Síň slávy AZetu otevřena!

02.12.2010 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Sobota 27. 11. 2010 byla nejen dnem, kdy současní hokejisté AZetu dosáhli svého dalšího výrazného vítězství v letošním ročníku 2. ligy, ale také dnem, kdy se otevírala Síň slávy havířovského hokeje a došlo i k ocenění slavných osobností! Připomeňme si tedy ještě i tuto mimořádnou událost.

Síň slávy se nachází v prostorech víceúčelové haly (bývalý VIP prostor) a její návštěvníci si v ní mohou na různých dobových dokumentech, zejména fotografiích, připomenout osmdesátiletou historii havířovského hokeje: nejslavnější havířovské hráče, sestavy havířovských mužstev z různých ročníků, upomínkové předměty jako například vlaječky soupeřů či vítězné poháry.

Součástí této události bylo i vzdání holdu a ocenění vybrané skupince bývalých hráčů. Těm při jejich nástupu na ledovou plochu aplaudovala zaplněná víceúčelová hala. Havířovským divákům se představil plejáda vynikajících hokejistů, někteří byli oceněni in memoriam. Diváci tleskali legendám, jakými ve své době byli Nebyla, Valerian, Kubala, Turek, Cienciala, Bariš, Čajka, Cepek, Stonavský, Kliment, Maršálek, Kusý a další.

Jak podotýká generální manažer klubu Martin Potočný. „Motivoval nás jednoznačně návrat k tradici a k hokejové značce AZ Havířov. Jednou z takových tradic v dobře zavedeném klubu s kusem historie je určitě i síň slávy a připomínka bývalých skvělých hráčů, na které by se nemělo zapomínat. Velmi nás mrzelo, že bývalí skvělí hráči, trenéři a další představitelé hokeje v Havířově nebyli nikdy za své služby náležitě oceněni. Jsme hrozně rádi, že jsme se mohli těmto našim legendám nějak odvděčit. V klubu zanechali skutečně výraznou stopu a uznání si zaslouží.“

Podle vedení klubu budou další podobné akce zcela určitě následovat. „Naše původní představa byla, že takto oceníme každý rok vybranou skupinku hráčů a dalších činovníků. V sobotu jsme ocenili prvních patnáct lidí a příště přijdou na řadu další. Nedovedu předpovědět, kdy to bude, ale vzhledem k tomu, že jsme v sobotu prožili opravdu jeden z velkých večerů havířovského hokeje, který se všem vryje do paměti, bychom mohli další zorganizovat třeba už před letošním play off. Uvidíme, jaká bude situace“ dodává Martin Potočný.

Zbývá už jen dodat, že s jednotlivými oceněnými legendami budou na webových stránkách klubu postupně zveřejňovány medailony a rozhovory.

Odehrané v 17:00 | Muži
Hokej Vyškov