Mladší dorostenci rozdrtili Warrior Brno

Petr Miklas | 16.09.2017

V dnešním utkání 3. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu mezi domácím AZetem Havířov a Warriorem Brno jakoby na ledě bylo jen jedno družstvo. Tím byl domácí celek, který svého soupeře od první minuty přehrával. V první třetině si hosté dokonce nepřipsali ani jednu střelu na branku. AZ svůj náskok pravidelně navyšoval a zápas skončil 11:1. Szturc a Bochnak si připsali hattrick, druhý jmenovaný přidal čtyři asistence a připsal si 7 bodů.

ELMD - 3.kolo so 16.9.14:00
AZ Residomo Havířov - Warriors Brno
11:1
(3:0, 3:0, 5:1)

Branky a nahrávky: 3. Mastič (Bochnak, Koubek), 9. Szturc (Bochnak, Adámek), 16. Szturc (Urbančík, Černý), 29. Mastič (Bochnak, Adámek), 29. Bochnak (Koubek, Adámek), 36. Bochnak (Mastič, Zmarzlak), 42. Adámek (Bochnak, Koubek), 45. Bochnak (Adámek), 47. Adámek, 47. Szturc, 53. Pavlačka (Dabrowski, Szturc) – 46. Snášel (Ludvík, Kubíček). Rozhodčí: Hykel – Gebauer, Dohnal. Vyloučení: 4:7. Využití: 5:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 49. Střely na branku: 53:8 (18:0, 16:2, 19:6). Průběh utkání: 8:0, 8:1, 11:1.

AZ Residomo Havířov: Ludvík (od 41. Nowak) – Topolanský, Černý, Bílek, Frančiak, Koubek, Dabrowski, Macurák, Zmarzlak – Pavlačka, Čempel, Mastič "C", Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Urbančík, Szturc, Byčkov "A", Horvát
Warriors Brno: Šebo (od 41. Hollý) – Mrkvica "C", Fojt, Kopřiva, Hykl, Ludvík, Mahdal, Lambert – Novotný, Kubíček, Ambrož, Kuchař, Sweitzer, Marčík "A", Snášel "A", Denk, Harášek, Heinrich.

Od první minuty dominovali domácí hráči, kteří šli ve 3. minutě zásluhou Maxima Mastiče do vedení. Na začátku 9. minuty AZ využil přesilovku, když pěknou kombinaci s Bochnakem a Adámkem zakončil střelou do odkryté branky Gabriel Szturc.

V 16. minutě se svou druhou brankou v utkání prezentoval opět Gabriel Szturc, jehož rána z levého kruhu zapadla přesně k levé tyči Šebovy branky. Tím uzavřel gólový zápis první třetiny. Hosté si v první třetině nepřipsali ani jeden střelecký pokus.

Začátek druhé části ale přinesl jiný obrázek, jakoby Warrior vyměnil tým, hra se vyrovnala a hosté si vytvořili i několik šancí. Jenže ve 29. minutě předvedli hráči AZtu pěknou souhru, když puk putoval po ose Adámek-Bochnak- Maxim Mastič. Posledně jmenovaný kus černé gumy umístil k levé tyči Šebovy branky.

Ještě v téže minutě AZ přidal další branku, když po samostatném úniku Wiktora Bochnaka, využil přesilovku. Ve 36. minutě přidal šestý gól opět Wiktor Bochnak, jenž znovu bleskově využil přesilovku, když po krásné kombinaci zavěsil. Po čtyřiceti minutách tak Havířov vedl 6:0.

Do třetí třetiny oba týmy nastoupili s novým brankářem, v Havířovském brankovišti nahradil Dominika Ludvíka Antonín Nowak, u Warrioru Erika Šeba vystřídal Matthias Hollý. Nového brankáře Warrioru hned přivítal Lukáš Adámek, jenž se prezentoval přesnou střelou do levého horního rohu jeho branky.

Ve 45. minutě zkompletoval hattrick Wiktor Bochnak, který po Adámkově přihrávce zakončoval do odkryté branky. Ve 46. minutě se prosadil i Warrior, když se Martin Snášel dostal do přečíslení, které zakončil přesnou střelou pod víko.

Ve 47. minutě jsme byli svědky kuriozní situace, když si hráči Warrioru dali po zmatcích v brankovišti hned dva vlastní góly. Za autora prvního z nich byl určen Lukáš Adámek, druhý byl připsán Gabrielu Szturcovi, který takto zkompletoval hattrick.

Ale to ještě nebylo vše, brankový účet uzavřel v 53. Martin Pavlačka, který svou střelou mezi betony využil přesilovku a určil konečné skóre utkání na 11:1.

Tomáš Potěšil (AZ RESIDOMO Havířov): V dnešním utkání jsme jednoznačně dominovali a s hrou i výsledkem jsme spokojeni.