V další přípravě se AZet představí ve čtvrtek v Krakově

14.08.2019 | Jan Kudělka, Tomáš Vlček

Poté co v úterý vrátil AZ porážku z domácí přípravy frýdecko-místeckým Rysům, čeká jej už ve čtvrtek další přípravný zápas. Soupeř pro naše hokejisty opět není neznámý, neboť s ním hráli minulý týden. Tentokrát ale zavítají AZeťáci do polského Krakova k odvětě s místní Cracovií. Utkání začne ve čtvrtek 15. 8. 2019 na krakovském ledě už v 17:00

Comarch Cracovia Krakow

Polský vicemistr zatím v přípravě odehrál dva zápasy s bilancí jedna výhra a jedna porážka. Zatímco na havířovském ledě podlehl 2:3 (podrobnosti ZDE), ve druhém případě zvítězili o dva dny později Roháčkovi svěřenci v Popradu 2:1

Na první branku museli diváci čekat více než polovinu zápasu, až se v přesilovce trefil krakovský Mikula. Na začátku druhé třetiny polský tým své vedení navýšil díky Drzewieckému. Domácí už jen šest  minut před koncem snížili Štrauchem a tak se mohla Cracovia radovat se své první výhry v letošní přípravě.

HK Poprad - Comarch Cracovia 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 54. Štrauch (Ťavoda, Mlynarovič) - 35. Mikula (Jáchym), 46. Drzewiecki (Gajor, Kamiński). Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1.

Sestava Cracovie v posledním utkání:

Kowalówka (Kopřiva) - Kruczek, Bychawski, Jáchym, Ježek, Rompkowski, Gajor, Musioł, Gosztyła - Bepierszcz, Kalinowski, Domogała - Kapica, Vachovec, Mikula - Drzewiecki, Bryniczka, Kamiński - Brynkus, Mriglot, Krynicki

AZ RESIDOMO Havířov

Havířovští hokejisté mají za sebou již 3 přípravné utkání. Nejprve se potkali právě s Krakovem (3:2) a poté dvakrát s Frýdkem-Místkem (0:3, 3:2). V posledním zápase zavítali na led Frýdku-Místku, kde se jim podařilo po kvalitním výkonu vyhrát 3:2 a vrátili tak Rysům porážku z domácího utkání.

V zápase na ledě Rysů se prosadil jako první v utkání domácí LUKÁŠ KAUKIČ. Domácím ale vedení vydrželo jen devět minut, kdy nedorozumění ve frýdecko-místecké obraně využil k vyrovnání RADEK VESELÝ. Do druhé třetiny vstoupili lépe naši hokejisté, ale nedokázali se dlouho prosadit. Skóre se měnilo až ve 12. minutě, kdy JAKUB KOTALA dostal puk za Danečkova záda. Tento gól naše hráče nabudil a za necelé dvě minuty slavil AZet další gól po přesném zásahu RADKA VESELÉHO. Domácí Rysi dokázali snížit až 8. minut před koncem zápasu na konečných 2:3.

HC Frýdek-Místek - AZ Residomo Havířov 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Kaukič (Motloch), 52. Martynek (Flok, Hrachovský) – 14. Veselý (Dvořák), 29. Kotala (Maruna), 30. Veselý (Dvořák, Bochnak). Vyloučení: 3:3, navíc Bednář (AZ) 10 min OT. Bez využití. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Sestava AZetu v posledním utkání:

Stezka (Nowak) - Matai, Mrowiec, Chroboček, Ševěček, Malina, Nepokoj - Tomi, Kotala, Pawliczek, Bednář, Veselý, Dvořák, Maruna, Pořízek, Bambula, Bochnak, Cihlář, Krejčí, Juhász.

Asistent trenéra a manažer klubu Patrik Rimmel před utkáním v Krakově hlásí:

„Do utkání nastoupíme v obdobné sestavě jako ve Frýdku. Volno dostal Filip Seman a Jiří Matoušek, kteří mají lehčí zdravotní problémy. V sestavě se již objeví Ondřej Kachyňa. Jedeme odehrát dobré utkání a chceme je, jako každý zápas, vyhrát."

Utkání v domácí hale Cracovie tedy v Lodowisku Adama "Rocha" Kowalskiego začíná ve čtvrtek v 17:00. Pořádajícím klubem je označeno jako veřejně přístupná akce nemasového charakteru, a z tohoto důvodu je omezen počet návštěvníků na 299. Na webu onlajny.com z něj bude připraven přenos s informacemi o změnách skóre.

Doma se svým fanouškům AZ představí opět příští týden v zápasech proti Vsetínu a Trenčínu.