VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

První přípravný zápas je tady – v úterý přijedou Vítkovice, buďte u toho!

29.07.2018 | Petr Miklas

Máme za sebou dlouhý odpočinek od hokeje a konečně se dočkáme prvního utkání před sezónou 2018/19. Již tradičně zahájí hokejisté AZetu Havířov přípravné zápasy utkáním s celkem extraligových Vítkovic. Loni se hrálo v Ostravě, letos uvidíme tohoto soupeře na ledě GASCONTROL Arény. Klub pro fanoušky připravil venkovní pivní stany, přijďte se v úterý 31.7. zchladit na hokej a dobře pobavit.

Vítkovice obměňují kádr jen lehce, na soupisce mají 30 hráčů

Generální manažer a hlavní trenér A-týmu HC Vítkovice Ridera Jakub Petr pokračuje ve své koncepční práci. Tým opustili obránci Lukáš Klok, jehož zlákal Slovan Bratislava, Patrik Urbanec (uvolněn klubem)a Karol Sloboda (konec smlouvy). Odešli i útočníci Petr Kolouch (do Olomouce)a Milan Bartovič, kterému skončilo hostování z Liberce.

Naopak posilami obranných řad se stali Petr Šidlík a Erik de la Rose, kteří přišli z Jihlavy. Posilu do útoku získaly Vítkovice z Plzně, odkud přišel Jan Schleiss.

Kompletní soupisku HC Vítkovice Steel najdete zde.

Jak je na tom AZ Havířov?

Manažer AZetu a zároveň asistent trenéra A-týmu Patrik Rimmel láká fanoušky těmito slovy: „Doufám, že si lidé najdou cestu na hokej i v tomto letním počasí. Poprvé budou mít možnost vidět v akci nové kluky i ty, co už tady hráli loni a taky mladé hráče. Lákadlem by měl být i celek Vítkovic, který je zase o něco kvalitnější než byl v loňské sezóně. Bude to takový svátek hokeje.“

Co od tohoto zápasu můžeme čekat? „Bude to klasický první přípravný zápas, nebude dobrý led, hráči jsou na ledě týden, takže to ještě nebude úplně ono. Hra bude asi trochu kostrbatá, ale určitě bude na co se dívat. Nasadíme čtyři pětky, brankáři se o to utkání podělí, nastoupí Ondra Bláha i Jirka Matoušek. Kromě Davida Chrobočka, který měl minulý týden problém se zuby, jsou všichni hráči v pořádku. Dva tři hráči se nevejdou do sestavy, ale zahrají si příště.“

Takto vypadá momentální kádr AZetu:

Brankáři: Ondřej Bláha, Jiří Matoušek, Michal Dufek (z juniorky)

Obránci: Jakub Matai, Patrik Luža, Jakub Dudek, David Chroboček, Vojtěch Ševěček, Jaroslav Mrowiec, Petr Šendera

Útočníci: Jan Maruna, Jakub Kotala, Lukáš Bednář, Radek Pořízek, Marek Haas, Dominik Pawliczek, Dominik Cihlář, Filip Seman, Jan Bambula, Tomáš Gřeš.

Hráči na zkoušku: Rok Macuh (útočník, 21 let, loni Olomouc/Havířov), Dominik Kafka (útočník, 22 let, Frýdek-Místek/Nový jIčín), Radek Veselý (útočník, 22 let, Benátky n. J.), Lukáš Chalupa (obránce, 24 let, Chomutov/Litoměřice), Karol Korím (obránce, 24 let, Nitra).

Tým by ještě měl být, dle slov manažera klubu, doplněn jedním útočníkem do první pětky a hráči na střídavé starty, kteří by měli začít přicházet koncem srpna.

Z utkání bude samozřejmě uskutečněn také textový on-line přenos. Pokud nebudete moct zápas přímo navštívit, můžete jej sledovat na webu onlajny.com.

Zápas startuje v úterý 31.7. od 18 hodin! Buďte u toho!