Rozhodující zápas čtvrtfinále play off již dnes od 16 hodin!

18.02.2011 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Poté, co se hokejistům Azetu nepodařilo překonat obrannou zeď Nového Jičína a prohráli na jeho ledě 3:1, nás čeká rozuzlení celé série. V netradičním čase, již v 16:00, zazní úvodní hvizd rozhodčího a začne rozhodující bitva o postup do semifinále. Může to být poslední zápas našeho celku v této sezoně, proto je třeba každého páru rukou a každého hlasu, který požene hokejisty Azetu Havířov k vytoužené výhře a postupu. Proto přijďte i VY podpořit naše borce. Dá se očekávat vysoká návštěva, dostavte se s dostatečným předstihem.

Přestože to asi nikdo po prvním zápase série nečekal, budeme dnes od 16 hodin svědky rozhodujícího zápasu, který rozhodne o osudu obou týmů v této sezoně. Havířov odehrál první utkání, až na poslední desetiminutovku , skvěle a očekávalo se, že ve čtvrtek v Novém Jičíně sérii ukončí. Ale opak byl pravdou, Azet nedokázal prolomit Novojičínský beton a přestože byl lepším mužstvem, odvezl si porážku 3:1. Jedna z největších postav obou zápasů, Michal Sztefek k tomu říká: „Všichni jsme věděli, že Jičín hraje doma velice dobře a zodpovědně dozadu. Bohužel se jim to opět povedlo a nám tam nic nespadlo. Oni věděli, že touhle zbraní nás už porazili v tom prvním zápase u nich a bohužel jsme tu jejich zeď nedokázali prorazit.”

Zítřejší zápas může rozhodnout každá chyba, dá se očekávat podobná hra Novojičinských jako ve čtvrtečním zápase a „Havířov se určitě bude snažit hrát tak jako první zápas play off, akorát zvládnout zodpovedněji tu poslední desetiminutovku”, dodává Sztefek. Sestavy se zřejmě příliš měnit nebudou a půjde tak o to, kdo se dokáže lépe vyronat s tlakem, který rozhodující utkání vždy provází. „Čím déle to bude 0:0 tak nervozity bude přibývat na obou stranách a někdo tu chybu asi udělá, ale věřím, že první gól vstřelíme my a nervozita z nás spadne. My budeme mít výhodu domácího prostředí a v zádech fanoušky, kteří byli skvělí celou sezonu a zítra určitě udělají vše, abychom ze sebe dostali maximum", uzavírá Michal.

Co k tomu dodat? Snad jen to, že by si hráči i vedení zasloužili řádné poděkování za skvělou sezonu a za to, že v Havířově máme hokej a to takový, za který se nemusíme stydět. Nejlepším poděkováním bude přítomnost co největšího počtu všech lidí z Havířova a okolí, kterým hokej není lhostejný, v sobotu 19.2.2011 v 16:00 na zimním stadionu. Svým fanděním dokáže skvělé havířovské publikum dostat z hráčů to nejlepší, co mohou nabídnout a proto pojďme všichni: AZ,AZ,AZ,AZ,AZ!!!

Stav dalších sérií čtvrtfinále play off II.ligy skupiny Východ:

HC Slezan Opava - Salith Šumperk 0:4 (0:0, 0:0, 0:4) Konečný stav série: 0:2

SHK Hodonín - HC Plus Oil Orlová 8:3 (1:2, 4:0, 3:1) Stav série: 1:1

LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov 2:3 po SN (2:0, 0:1, 0:1) Konečný stav série: 0:2