AZ první přípravné utkání vyhrál

Petr Miklas | 06.08.2019

Dnes AZ sehrál své první přípravné utkání, na svém ledě hostil Krakov. Oba celky hrály sympatický hokej, nechyběly šance a osobní souboje. Také oba brankáři předvedli několik pěkných zákroků. AZ nakonec vyhrál těsně 3:2, po skončení utkání ještě následovaly samostatné nájezdy, v těch byli úspěšnější hosté. Další utkání sehraje AZ ve čtvrtek na domácím ledě proti Frýdku-Místku.

Přípravné zápasy - 0.kolo út 6.8.18:00
AZ Residomo Havířov - Comarch Cracovia Krakow
3:2
(1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Pawliczek (Kotala, Seman), 24. Cihlář (Stezka), 41. Seman (Chroboček, Kotala) – 19. Ježek (Vachovec), 54. Gajor (Bryniczka, Drzewiecki). Rozhodčí: Fiala, Šutara – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 445. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

AZ Residomo Havířov: Stezka – Chroboček, Matai, Malina, Nepokoj, Zdeněk, Ševěček, Mrowiec – Kotala, Seman, Pawliczek, Bednář, Veselý, Dvořák, Tomi, Pořízek, Bambula, Krejčí, Cihlář, Bochnak, Juhasz.
Comarch Cracovia Krakow: Kopřiva – Kruszek, Bychawski, Jachym, Ježek, Rompkowski, Gajor, Musiol, Gozsyla – Bepierszcz, Kalinowski, Domogala, Kapica, Vachovec, Brynkus, Drzewiecki, Bryniczka, Kamiński, Mriglot, Dziurdzia, Krynicki.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí hráči, kteří se dostali i k první šanci. Tu měl ve 2. minutě Zdeněk, ale Kopřiva zasáhl lapačkou. V polovině 6. minuty už AZ vedl, když Dominik Pawliczek prostřelil Kopřivu z mezikruží a využil přesilovku.

AZ byl aktivnější i poté, jenže narážel na Kopřivu. Hosté z Krakova se začali osmělovat ve druhé polovině první třetiny – střely Bepierszcze a Drzewieckého ale zneškodnil Stezka. Hosté se nakonec vyrovnání dočkali, když v 19. minutě ujel Aleš Ježek a střelou k levé tyči prostřelil Stezku. Po první části tak platil stav 1:1.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, kteří hned na začátku zasypali Stezku řadou střel. Domácí gólman ale svůj celek podržel. Udeřilo tak na druhé straně, když ve 24. minutě po pravém křídle unikl Dominik Cihlář, který nabral puk na bekhend a poslal jej do levého horního růžku Kopřivovy branky. Asistenci si připsal brankář AZetu Aleš Stezka.

Ve 27. minutě zahrozil domácí Matai, ale puk po jeho ráně mířil těsně mimo tyče. AZ pak měl dvě přesilovky, ale nedokázal je využít. Hostující brankář Kopřiva zlikvidoval ve 35. minutě bekhendový pokus Tomiho a o minutu později měl štěstí, když Krejčího střela skončila na boční síti jeho branky.

Vteřinu před koncem druhé části se AZ dostal do brejku, Seman nahrál Pawliczkovi, jehož ránu Kopřiva vytěsnil mimo tyče. Po dvou třetinách tak AZ vedl 2:1.

Hned krátce po začátku třetí třetiny se prosadil domácí Filip Seman, který poslal puk odrazem od levé tyče do sítě. Na konci 52. minuty hrál Krakov přesilovku, AZet musel čelit velkému tlaku a Stezka svůj tým podržel, když pochytal tvrdé rány Bryniczky.

O dvě minuty později se hosté dočkali snížení po akci Adriana Gajora. Tři minuty před koncem třetí třetiny byl v úniku faulován domácí Kotala, rozhodčí nařídil trestné střílení, které domácí útočník neproměnil.

V závěru třetí části hráli hosté dlouhou power-play, ale přes velký tlak vyrovnat nedokázali. AZ tak zvítězil 3:2. Po konci utkání ještě následovaly samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější hosté, kteří se prosadili dvakrát, zatímco AZ jen jednou. Za domácí skóroval jen Radek Veselý, který předvedl pěknou bekhendovou kličku. Hostům zajistili výhru v dovednostní soutěži Michal Vachovec a Damian Kapica, kteří předvedli pěkné blafáky.

Další přípravné utkání sehraje AZet na svém ledě ve čtvrtek 8.8. proti Frýdku-Místku.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Bylo to první utkání, slušně hrané z obou stran. Myslím si, že hráči, hlavně ti mladší, se chtěli ukázat. Je třeba na to navázat a pokračovat v práci dál.

Rudolf Roháček (ComArch Cracovia Kraków): Pro nás to byl první zápas, byli jsme šestkrát na ledě. Myslím si, že jsme sehráli dobrý zápas. První dvě třetiny jsme odehráli v dobrém tempu, hráli jsme tvrdě a agresivně. Ve třetí třetině to tempo trochu spadlo, ale z obou stran se hrálo až do konce. Prohrávali jsme o branku a šli do rizika, odvolali jsme brankáře, ale přes velké šance jsme vyrovnávací branku nedali. Havířovu gratuluji k vyhranému zápasu, byl trochu lepším a možná šťastnějším týmem.