Tento manšaft má na první ligu, věří Jan Maruna

14.11.2010 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - hrdinou posledních dvou zápasů se stal Jan Maruna, který si v nich připsal čtyři body za 3 góly a asistenci. Navíc v obou zápasech byly jeho branky vítězné - proti Břeclavi rozhodl povedeným únikem dvě minuty před koncem, v Prostějově se prezentoval podobnou akcí sedm minut před koncem. Obě utkání si byla podobná, byl to hlavně souboj obran a brankářů, ve středu držel šance Azetu Lukáš Daneček, v sobotu byl tím důležitým mužem Adam Vrba. Samozřejmě nesmíme zapomínat na skvělou hru celého týmu, který se dokázal ubránit třem přesilovým hrám Břeclavi pěti proti třem a v sobotu místy drtivému tlaku Prostějova.

Jana Marunu jsem vyzpovídal těsně po zápase s Prostějovem, ale zeptal jsem se i na jeho hodnocení středečního zápasu proti Břeclavi.

Proti Břeclavi to byl těžký zápas, oni přijeli s obrannou taktikou, mají na to vhodné silové typy a dělali nám tím velké problémy. Na mém gólu má velkou zásluhu Straňas(Vít Stránský), který nahrával sice naslepo, ale skvěle mě našel. Já jsem byl v plné jizdě, na ty obránce jsem si věřil, přebruslil jsem je a pak se štěstím jsem to dal. Chtěl jsem ten blafák dát do víka, ale trochu mi to sjelo, naštěstí to stačilo.

Svou akci zakončenou vítězným gólem v Prostějově popsal takto :

Najdoš (Robert Najdek) to zatáhl, počkal si, parádně mě našel, já jsem v plné jízdě objel obránce a dal to bekendem pod víko. Tam to bylo chtěné, povedlo se mi to přesně jak jsem chtěl, řekl bych že trochu zaspal gólman, který mě nechal čistě zakončit.

K zápasu samotnému pak řekl:

Trenér nám už den před zápasem řekl, že budeme hrát na čtyři lajny, abychom si trošku odpočinuli, takže jsme hrozně rádi, že se nám tam povedlo vyhrát. Oni na nás vlítli od začátku, což jsme čekali, v první třetině nás přestříleli, ale neměli žádné tutovky a hlavně nás výborně podržel Adam Vrba. My jsme to pak díky využitým protiútokům a přesilovkám otočili, na to vlastně hrajem celou sezonu a jsem rád, že nám to vychází.

Zajímalo mě co si myslí o fanoušcích a jak vidí svou budoucnost v Havířově.

Fanoušci jsou tady úžasní, je něco neskutečného co předvádějí, já jsem to ve své kariéře ještě nezažil a užívám si každý zápas. Jezdí na zápasy ven, což tady nebývalo a je vidět, že je tu hokejová euforie. Znovuzrození se povedlo, jsou tu správní lidi jak ve vedení, tak fanoušci a povedlo se skvěle složit i tým. Já osobně jsem tady spokojený a nemám potřebu něco měnit. Věřím, že tenhle manšaft má na to, aby postoupil do první ligy, neříkám že letos, ale v následujících dvou třech sezónách by to mohlo vyjít.

Když už Honza nakousl možnost postupu do první ligy, požádal jsem ho o zjednodušený popis nádstavbové části a play-off :

Prvních šest týmů se odpojí od zbylých devíti a pak hrají jen mezi sebou, mají už vlastně zajištěné play-off. Zbylé týmy od sedmého do dvanáctého místa bojují o dvě pozice pro play-off. Vítěz play-off pak společně s vítězy ze skupin Západ a Střed vyzve poslední dva týmy z první ligy, takže pak bojuje o první ligu pět týmů.

Na dotaz, co můžeme čekat od našeho příštího soupeře, odpověděl:

Uničov je dalším celkem ze spodku tabulky, takže sem přijedou určitě bránit a čekat na brejky. Takhle vlastně hraje většina těch manšaftů ze spoda, pokud jim dáme hned na začátku 2 góly, tak to může být celkem poklidný zápas, ale jestli se jim podaří vstřelit nám gól, pak budou hodně kousat. Každopádně bude nutné odvést výkon na 100 procent, protože ve druhé lize vlastně neexistuje slabý soupeř.