MDO: Havířov přetlačil Techniku Brno a slaví další výhru

Jozef Valenčík | 07.10.2017

Havířovský mladší dorost vstoupil do své extraligové soutěže výtečně a dobrou formu chtěl potvrdit i na domácím ledě proti Technice Brno. Zápas se sice nevyvíjel úplně dobře, když se hosté z první vážnější šance dostali na konci první třetiny do vedení. AZetu se však podařilo ve zbývajícím čase skóre otočit na svou stranu a připsat si tak cenné tři body po výhře 3:1.

ELMD - 7.kolo so 7.10.14:00
AZ Residomo Havířov - VSK Technika Brno
3:1
(0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 30. Čempel (Horváth), 44. Bochnak (Adámek), 59. Szturc (Horváth) – 20. Špaček (Šujan). Rozhodčí: Hykel – Marek, Stonavský. Vyloučení: 4:6 + Byčkov (HAV) 5 min. + do konce zápasu, Mastič (HAV) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 105. Střely na branku: 26:7 (8:2, 9:2, 9:3). Průběh utkání: 0:1, 3:1.

AZ Residomo Havířov: Ludvík – Topolanský, Černý, Bílek, Frančiak, Koubek, Dabrowski, Macurák, Zmarzlák – Pavlačka, Čempel, Mastič (C), Bochnak, Adámek, Vojkůvka, Mikula, Urbančík, Szturc, Byčkov, Horváth
VSK Technika Brno: Skoupý – Fojt, Kučírek, Kudrna, Kubica, Kala (C), Šujan, Groch – Kelbl, Zimin, Kubový, Hassani, Vrána, Staněk, Jedlička, Vyroubal, Machala, Čoupek, Špaček

Havířov do zápasu vstoupl aktivně, dokázal vybojovat několik přesilovek, ale žádná z nich se výrazněji nevyvedla. Početní výhodu měli k dispozici i hosté a druhou z nich Adam Špaček v čase 19:04 využil. Krátce poté navíc Byčkov po buly bodnul holí protihráče a dostal trest 5 minut + do konce zápasu.

Hosté tak do druhé třetiny vstupovali s dlouho přesilovkou, ale tu využít nedokázali a tak přišel zákonitě trest. Aktivitu Havířova zúročil Matěj Čempel, který srovnal v polovině zápasu krok se soupeřem. AZet po vstřelené brance pokračoval v aktivitě, ale na další branku si musel počkat až do třetí třetiny.

V úvodu třetí třetiny se prodral do šance Wiktor Bochnak, který měl dost času i na dorážku a ukázkově tuto šanci využil. Brno se sice snažilo, ale do vyložené šance se dostat nedokázalo. Havířov závěr zápasu kontroloval a v čase 58:14 rozhodl Gabriel Szturc, který upravil finální skóre na 3:1 pro AZet.

Tomáš Potěšil (AZ RESIDOMO Havířov): My jsme věděli, že Brno bude houževnatý soupeř, nějaké výsledky soupeř měl. Každopádně musím celé mužstvo pochválit, protože jsme byli celý zápas jednoznačně lepší, když soupeř měl snad sedm střel. Nicméně jsme soupeři dali elán, když jsme snad z první střely inkasovali a sami jsme neproměňovali vyložené šance. Musím kluky pochválit, že celý zápas hráli naplno a nepřipustili, aby dnes lepší manšaft nevyhrál.