Tělocvična v K&K PNEU aréně otevřena

13.03.2014 | Tomáš Vlček

Ve čtvrtek 13. března byla za účasti představitelů města i klubu slavnostně otevřena a předána do užívání hráčům AZetu, ale i dalším sportovcům, multifunkční tělocvična, nacházející se v zadní části K&K PNEU arény. Její rekonstrukce byla financována z dotace z MŠMT a klub tak získal perfektní zázemí pro suchou přípravu hokejistů.

Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnil primátor Havířova Ing. Zdeněk Osmanczyk, náměstek primátora Bc. Daniel Pawlas a prezident HC AZ Havířov Jaroslav Mrowiec.

Jaroslav Mrowiec vyjádřil radost z dokončení a připomněl obtíže, které přestavbu doprovázely.„Jsem rád, že se podařilo dokončit rekonstrukci tělocvičny, kterou nyní mohou využívat hokejisté i krasobruslaři. Chtěl bych poděkovat městu Havířov v čele s panem primátorem za pomoc při této akci. Nebylo to jednoduché, ale nakonec se nám to podařilo zvládnout v rekordně krátkém čase. Dotace z MŠMT byla totiž přidělena v polovině října 2013 a do konce roku byly stavební práce hotovy."

Primátor Zdeněk Osmanczyk vyzdvihl jedinečnost nového sportoviště a popřál sportovcům hodně úspěchů. "I já jsem rád, že podařilo toto dílo v tak krátkém čase. Prostor se vrátil do funkce tělocvičny a to nové vybavení je opravdu nádherné. Myslím, že tak blízké spojení ledové plochy a tělocvičny je pro mladé sportovce ideální a nemají jej ani v jiných klubech. Přeji všem, ať se jim zde daří dobře připravovat a pak získávat hodně úspěchů."

Po krátké prohlídce moderně vybaveného sportoviště už dostali prostor k jeho prověření nejmenší azeťáci z přípravky a 3. třídy. Doprovod a dohled jim, kromě jejich trenérů Mirka Kusého, Jana Littnera a Tomáše Urbánka, dělali i hráči A týmu Patrik Rimmel, Robin Pavlas, Robert Říčka, Jiří Krisl, Peter Bezuška, Martin Jakúbek, David Klimša a Jan Daneček.

Více fotografií je k nahlédnutí ve FOTOGALERI. Odkaz ZDE

Dnes v 17:00 | Muži