Utkání v Brně zvládl dorost na jedničku, soupeři nasázel osm branek

Klára Bártková | 03.03.2024

Po utkání v Hodoníně vyrazili havířovští dorostenci k dalšímu venkovnímu utkání, tentokrát jim v cestě stál brněnský Warriors. Nicméně ten hned od začátku zápasu tahal za kratší konec provazu a vstřelil jedinou branku, zatímco AZet skóroval hned osmkrát.

Regionální liga dorostu - 6.kolo ne 3.3.16:10
Warriors Brno - AZ Havířov
1:8
(0:4, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 46. Procházka (Rohozhyn) – 1. Kůrka, 2. Ptáček (Kajzar, Kůrka), 9. Czerný, 20. Ptáček, 32. Barteczek (Kůrka, Kajzar), 36. Czerný (Šebesta, Vrůbel), 39. Bialy (Kajzar, Kůrka), 60. Kůrka (Barteczek). Rozhodčí: Grygera - Matula, Vašenka. Vyloučení: 6:4, navíc Novikov (TECH) 5+OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:8.

Warriors Brno: Motal (21. Novikov, 47. Motal) – Keller, Pavliš, Šmédek (C), Dostál, Smolka, Holeš, Juřek – Matějová, Hobza, Procházka (A) Sýkora, Rohozhyn, Jančík, Dostál
AZ Havířov: Ovčaři – Vudarčík, Burgert (C), Nogol, Šima, Bystroň, Kubálek – Barteczek, Kůrka, Vrůbel, Šebesta, Bialy, Kajzar, Kanich, Czerný, Quitt, Šlampiak (A), Ptáček

Úvodní buly nedělního utkání bylo vhozeno v 16:10 a Havířov do něj vstoupil ve velkém stylu. Ještě totiž neuplynula minuta ze hry, když se celek ze Slezska radoval poprvé. Bylo to po individuální akci Jakuba Kůrky - 0:1. A ani ne o dvacet vteřin později se skóre měnilo znovu, protože po několika přihrávkách se za záda chytajícího Motala trefil Matěj Ptáček - 0:2. Další branky už sice v tak rychlém sledu nepadly, nicméně ještě do konce první dvacetiminutovky hosté přidali další dvě branky. O tu první se postaral Kristián Czerný - 0:3. O tu následující pak Matěj Ptáček, jenž si připsal druhou přesnou trefu v utkání - 0:4.

Do prostředního dějství už Motal nenastoupil a místo něj se v bráně objevil Novikov. Ten sice neinkasoval tak brzy, ale i tak za svá záda pustil tři puky. V čase 31:34 ho překonal obránce Dominik Barteczek - 0:5, v následné přesilové hře mu pak nedal šanci Kristián Czerný - 0:6. Necelou minutu a půl před druhou sirénou ještě na 0:7 upravil Mateusz Bialy.

Byť už asi málokdo čekal, že by se o gólovou trefu mohli postarat i domácí, tak se tak stalo. Šest minut po zahájení třetí třetiny totiž za Ovčařiho zamířil Matyáš Procházka - 1:7. Jen o chvíli později došlo u domácí branky k situaci, kdy Novikov podle zápisu trefil svého ležícího soupeře několikrát vyrážečkou do obličeje. Nikdo se tak nemohl divit, že domácí gólman obdržel pětiminutový trest a trest do konce utkání. Do brány se proto musel znovu vrátit Motal, který naposledy kapituloval dvě vteřiny před koncem základní hrací doby, kdy se v oslabení prosadil Jakub Kůrka - 1:8