopún, Jan Daneček a David Klimša. Dva body má už i Robert Říčka a Robert Najdek. Na marodce je stále Luděk Lhotský, jinak je ovšem kádr kompletní. Administrativní problémy Wernera Hartmanna již byly vyřešeny a na led se vrátil také Radim Haas, rychlý a chytrý útočník, od kterého si v Havířově všichni hodně slibují. Navrátilec se hned při své premiéře uvedl asistencí u branky Kopúna.

No a kdo bude v brance Azetu? To nikdo neví. „Jestli budu v bráně, to nechám na trenérovi, jakou vymyslí taktiku. Já jsem tady od toho, abych chytal, a kdo nakonec nastoupí, bude jen na něm,“ pronesl chladně Lukáš Daneček. Ovšem konec předpovědím a hádankám, jisté je skutečně jen jedno a sice to, že v sobotu 29.9. se od 17 hodin střetnou proti sobě Slezané s Valachy. Zbytek je pouze ve hvězdách.

K dispozici bude i klasický on-line přenos zde.

Sestavy týmů z posledního utkání:

HC AZ Havířov 2010: Daneček L. – Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Balčík, Hartmann – Najdek, Maruna, Daneček J. – Klimša, Pechanec, Říčka – Sztefek, Potočný, Stránský – Pavlas, Kopún, Haas

VHK Vsetín: Plšek - Farda, Vrba, Vodák, Tichý, Žabčík, Tesařík - Zúbek (51. Holík), Vaněk, Vítek - Dubec, Korčák, Mikšovský - Kubo, Podešva, Brezáni.

Kompletní program 3. kola

AZ Havířov – VHK Vsetín, Prostějov - Přerov, Frýdek-Místek - Valašské Meziříčí, Karviná - Opava (vše od 17:00), Nový Jičín - Poruba (18:00).