SDO: AZet porazil outsidera až v závěru

Petr Miklas | 02.02.2017

Havířovští hráči v první třetině potvrdili předpoklady a šli do tří brankového vedení. Jenže pak polevili a dovolili Kolínu vyrovnat. Hosté cítili šanci a ve třetí části se mohla radovat obě mužstva. Nakonec byl šťastnější Havířov, který bere 3 body za výhru 5:3. Vítězný gól dal Jan Bambula, který přidal i pojistku do prázdné branky.

ELSD - 13.kolo čt 2.2.18:00
AZ Havířov - SC Kolínští Kozlové
5:3
(3:0, 0:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Janeček (Hýsek, Klíma), 10. Potočný (Klus), 12. Hilšer (Bambula, Juhász), 59. Bambula (Klus, Szturc), 60. Bambula (Pawliczek) – 24. Štěpánek (Zdeněk, Dotter), 30. Zdeněk (Dotter), 39. Vasilev. Rozhodčí: Fiala – Lederer, Dohnal. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 54:33 (17:9, 19:9, 18:15). Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3.

AZ Havířov: Dufek (od 40. min. Křehlík) – Máca, Szturc, Klus, Kuchař, Juhász - Bambula, Urban, Hýsek, Hilšer, Klíma, Janeček, Potočný, Piš, Raček, Pawliczek.
SC Kolínští Kozlové: Březina – Dotter, Štěpánek, Zdeněk, Grauer, Mikula, Nutil – Gorás, Kronus, Zheliznyak, Vasilev, Kalista.

Oba týmy hrály od začátku aktivně, první šanci měl v 5. minutě hostující Dotter, ale na Dufka si nepřišel. V 7. minutě přišla další šance Kozlů, tu měl Kronus, jenže Dufek vytáhl zákrok lapačkou a puk chytil. Na začátku 8. minuty tak přišel trest, když Michal Janeček dostal nahrávku zpoza branky a zamířil přesně k pravé tyči Březinovy branky.

O dvě minuty později už AZet vedl o dvě branky, když Matěj Potočný chytře obkroužil branku a zasunul puk k tyči. Ve 12. minutě pak AZ využil přesilovkovou kombinaci po ose Juhász-Bambula a zakončující Adam Hilšer, jenž mířil do pravého horního rohu. V 18. minutě se při vlastním oslabení dostal do samostatného úniku Kronus, ale bekhendový blafák mu Dufek se štěstím chytil. Po první části tak platil stav 3:0.

Do druhé části hosté vstoupili s jinou taktikou, dobře napadali a svým pohybem dělali AZetu problémy. Na konci 22. minuty Zheliznyak netrefil z dobré pozice branku, ale podobně se vedlo na druhé straně Bambulovi, který ani nadvakrát nepřekonal Březinu. Ve 24. minutě Adam Štěpánek zakončil rychlý protiútok střelou zpoza obránce, kdy puk zaplachtil přesně k pravé tyči Dufkovy branky.

V polovině utkání se prosadili Kozlové znovu, když Dufek neudržel puk po střele z hole Davida Zdeňka. Domácí tým si vzal oddechový čas, ale ani to AZetu moc nepomohlo. Domácí hráči faulovali a dovolili tak Kolínu držet se v útočném pásmu. Ve 38. minutě měl gól na holi domácí Klíma, ale jeho ránu mezi betony zastavil pohotovým zákrokem Březina.

Opět se potvrdilo nedáš-dostaneš, když za minutu po důrazné akci vyrovnal Miroslav Vasilev, který dojel svou vlastní střelu, obkroužil branku a zakončil do odkryté klece. Po dvou třetinách to bylo 3:3.

Do třetí třetiny AZ vystřídal brankáře, Dufka nahradil Křehlík. Ten po necelých dvou minutách vytáhl dobrý zákrok proti střele Zheliznyaka. K vidění byly další šance, tentokrát na straně AZetu - ve 47. minutě neuspěl proti Březinovi s bekhendovým blafákem Hýsek, o minutu později překombinovali situaci 2 na 1 Potočný s Bambulou.

Pak přišly dvě velké šance Kolína, obě měl na svědomí Kronus, ale tomu dnes nebylo přáno. Rozuzlení přišlo dvě minuty před koncem třetí části. Nejprve hostující Zheliznyak v gólové příležitosti těsně minul levý horní roh Křehlíkovy branky, poté na druhé straně Březina vyrazil Klusovu střelu jen k Janu Bambulovi, který zakončil do odkryté branky.

Kolín ještě zkusil hru bez brankáře, ale risk nevyšel a Jan Bambula střelou do opuštěné klece pečetil výhru AZetu.

Trenér AZ Havířov: My jsme vstoupili do zápasu parádně, dostali jsme se do vedení 3:0. Ale pak jsme přestali hrát, mysleli jsme si, že to půjde samo. Hosté srovnali a zaplať pán bůh, že jsme za vyrovnaného stavu dali šťastnou branku. Vyhráli jsme za tři body, ale vyplývá z toho zkušenost, že se musí hrát za jakéhokoliv stavu proti jakémukoliv soupeři celých šedesát minut. Po druhé třetině jsme vystřídali brankáře, protože jsme chtěli dát mužstvu impuls, nebylo to proto, že bychom nebyli spokojeni s výkonem brankáře.

Jiří Kadlec (SC Kolín): První třetina byla z naší strany hodně špatná, nevím jestli to bylo vlivem cesty autobusem, nebo nějakého jiného vlivu. Od druhé třetiny jsme zlepšili výkon, domácí možná malinko polevili, ale měli jsme šance, aktivně jsme napadali. Dokázali jsme vyrovnat na 3:3 po dvou třetinách, což pro nás bylo velmi dobré. Třetí třetina byla vyrovnaná jak herně, tak na šance a rozhodla naše chyba minutu a půl před koncem. Pak jsme zkusili power-play a dostali další gól. Myslím si, že jsme si nezasloužili takhle prohrát, alespoň bod z toho měl být.