Mladší dorostenci porazili Třinec a jsou druzí

Petr Miklas | 28.09.2017

Dnešní utkání ELIOD extraligy mladšího dorostu opět přineslo kanonádu AZetu, kterou tentokrát odnesl Třinec. Ale dlouho se hrálo vyrovnaně, do třetí třetiny se šlo za stavu 4:2 pro AZ a hosté dostali možnost hrát pětiminutovou přesilovku. Jenže tuto možnost nevyužili, naopak sami inkasovali a, protože Havířov přidal další dvě branky, odvážejí si sedmigólový příděl. Další utkání čeká naše mladší dorostence v neděli 1.10. na ledě Vítkovic.

ELMD - 5.kolo čt 28.9.17:30
AZ Residomo Havířov - HC Oceláři Třinec
7:2
(2:1, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Bochnak (Mastič, Adámek), 5. Bochnak (Koubek, Černý), 33. Horváth (Čempel), 40. Pavlačka (Vojkůvka, Szturc), 47. Szturc, 56. Mastič (Adámek, Koubek), 58. Macurák (Pavlačka, Urbančík) – 19. Ramik (Petrovský, Kašpárek), 28. Wardas (Kašpárek). Rozhodčí: Beránek – Barteček, Novák. Vyloučení: 1:8, navíc Koubek 2+10 a Vojkůvka (oba HAV) 5+OK. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 82. Střely na branku: 37:20 (14:7, 8:6, 15:7). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 7:2.

AZ Residomo Havířov: Nowak – Topolanský, Černý, Frančiak, Koubek, Dabrowski, Macurák, Zmarzlák – Pavlačka, Čempel, Mastič "C", Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Urbančík, Szturc, Byčkov "A", Horváth
HC Oceláři Třinec: Švančara – Cienciala S., Kyselý, Wantulok "C", Chovaniak, Bujak, Cienciala F. – Raszka, Przybyla, Wardas "A", Jurzyca, Lerchová, Kašpárek, Petrovský, Stročka, Hykl, Ramik

Uběhlo jen šest vteřin první třetiny a už přišlo první vyloučení. Potrestán byl hostující gólman Švančara za vyhození puku. Tuto přesilovku ještě AZ nevyužil, ale v polovině 4. minuty se v početní výhodě prosadil Wiktor Bochnak, který dorazil Adámkovu střelu.

Neuplynula ani minuta a domácí využili další přesilovku, když se po osmi vteřinách trefil znovu Wiktor Bochnak, jenž po Černého střele zakončoval do odkryté branky. Domácí pak měli další přesilovky, ale ty už nevyužili.

Hosté se poprvé prosadili necelé dvě minuty před koncem první části, když se krásnou akcí prezentoval Michal Ramik, který prošel přes dva obránce AZetu a v pádu poslal puk nad Nowakovu lapačku. Po první části tak AZ vedl 2:1.

Druhá třetina dlouho nic zajímavého nepřinesla, až ve 28. minutě se krásně trefil Ocelář Tommy Wardas, jenž vymetl pavučiny v Nowakově brance a vyrovnal.

Ale vyrovnaný stav nevydržel dlouho, ve 33. minutě vrátil domácím vedení Kevin Horváth, který po Čempelově úniku dostal přihrávku před branku a poslal puk do sítě. Aby toho nebylo málo, tak dvě vteřiny před koncem druhé třetiny zamířil Martin Pavlačka přesně k levé tyči Švančarovy branky. Po čtyřiceti minutách tedy domácí vedli 4:2.

Na začátku třetí třetiny, přesněji ve 43. minutě předvedl domácí Vojkůvka nedovolený zákrok, který ovlivnil zbytek utkání. Provinil se nedovoleným bráněním, které odnesl třinecký Kašpárek otřesem mozku. Za to obdržel trest na 5 minut a do konce utkání. Jenže Oceláři s touto výhodou naložili víc než špatně.

Nejenže se za celých pět minut téměř nedostali do útočného pásma, navíc inkasovali. Ve 47. minutě totiž Gabriel Szturc vybojoval puk a bekhendovým blafákem překonal Švančaru. Hra Třince působila rozháraným dojmem a v 56. minutě přišla pro Oceláře další rána v podobě druhé obdržené branky při vlastní přesilovce. Kapitán AZetu Maxim Mastič totiž lehce protečoval nahrávku z hole Adámka mezi Švančarovy betony.

Ale to ještě nebylo vše, sedmý hřebíček do Třinecké rakve zatloukl v 58. minutě Filip Macurák, pro kterého to byla vůbec první branka v dresu mladšího dorostu. A dosáhl jí obdivuhodným způsobem – z hráčů Třince si udělal kužely, prokličkoval před Švančaru, kterého oklamal kličkou do forhandu a zakončil k levé tyči. Svou nádhernou akci také náležitě oslavil a mohl přijímat gratulace všech svých spoluhráčů, včetně brankáře Nowaka. AZet mohl v závěru přidat osmou branku, ale Pavlačka z dobré pozice netrefil branku Třince. Zápas tak skončil vítězstvím Havířova 7:2, tento výsledek posunul mladší dorostence na druhou příčku tabulky s tříbodovou ztrátu na vedoucí Přerov.