SDO: Branka Lukáše Peterky znamená tři body z Letňan

Tomáš Vlček | 05.02.2016

Další utkání nadstavbové skupiny B extraligy staršího dorostu sehráli havířovští mladíci dnes na ledě Letňan. Zápas rozhodla jediná branka, kterou na konci druhé třetiny vstřelil Lukáš Peterka (na snímku). Další utkání sehraje AZ už v sobotu v Pardubicích.

ELSD - 39.kolo pá 5.2.16:30
HC Letci Letňany - AZ Havířov
0:1
(0:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 38. Peterka. Rozhodčí: Jílek - Beneš, Marek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 43:23. Průběh utkání: 0:0, 0:1.

HC Letci Letňany: Vacula - Pařík, Hanuš, Gebell, Brabec, Valíček, Gonos, Lytvynov - Sklenář, Satran, Nedorost, Fabiánek, Danov, Rousek, Mařík, Kučera
AZ Havířov: Matoušek - Zíková, Aulehla, Chujac, Hudeček, Szturc, Ševěček, Mrowiec - Janeček, Bambula, Strakoš, Pecka, Kristian, Peterka, Piš, Lenomar, Pawliczek

Do první větší šance se dostal v 6. minutě domácí Kučera, ale těsně minul tyč Matouškovy branky. Další povedený zákrok si hostující gólman připsal ve 12. minutě, když zamezil vstřelil branku Fabiankovi. Těsně před první přestávkou mohl skórovat i AZ, ale volný kotouč na letňanském brankovišti nakonec nikdo nezasáhl.

Ve druhé třetině měli z počátku více ze hry domácí, a tomu odpovídaly i brankové  šance. Matoušek ve 27. minutě vyřešil šanci Gebella a pak i Danova. Ve 38. se však do vedení v zápase dostali hosté z Havířova. To totiž zakončoval svou akci přesnou ranou před brankou Lukáš Peterka, který svou střelu umisťoval přesně pod horní tyč soupeřovy brány.

Ve třetí třetině měli střelecké pozice výhradně domácí hokejisté. Ve 42. minutě ujel sám na branku Sklenář, ten však svou střelou pouze orazítkoval Matouškův dres. Ve 47. minutě byl k vidění další nájezd na branku hostí, ale i tentokrát byl úspěšnější brankář hostí. Hned o minutu později musel hostující gólman zasahovat maskou, když se před ním zrodila další šance domácích.

Nátlak domácích pokračoval. V 52. minutě byla havířovská obrana dezorientovaná při situaci před svou vlastní brankou, ale nikdo z domácích hráčů nebyl schopný volný kotouč dopravit až do sítě. V 54. minutě nedopravil kotouč do sítě Fabiánek a když se v 58. minutě ozval se svou střelou Danov, jednalo se o poslední vážnější situaci před brankou hostí. Havířov tak nakonec bral vítězství po fotbalovém výsledku - 0:1.

Tomáš Urbánek (HC AZ Havířov). Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně, dobře jsme bruslili a domácí jsme tím zaskočili. Ve druhé třetině jsme se v prvních deseti minutách dostali pod tlak soupeře a bylo důležité, že jsme neinkasovali a naopak z brejku se nám podařilo vstřelit první gól. To nám psychicky velmi pomohlo a třetí třetinu kluci uhráli bojovností a týmovým výkonem. Kluky chválím za obrovské nasazaní a vůli po vítězství.