Sedmáci vyhráli žákovskou ligu!

18.03.2014 | Tomáš Vlček

Havířovští sedmáci, tedy hráči ročníku 2001, mají za sebou výbornou sezonu. Své stabilně velmi dobré výkony nakonec korunovali i vítězstvím v lize starších žáků Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Svěřenci trenéra Stanislava Sztefka tak dokázali něco, co se naposledy podařilo hráčům AZetu před deseti lety.

Stanislav Sztefek

Definitivně si vítězství zajistili nedělní výhrou nad týmem Černých vlků (spojenectví Kopřivnice a Rožnova p. R.) 6:0, ale základ tomuto skvělému úspěchu byl položen už mnohem dříve. V základní skupině skončil tým s bilancí 11 výher a 2 porážky těsně na druhém místě za Opavou a postoupil do nadstavbové skupiny. Zde se setkaly nejlepší týmy moravskoslezského kraje s těmi z Olomouckého a tady už se AZ ukázal jako nejlepší.

Medaile za vítězství

Podle trenéra Stanislava Sztefka nastaly ty klíčové okamžiky ve druhé polovině nadstavbové skupiny. „My jsme zhruba v polovině té nadstavbové části soutěže ztráceli na vedoucí Vítkovice nějaký ten bod poté, co jsme s nimi v neúplné sestavě prohráli 3:8. Ale pak jsme na ledě dalšího z těch špičkových týmů, tedy v Opavě, vyhráli s přehledem 7:2 a dostali jsme se do čela soutěže. No a když jsme vyhráli i nad silným Novým Jičínem 4:1, zbývalo už jen nezaváhat s papírově slabšími týmy Přerova a Černých vlků.“

O tom, že poslední krok bývá nejtěžší, se přesvědčili i malí havířováci. „Ne snad že by podlehli nějakému tlaku, ale jejich hra byla až moc na krásu a trochu si to tím komplikovali," připomíná trenér Sztefek. V Přerově se museli vyrovnat i s tvrdou hrou soupeře, což se nakonec podařilo a tak si po posledním a vítězném domácím zápase mohli kromě výhry vychutnat i zaslouženou odměnu v podobě medailí a dortu.

Nezbývá než klukům i jejich trenérovi k obrovskému úspěchu pogratulovat a popřát jim další úspěšný posun v jejich hokejové kariéře!

Více fotografií ze zápasu s Černými vlky je k nahlédnutí ve FOTOGALERII.

Odehrané v 17:00 | Muži
Hokej Vyškov