Ukončí AZet sérii s Novým Jičínem už dnes?

17.02.2011 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Pouze jeden den volna si užili hokejisté i fandové a už je zde v pořadí druhé utkání čtvrtfinálové série play-off 2. ligy východ mezi Havířovem a Novým Jičínem. Po úterní výhře AZetu na domácím ledě 5:3 si oba týmy si prohodili své role „domácí – hosté“, a souboj tak uvidí tentokrát novojičínský zimní stadión. Začátek zápasu je opět v 18:00.

Dění prvního duelu by se dalo popsat jako zápas dvou částí. Ta první trvala téměř 50 minut a typická pro ni byla ze strany hráčů AZetu aktivní a zodpovědná hra. Hosté z Nového Jičína, kteří se snažili hrát ze zabezpečené obrany a hrozit zejména z brejků, byli většinou pod tlakem mohli být rádi, že domácí využili jen malou část svých šancí a vedli o 3 branky.

Druhá část utkání přinesla ze strany Havířova zbytečné a dá se říct doslova hloupé chyby. Jejich následkem byly čtyři vyloučení a po snížení Jičínských na jeden gól i velké drama, jak tento dobře rozehraný zápas nakonec dopadne. Naštěstí se, i s nemalou dávkou štěstí, podařilo těsný náskok uhájit a pár vteřin před koncem dokonce i navýšit.

Zajímavostí duelu bylo, že ačkoliv na obou stranách zasáhlo do hry téměř 20 hráčů, brankově se při celkem 8 zásazích prosadili jen hráči domácí druhé a hostující první pětky. Pro obě družstva to asi bude jasný signál na koho si mají dávat největší pozor.

Shrnuto podtrženo, podle všech zúčastněných byl Havířov v prvním utkání lepším týmem a nebýt vlastních chyb a zbytečných vyloučení, mohl dokráčet k zasloužené výhře celkem v klidu. Nicméně i přes zmiňované komplikace se hráčům AZetu podařilo dotáhnou zápas do vítězného konce a navíc si z něj kromě vedení 1:0 v sérii mohli odnést i cennou zkušenost. Můžete být většinu zápasu lepší, ale pokud chybujete v důležitých momentech, je to jako by jste nabízeli vítězství svému soupeři. A to se, zejména ve vyřazovacích zápasech, nevyplácí. Tak snad se hráči poučili a ve druhém zápase série předvedou opět kvalitní a bojovný výkon, který jim i fanouškům po celou sezónu přinášel radost a skvělé výsledky.

Jak poznamenává jeden z hrdinů prvního utkání Vít Stránský: „Víme, že každý zápas play-off je těžký, ale my vedeme 1:0, oni budou muset vyhrát, navíc doma. Už taky víme, jak hrají, že hodně sází na obranu a jsou šikovní v přesilovkách, takže věřím, že když budeme hrát v pěti proti pěti, tak je porazíme. My to tam nepojedeme zkusit, pojedeme tam určitě vyhrát“!

Sestavy mužstev v předchozím utkání:

AZ Havířov: Daneček L. - Prokop, Zientek, Krisl, Machálek, Balčík, Doczy, Jurčík - Maruna, Najdek, Klimša - Stránský, Potočný, Sztefek - Říčka, Daneček J., Pechanec - Vydra, Pavlas

HC Nový Jičín: Šrámek - Horák, Andrýsek, Hruška, Pelikán, Chvostek F., Gulda, Slavík - Skaloš, Macháček, Štěpják - Gebauer, Pavlačka, Zedník P. - Uhlár, Toman M., Tomášek