SDO: AZ obral Letňany o body po famózním závěru zápasu

David Motloch | 22.02.2015

14. kolo nadstavbové části skupiny B RAKO extraligy staršího dorostu zavezlo naše hráče na půdu Letňan. Svěřenci trenéra Janečka nenastoupili do utkání s ideálním nasazením a po dvou dějstvích prohrávali o dvě branky. Třetí třetina ale znamenala pro AZ brankovou kanonádu. Po zlepšeném herní projevu mužstva se totiž Havířovští trefili hned pětkrát a zcela otočili vývoj utkání. Třemi body se zaskvěl Dominik Moravčík (2+1) a Daniel Kurovský (1:2) a AZ si tak připisuje výhru v poměru 5:3. Další utkání sehraje SDO v pátek 27.2. doma proti Jihlavě.

ELSD - 42.kolo so 21.2.
HC Letci Letňany - AZ Havířov
3:5
(0:0, 2:0, 1:5)
Branky a nahrávky: 24. Procházka (Průžek, Chvála), 31. Katriňák (Kučera), 59. Řepík (Rousek, Pražienka) – 41. Moravčík (Kurovský, Spálovský), 52. Moravčík (Kurovský), 54. Hendrych (Macuch), 59. Kiss (Wróbel, Moravčík), 60. Kurovský (Wróbel). Rozhodčí: Horák – Štětina, Marek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 42. Střely na branku: 34:38. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.
HC Letci Letňany: Hamalčík (od 54. Vlas) – Pařík, Brabec, Kubát, Chvála, Babčuk, Vojtela, Katriňák - Pražienka, Burda, L. Kučera, Procházka, Urban, Průžek, Řepík, Rousek, Horák, Mařík, J. Kučera
AZ Havířov: Sonnek – Srníček, Trombik, Frojda, Dudek, Kiss, Spálovský, Mrowiec - Pawliczek, Moravčík, Wróbel, Stružík, Peterka, Hendrych, Pacoň, Kurovský, Macuh, Kosina, Cihlář

V první třetině žádná branka nepadla a obě mužstva propadla trochu letargickému tempu. K rozvlnění síťky na jedné či druhé straně nepomohly ani čtyři naskytnuté přesilovky, po dvou na každé straně. Obě mužstva tak částečně demonstrovala možnou ztrátu motivace, kterou mohla způsobit pozice v tabulce, kdy se již oběma celkům najisto zavřely brány play-off.

Tempo se ve druhé části hry výrazněji nezvýšili, nicméně přítomní diváci už si mohli užít i padlé branky. V prostředním dějství padly dohromady dvě a obě na domácí straně. Ve 24. otevíral skóre zápasu Lukáš Procházka, který navíc svým zásahem využil i přesilovou hru. Dokonce i druhá branka Letňan padla v přesilovce a v 31. minutě ji pro domácí celek zařídil Jan Katriňák.

Do třetí části už ale nastoupil celek, který dal jasně najevo, že nepřijel do Letňan pouze odbruslit zápas. Grandiózní začátek třetiny odstartoval první trefou AZetu už po 18 vteřinách hry střílející Dominik Moravčík.

Tentýž hráč se nejen zasloužil o srovnání stavu, ale v pozdější fázi třetiny zařídil Havířovu dokonce i vedení. V 52. minutě totiž podruhé pálil přesně za záda brankáře Hamalčíka Dominik Moravčík. Zaskočené Letňany poté dorazil třetí brankou v 54. minutě Jakub Hendrych.

Tím ale hosté ještě nevystříleli všechen svůj střelecký prach. Trochu si nechali i pro následující přesilovku, aby ukázali, že i početní výhody Havířov umí využívat. A tak se v 59. minutě trefoval Filip Kiss. Trochu divoký závěr dokázal zařídit domácí Dominik Řepík, který v tentýž minutě dokázal za Letňany snížit, ale poslední tečku měli přeci jen hosté z Havířova. Ti v poslední minutě utkání upravovali zásluhou Daniela Kurovského na konečných 5:3 pro AZ.